2 yıllık çocuk gelişimi bölümü....

2 yıllık çocuk gelişimi 4 yıllıktan ne kadar farklı acaba iş imkanları falan yönünden ?

Cevabın Var mı?

0/2000 characters

En İyi Cevap

• 2 yıllık bitirince kamuya atanmada biraz sıkıntı olabilir ama özel sektörde kreşlerde iş bulabilirsin ama, 2 yıllık okumanın şöyle bir avantajı olur, 2 yıllık çocuk gelişimi bitince DGS sınavına girerek doğrudan 4 yıllık çocuk gelişimi veya okul öncesi öğretmenlği bölümüne geçebilirsin. Ayrıca yeni düzenlemeler yapılıyo sürekli çocuk sayısını artırmaya dönük, 3 çocuk teşviki, işyerlerinde 50 ve daha fazla çalışan kadın varsa o kurum kreş açmak ve çocuk eğitimci çalıştırmak zorunda... bu yasal değişiklik yeni yapıldı o yüzden, ben oku derim, 2 ya da 4 yıllık hç farketmez... umarım her şey istediğin gibi olur... :)

Erkekler Ne Diyor 3

• cocuk 9 ayda gelişir 2 yılda değil.

• off adam gibi bişe sölemeyeceksen sus be

• şöyleki kreşlerde kararları 4 yıllıklar verir sende çocukları getir götür yemek yedir yatır işlerine bakarsın..onlar söyler sen yaparsın..

• Fetocularin arasina katilarsan camiilere müftü olabilirsin.

• ben dinci falan değilim arkadaşım ne diyonuz?

• bencede cokdoğru söylemiiiş :D

• anlamadım?

Kızlar Ne Diyor 1

• farklı diye biliyorum kuzenim de çocuk gelişimi bölümü mezunu iki yıl uğraştı 4 yıllığı kazanmak için kazand şimdi gaziantepte lisede çocuk gelişimi bölümü öğretmenliği yapıyor.

Yükleniyor...