Kırmızı gül almak ya da vermenin anlamı nedir sizce?

Bir tek gül,yada bir demet,bir düzinenin bir anlamı var mı size?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 13

• alıp düşünmüşse çok anlam çıkarırım ben

• tek bir kırmızı gülse param yoktu maneviyat ayagna bi şeyler yapmaya çalştm idare et demek, düzine düzine kırmızı gül de sana hedye baktım ama seni etklcek bsey bulamadm çok da paramn oldgnu gör demek :)

• kırmızı gül aşkı temsil edermiş .. ama bence siyah ve mavi gül daha güzel :)

• tek gül almak seni seviyorum demek

• Bence anlamı yok.

• çiçekçileri kazandırmak amaç bence. sevmiyorum çiçekleri de bana alınmasını da :/

• Tek gül degil kucak dolusu gül isterim :P

• Gül sevmem.

• ne hediye alsam diye düşünmeye vaktim yoktu demek

• Kimse kırmızı gül vermedi bana gülcan :( bilemiyorum

• kadınlara dil dökmek yerine otla kandırmak gibi geliyo bana.

• 1 GÜL: Tanışmanın, tanıdığını görmenin ve hayatınızda en çok değer verdiğiniz insana karşı yapılan en güzel hediye olarak nitelendirilir. Bir gülün gerçek anlamı ise "Size odaklanmış özel sevgi ve hayranlık" ibaresi olarak nitelendirilir. 2 GÜL: Sevmek ve sevilmek ayrı bir duygudur. Sevdiğini bilen ve sevildiğini bilenlerin genelde birbirlerine sözlerle ve kelimelerle hitap etmese bile özel günlerde gönderilecek en güzel hediyelerden bir tanesi. 2 gül almak veya iki gül hediye vermenin anlamı ise, "karşılıklı derin bir aşkla birbirimizi seviyoruz".3 GÜL: Karşınızdaki kişiye sevginizi anlatamadıysanız veya anlattınız bunu daha da güzel bir şekilde göstermek istiyorsunuz. İşte bunun için sevdiğiniz kişiye 3 gül gönderin. Üç gülün anlamı ise "Seni çok seviyorum". 6 GÜL: Erkekler her zaman kadınlara gül göndermez. Bazen kadınlarda erkeklere gül gönderebilir. Aşıksa ve aşkı biliyorsa, karşısındakinin de kendisini sevdiğinden eminse, onunla birlikte olmak veya onun olmak istiyorsa o zaman bir arada 6 gül göndermelidir. Türk toplumunda erkekler kadar kadınlarda duygularını erkeklere anlatamamaktadır. Erkeklerde aynı şekilde sevdikleri ve birlikte olmak istedikleri kişiye 6 gül göndermelidir. İşte altı gül göndermenin anlamı "Seninle olmak istiyorum"9 GÜL:Sevenler ve sevilenler bazen özel günlerde kendilerinin anılmasını isterler. Doğum günü, sevgililer günü, yılbaşı, bayramlar, tanıştığınız ilk an veya tanıştığınız ilk yer, sözlendiğiniz, nişanlandığınız veya evlendiğiniz evlilik yıldönümü gibi vs. günlerde sevdiğiniz kişiye göndereceğiniz gül sayısı 9 olmalıdır. 9 Gül, "sonsuza kadar birbirimizi seveceğiz" anlamını taşımaktadır.11 GÜL: Dargınlar, yaptıklarından pişman olanlar, sevgisini kelimelere sığdıramayanlar, sevgiyi ilke edinmiş olanlar, duygularınızda kesilme veya bitme olduğunu düşünmüyorsanız ve sonsuza kadar seveceklerine inanların gönderebileceği 11 tane gül olmalıdır. 11 gülün anlamı, "hayatımda en çok sevdiğim kişisin" Bu gülü gönderen ve alan kişi de en mutlu insandır. 12 GÜL: Sevdiğiniz kişinin sizi gerçekten mutlu ettiğine inanıyorsanız. Karşınızdaki insan size istediklerinizi veriyorsa ve yaptıklarınız ona yetmiyorsa, hayatınızın gerçek anlamını taşıyorsa o zaman hiç düşünmeden bu kişinin size verdiklerinin yeterli olduğunu ve onu çok sevdiğinizin göstergesi olarak 12 gül gönderin. Bu iş arkadaşınız, sevgiliniz, nişanlınız, ailenizden biri veya eşiniz olsun, hiç fark etmez. Böyle bir sürpriz yapmak dünyanın her şeyinden değerlidir. 12 Gül göndermek, "Tatmin edici bir beraberlik ve karşılıklı sevgi.." anlamını taşımaktadır.

• bence hepsi anlamsız. çokonat daha güzel bi hediye.

Erkekler Ne Diyor 7

• Beyaz Gül ayrılık Demektir Değilmi, Renklere göre bu anlamları kim koymuş merak ettim.

• yanlış biliyorsun,beyaz sadeliği ve zarafeti gösterir,ayrılık sarıdır.

• Düzeltiğiniz için teşekkür ederim. neden sarı ayrılık demektir. :(

• GEREK YOK...

• Ekonomiye can vermek.

• Niyet önemli bence sen gülü alırsın bu bir zorunluluk olarakta gelebilir.Ya da gülü alırsın,mutluluğunu paylaştığın için.Dediğim gibi bu bir niyet meselesidir.

• gül vermeyi canlı katliamı olarak görsem de, gerçekten vermeyi istersem mavi veriyorum. çünkü, mavi ingilizcede blue'dur ve blue, aynı zamanda üzgün/üzüntü anlamına gelir, istatistikte best linear unbiased estimator (doğrusal sapmasız en iyi tahmin edici) demektir. bir koparılan bir gülün renginin değiştirilmesi, onun tanınmama isteğini de belirtir.

• rengi güzel oldu için.

• masraf =)

Yükleniyor...