Ademle havvadan geldiğimize inanılıyor ama...?

ensest bir şekilde mi çoğaldı bütün insanlık? ensestlik tüm dinlerce yasak ve çok aşağılayıcı bişey olarak algılandıgına göre bu mantıklımı yanı. dinler dogmadır biliyorum lakın fikirlerinizi merak ediyorum. ya da bu konuda bilgili bir arkadas varsa aydınlatabilir bizleri

Güncellemeler:
bişey daha arkadaşlar. benım takıldıgım bir nokta. dinler hep yüzyıllar öncesi gelmiş. bilimden teknolojiden yoksun çağlar. bazı olaylar var evet olagan üstü yaratıcının gücünu büyüklüğünü gösterir nitelikte. ama neden yakın tarihte bir din ya da peygamber gelmesin ve gelmiyceği kuranda bildirilsin son oldugu. ve daha açık net bir ifade şekli ile gücünü göstermesin?

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• oyuncular sahaya inmeden hakem kırmızı kart göstermez şeklinde yorumlanabilir bir soru.zira adem ile hava günah işledikleri içindir ki dünyaya sürülmüş ve burda da günahlarını işlemeye devam etmişlerdir.hatta kaynaklarda ademin namaz kıldıgına oruç tuttuguna bile rastlanmaz.hatta kutsal kitapların çogunda gönderilen kitaplardan önce yaşamış insanlar işledikleri günahlardan belli ölçüde muhaf tutulur.bir başka bakış açısıyla bakarsak henüz yapılmamış bişeyin yasaklanmasıda mümkün olmaz.yani kendi içinde tutarlı bir mit.ben panteist oldugumdan ötürü benim yaratılış inancıma uyan şeyler değil ama açıklaması böyledir.

• çağalma için neden böyle bir yol seçilmiş olabilirki? yanı 4 kişide gönderilebilirdi dünyaya. ayrıca kitaplardan önce muhaf tututan şey sonradan yasak olması!

• Öncekileri Göster
    • ve merhamet doludur.asıl mevzu burda insanları sınava tabi tutarak tanrı ve şeytan uzlaşması saglamak.tanrı kendisini haksız düşüren insanları cezalandırma haklı çıkaranları ödüllendirme yoluna gitmiştirde denilebilir.

• kitaptan önce muhafiyet sorunu cevaplamamışım onuda cevaplıyım ;
      bir insanı sınamak için önce o insanın kendini tanıması çevrasini ve kendisini sınav sahasına uygun hale getirmesi gerekir.
      örneğin dünyanın yüz ölçümüne göre sadece 1 milyon insan üremiş olsaydı günümüz günahlarının çogunun adı bile anılmazdı.zaten kitapların çıkış tarihine bakarsak insanların yerleşik hayata geçmesinden (ademeden itibaren geçen zamana nazaran )kısa bir süre içide sınav başlamıştır diyebiliriz.

Kızlar Ne Diyor 7

• Yasak olan şeyler belli konulardan sonra yasaklanmış. Üreyene kadar bütün çocukların kız erkek ikiz doğduğu, ancak aynı anda doğan çocukların birbirleriyle değil diğer ikiz çiftle birleştiği söylenir. Şimdi bu mantıken biraz yanlış geliyor neticede o da kardeşi ama bu iş soy birkaç nesil geçene kadar devam etmiş sonrası yasaklanmış. Hadi seni kırmayalım; din diye birşey olmadığını farzedelim. Bu insanlar nasıl çoğalmış veya nasıl varolmuş bilebilir misin? Yani bizim aklımızın yetmediği yerde, iman devreye girer. He inanmayanlar da bizden birşey götürmez keyfi bilir.Güncellemen için; Allah gücünü gösterse zaten herkes inanır. Yani gözün gördüğüne inanmıyorum diyen biri ancak gerizekalı olabilir. Amaç görmeden kabul etmek, biat etmek. Bu da çok zor değil zannımca.

• bildiğim kadarıyla adem ve havvanın çocuklarını allah farklı genlerde yarattı yani sadece aynı anneden doğdular.. hz meryemde babasız çocuk doğurdu.. ne bileyim vardır bir hikmeti sonuçta binlerce yıl öncesiyle bugünü kıyaslamak zor..

• Ee işte böyle tıkanır olaylar.Allah neden daha fazla insan yaratmadı? İstese yaratabilirdi.

• ve neden cennetten kovulmuş kişiler üzerinden çoğalmamız istendi?

• Sığ diyince 10.000.000 dan daha fazla hayvanı sığdırabiliyorsa bunu da yapabilirdi bence.

• Gecen aklimada geldi ama mesgul oldugum icin dusunemedim gercekten biri cevaplarsa iyi olurdu bende merak ediyorum Allaha dinime inancim sonsuz ama simdiki zamanda ensest gunah haram deniyor ozaman degilmiydi ? cok merak ediyorum

• zuzaylıların işi olabilir.

• vay sapkınlar

• O yüzden diyoruz ki evrim teorisine bu önyargı niye? Hadi bakalım ateistler bunu da açıklayın

• Evrim Teorisine kafa basmiyor, Din daha kolay.

Erkekler Ne Diyor 12

• islamda bunun cevabı "allah insanların çoğalması için bir süre buna izin verdi." şeklindedir. yersen.

• Ah Ah! Neden hep eksik okursunuz. Bunun cevabı zaten verilmiş. Hatta insanların ihtiras ve duyguları ilk başlarda yaşanmıştır. Dünyada kardeşini öldüren ilk insan Hz.Adem ile Hav a nın oğullarıdır. Malumdur ki Hz.Adem i topraktan yaratan Allah ın başkalarınıda yaratmaya gücü yetecektir ve yetmiştir. Ayrıca evrime inanlara şunu soruyorum. O zaman su nasıl oluştu?Madem aklınozın kavrayamadığı,göremediğiniz şeylere inanmıyorsunuz. Ozaman aklınızı aklınızla nasıl algılıyorsunuz. Aynaya bakınca haysiyet,onur,şeref,akıl,... nızı görebiliyormusunuz?

• neymiş bunun cevabı?

• Öncekileri Göster
    • soruyu algılamadın sanırım. ensest mı çoğalma oldu yanı?

• Sende yazdıklarımı algılayamadın herhalde. Hayır. Allah daha sonra başka insanlar da yaratmıştır. O "OL" dedim mi hemen oluverir. Kimse ALLAH gibi düşünmeye kalkmasın çünkü başaramaz.
      Aana sorayım su hiç yukarı doğru akar mı? Evet, buharlaşma. XXY ve XYY kromozomlu süper dişi ve erkekler de var. Allah bilimle artistlenenlere dahi ibretlik dersler veriyor. Yada biirbirine benzemeyen tek yumrta ikizleri. İnanmamak için kendine bahaneler üretip aekasına sağınabilirsin. Bu onlarn gerçkliğni değştrmz

• bak tanrı süzme piçin biri ensest ilişki oradan bizi seyredip zevk alıyor . Savaş çıkartıyor aşk acısı veriyor . Bedeni erkek ruhu kadın bedeni kadın ruhu erkek canlılar yaratıp dalga geçiyor . Böyle bir süzmeden fazla bir şey beklemeyeceksin bacıyı kardeşe de*ir gayet normal

• Nerden biliyorsunuz veya iddaa eden kişi kimse ensest ilişkiden insanların çoğaldığını kanıt göstersin .Ayrıcabunca şeyi yaratan Allah .İnsanları çoğaltamaz mı ? Allah her şeyin sahibidir veyaratıcısıdr .Bu kadar basit .

• Ademle Havva denilen şey uydurma. Gerçekliği kanıtlanmamış, kanıtlanamayacak ve doğru kabul edilmesinin sebebi kutsal atfedilen kitaplarda yazdığı için.

• adem oglu kızgın fırın havva kızı mercimek tanrı öyle buyurmus nasıl cogalacaktı o öyle uygun görmus bugunde yasaklamıs bunda kafa yoracak birsey yok bencebilimden uzak degillerdi bence hiç bir medeniyet bugun nasıl yapıldıgını bile cözemediğimiz yapılar var matematikte 5 işlem oldugunu söyleyen sakallı profesörlerle dolu2300 yıl önce platonun devlet kitabı hala universitelerde okutuluyor meselave bir cok örnek bulunabilir aslında

• elma yediler diye hayat başlıyor buna inanacağıma caspera inanırım daha iyicayırt

• bir kereliğine izin verilmiştir

• hocam sen inanç konusunda kararsız mısın, bir dine bağlanmak ya da mantığına uygun inancı mı araştırıyorsun?

• Hangi kıta'da doğduysan o kıta'da inanılan dine mensup olursun.

• Euzü billahi mineşşeytanirracim. Bismillahirrahmanirrahim.''Havva, Adem'in bir kaburga kemiğinden yaratıldı.'' (A'raf Suresi, 189. Ayet-i Kerime)Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor ki; dini ya da dinsizliği sadece akıl ve mantık çerçevesinde ele almak, en büyük mantıksızlıktır. Din; hem akıl ve mantıkla hem de daha çok kalple, vicdanla alakalı bir müessesedir. Aklın ve mantığın almadığı, idrak edemediği şeyler, kalp gözüyle anlaşılır. Şimdi diyeceksiniz belki de; Kalbin gözü mü var? Hayvanların varsa, kalbin de var. Bu cevap, akla ve mantığa dayalı bir cevap. Tekrar soralım: Kalbin gözü mü var? Kalp, hissiyatın merkezidir; duygu ve düşüncenin ana damarıdır. Bu da kalbi ve vicdanı cevap. Şimdi gelelim Hz. Adem (a.s.) ile Hz. Havva meselesine:Allahu Teala (c.c.), Hz. Adem (a.s.)'ı topraktan yarattı. Hz. Adem (a.s.) 40 yaşında ''Firdevs'' adındaki Cennet'e götürüldü. Cennet'de yahut daha önce Mekke dışında uyurken, sol kaburga kemiğinden Hz. Havva yaratıldı. Allahü teala onları birbirine nikah etti. Yasak edilen ağaçtan unutarak ve İblis'in oyununa gelerek önce Havva, sonra Adem aleyhisselam yedikleri için Cennetten çıkarıldılar. Adem aleyhisselam Hindistan'da Seylan (Ceylon) Adası'na, Havva ise Cidde'ye indirildi. 200 sene ağlayıp yalvardıktan sonra , tövbe ve duaları kabul olup, hacca gitmesi emrolundu: «Sonra Rabbi onu seçkin kıldı; tevbesini kabul etti ve doğru yola yöneltti »(Ta'ha, 122) . Arafat ovasında Havva ile buluştu. Kabe'yi inşa etti. Hz. Adem (a.s.)'in oğulları vardı: Habil ve Kabil. Kabil, kardeşi Habil'i öldürüp katil oldu ve yeryüzündeki ilk katil olarak biliniyor. (Eğer bunları aklınızla ve mantığınızla değil de kalbinizle anlamaya çalışırsanız, inanmadığınız Allah sizin kalp gözünüzü açar ve size hakikati gösterir inşallah kardeşim.)Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.) son peygamber olarak geldi. Onunla (s.a.v.) Hz. Adem (a.s.) arasında (yanılmıyorsam 124 bin peygamber) geldi. Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.)'e kadar gelen bütün peygamberler, belirli bir kavme gönderilmişti. (Hud Aleyhisselam'ın Ad kavmine, Lut Aleyhisselam'ın Lut kavmine gönderilmesi gibi.) Fakat Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v.), bütün insanlığa peygamber olarak gönderilmiştir; tektir, eşsizdir! Vay efendim, Hz. Muhammed (s.a.v.)'den sonra neden peygamber gelmemiş, vay efendim dinler teknolojinin olmadığı bir çağda çıkmış; vay efendim bilmem ne! Bunları sorgulamak bizim işimiz değil; sizin inanmadığınız Allah (c.c.)'tan hesap soramayız; ne sizin ne de bizim buna haddi yoktur! İnanıyorsak inanacağız, inanmıyorsak inanmayacağız. Böyle derin ve çoğu zaman boş şeylere kafa yorarsak kafa dayanmaz, motor duman attırır! İnanıyorsan inandım deyip bitireceksin, inanmıyorsan da münafıklık yapmadan inanmıyorum diyeceksin! Olay bu kadar basit! Rabb'im hepimize iman nuru versin, cümlemize hidayete ermeyi ve doğru yolu bulmayı nasip eylesin. AMİN.Eşhedü en la ilahe illallah ve eşhedü enne Muhammeden abduhu ve resuluhu!Selam ve Dua İle

• inanmadıgımı söylemedim. burdaki bilgi eksikliğimi gidermeye çalısıyorum ve anlamaya. ayrıca inanıyorsak inanacagızda düşünmeyelim anlamayalım mı yanı. demekki bunlar soru işareti bırakmış. allah düşünmeyın sorgulamayın mı diyor. arastırın öğrenin diyor dimi.

• Öncekileri Göster
    • Yaklaşık 125 bin,124 bin küsür diye söylenmekle birlikte doğrusunu Allah bilir. Biz hepsine inanırız. Ama düşünme demek yanlış bir kelime olur. Kullan
      amalısın der büyük İslam alimleri. Soracak ki öğrenecek. Mantığı kavrayamıyorsa,ufku buna yetmiyorsa yetene,bilene soracak. Allah'ın Lut kavmini helakı da bu yüzdendi. Bu gün Pompei dekilerin Lut kavmi olabileceğini söyleyen alimler var. Arama motoruna Pompei yazarsan daha açıklayıcı olur. Sorarak öğrenmek körü körüne inan
      aktan iyidir.

• Elbette kardeşim ama derin mevzularda fazla düşünmek kafayı üşüttürür. Tabii ki Hz. Muhammed (s.a.v.)'den sonra neden peygamber gelmediğini bilmeyen insan soracak, öğrenecek. Ama eleştirel bakmamak lazım, inançları fazla sorgulamamak lazım. İnançları sorgularken de hiçbir inanca saldırmamak lazım, yanlış kelimeler kullanmamak lazım. Maksadımız kimseyi kırmak değil. Allah'ın işini sorgulamak bize düşmez, bunu anlamamız lazım. Selamlar, sevgiler...

• maymundan gelecegımıze ademle havvadan ensestle gelelım daha ıyı

• Insanlarin Adem ve Havvadan geldigini inanan kisilere ben olsam saglik raporu bilem vermem.Yani bunun gibi bir sacma sey yok.Sana olayi anlatayim. Allah topraktan Ademi yaratiyor, sonra onun kaburgasindan Havvayi. Sonra onlar ensest iliski sonucu bir kiz ve bir oglan cocugu oluyor. Onlarda ensest iliski yapiyorlar ve gene bir oglan bir ki cocuk geliyor. Bu böyle devam gidiyor ve bir noktadan sonra Allah bu tür iliskiyi yasakliyor ve hepsi birbirinlen iliskiye giriyorlar. Buna inanmak icin beynini tamamen cekislen parcalamak gerek. Bu tamamen , ortacagin insanlar nasil geldi sorusuna cevap. Bu cagda buna inanan insanlar zavalli dir.

• alternatif olarak neye inanıcaz peki? bir yaradan oldugu muhakkak. ama işte bildiğim karadıyla yaradılış ve dinlerin var olması süreçlerinde eksik parçalar var...

• Inanmak yerine bilmeyi tercih et diyerim ;)

Yükleniyor...