Ademle havvadan geldiğimize inanılıyor ama...?

ensest bir şekilde mi çoğaldı bütün insanlık? ensestlik tüm dinlerce yasak ve çok aşağılayıcı bişey olarak algılandıgına göre bu mantıklımı yanı. dinler dogmadır biliyorum lakın fikirlerinizi merak ediyorum. ya da bu konuda bilgili bir arkadas varsa aydınlatabilir bizleri

Güncellemeler:
bişey daha arkadaşlar. benım takıldıgım bir nokta. dinler hep yüzyıllar öncesi gelmiş. bilimden teknolojiden yoksun çağlar. bazı olaylar var evet olagan üstü yaratıcının gücünu büyüklüğünü gösterir nitelikte. ama neden yakın tarihte bir din ya da peygamber gelmesin ve gelmiyceği kuranda bildirilsin son oldugu. ve daha açık net bir ifade şekli ile gücünü göstermesin?

0|0
7|13

En İyi Erkek Görüşü

 • oyuncular sahaya inmeden hakem kırmızı kart göstermez şeklinde yorumlanabilir bir soru.

  zira adem ile hava günah işledikleri içindir ki dünyaya sürülmüş ve burda da günahlarını işlemeye devam etmişlerdir.hatta kaynaklarda ademin namaz kıldıgına oruç tuttuguna bile rastlanmaz.

  hatta kutsal kitapların çogunda gönderilen kitaplardan önce yaşamış insanlar işledikleri günahlardan belli ölçüde muhaf tutulur.

  bir başka bakış açısıyla bakarsak henüz yapılmamış bişeyin yasaklanmasıda mümkün olmaz.

  yani kendi içinde tutarlı bir mit.

  ben panteist oldugumdan ötürü benim yaratılış inancıma uyan şeyler değil ama açıklaması böyledir.

  0|1
  • Şikayet

   çağalma için neden böyle bir yol seçilmiş olabilirki? yanı 4 kişide gönderilebilirdi dünyaya. ayrıca kitaplardan önce muhaf tututan şey sonradan yasak olması!

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   ve merhamet doludur.asıl mevzu burda insanları sınava tabi tutarak tanrı ve şeytan uzlaşması saglamak.tanrı kendisini haksız düşüren insanları cezalandırma haklı çıkaranları ödüllendirme yoluna gitmiştirde denilebilir.

  • Şikayet

   kitaptan önce muhafiyet sorunu cevaplamamışım onuda cevaplıyım ;

   bir insanı sınamak için önce o insanın kendini tanıması çevrasini ve kendisini sınav sahasına uygun hale getirmesi gerekir.

   örneğin dünyanın yüz ölçümüne göre sadece 1 milyon insan üremiş olsaydı günümüz günahlarının çogunun adı bile anılmazdı.zaten kitapların çıkış tarihine bakarsak insanların yerleşik hayata geçmesinden (ademeden itibaren geçen zamana nazaran )kısa bir süre içide sınav başlamıştır diyebiliriz.