• Sor
  • Bence

Saçma sorular...

Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır? Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılmaktadır?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• geçenlerde bu dediklerinle alakalı bir soru sormuştum fakat hiç kimseden düzgün bir cevap alamadım maalesef..bulaşık deterjanında da gerçek limon suyu kullanıldığını düşünmüyorum ben neyse soru bu değil bir örnekti dediğin ama söylemek istedimlimonlu gazozlar o kadar çok üretiliyor ki her aromalı şeye doğalı katılsaydı acaba elimizde ne kalırdı mesela domates herkes çok kullanıyor (en azından aklıma ilk bu geldi ondan) düşünmüyor değilim bu kadar domates nasıl yetişiyor salçası var sosları var osu var busu var nerede üretiliyor bu kadar domates mesela kara kutu olayı belki onun yapıldığı madde çok zor bulunan bir maddedir üretilemeyen doğal bir heterojen maddedir paraşüt olayı ise düşünsene o an ki basıncı insanlar savrulur zaten acil çıkış kapıları açılınca mesela yamaç paraşütleri bile belli bir seviyede yapılıyor şimdi uçaklarda olsa bu olay insanlar o kapılar açılınca savrulur demiştim ya paraşüt açmak öyle kolay bir şey değil birde birbirine girdiklerini düşün felaket bir şey nereye düşecekleri bile belli değilbunlar örnek sorularındı anlıyorum ama bunlar mantıklı şeyler bence cevabı olmayan soular bunlar değil onlar çok daha başka

• yani ben pilot olsam 1 tane kendıme paraşüt getiririm ne olur ne olmaz yani :D

• onu ben de yapardım işte hatta 2 tane getirirdim biri yedek olsun ne olur ne olmaz :D

Kızlar Ne Diyor 7

• hıc bu açıdan bakmamıştım olaya ben :))

• link Limonatada da şeker otu kullanılmaya başlandı :)

• babam pasta yapmayi nerden ogrenmis asdfg

• Bence senin dinlenmeye ihtiyacın var .

• sağlık ve maddi zararlar ekonomi açısından iyidir.

• 1.soyu tükenene kadar devam eder.2.paraşütle eğitimsiz atlayamaz atlamaya çalışsa da ölür zaten aynı kapıya çıkyor...3.Uçakların rahatça havada kalabilmeleri, uzun mesafelere az yakıtla ulaşabilmeleri, mümkün olduğunca hafif malzemeden yapılmış olmalarına bağlıdır.4.demekki gerçek limon suyu suni tatlandırıcalrın verdiği tadı vermiyo :DD sonuçta tadı güzel olmayan birşeyi kimse almaz :DD

• hmm iyimişte yani sonunda ölüm varsa bılmıosam bıle parasütle atlarım yaneee :D

• Öncekileri Göster
    • ozmn pilot cenabet .D banane suç pilotun

• ne taktın şu pilota :DD tamam suç pilotun :DD

Erkekler Ne Diyor 7

• Diğer sorular:* Deniz ürünleri tüketmek zayıflatıyorsa balinalar neyi yanlış yapıyorlar?* Yeşillikle beslenmek zatıf tutuyorsa inekler neyi yanlış yapıyorlar?

• xD güzelmiş :D

• Uçağın kolay havalanması için yapı malzemeleri hafif olmalı. Ama karakutuyu oluşturan malzeme paslanmaz alimünyumdandır ve baya ağırdır. İkinci soruda asit baz dengesini ayarlamak için gazozlara bazı maddeler eklenir tatlandırıcılar da yer alır. İlk soruya cevap yok maalesef :)

• 1. soru: soyu tükenmekte olan hayvana bitkinin %70 ini verip kalan %3o'u ile bitki çoğalmaya bırakılmalı.2. paraşüt olsaydı daha kapıdan çıkarken ipi çekecek insanlar çıkacak muhtemelen herkes birbirine girecek birileri motora girecek falan yolcu uçaklarında o yüzden paraşüt olmaz. can yeleğini de hiçbir şey vermemekten iyidir hiç olmazsa bir nebze bari korunsunlar diye veriyorlardır.3. uçaklar kara kutunub üretildiği bir maddeden üretilseydi uçaklara ekstra motor ekstra yakıt gerekeceği için yapmıyorlardır, ya da karakutuyu üretmek için bile trilyonlar ödüyorlardır ve uçak üretecek kadar paraları yoktur o maddeden.3.Limon suyundaki asitin doğal temizleme etksisi olduğu için olabilir, yapay birşey bulamamışlardır insanları tehlikeye atacak maddeler bulmuşlardır onlarada saülık bakanlıkları izin vermemiştir, içecekte neden kullanılıyor diyorsan bilmiyorum tadlandırıcıların doğal olanları bulunup temizlik için yapay maddeler bulamamışlardır.bende bunlar ile ilgili bir sürü soru var ve hepsini araştırıyorum neredeyse böyle garip şeyleri araştırmak hoş oluyor :)

• Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı?- beslendiği bitki türü sona erdiğinde beslenme zinciri bozulacağından ,bunu tüketen hayvanların da nesli tükenecektir ki zaten öyle olmuştur....Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? - bu soruya pek çok farklı cevap verilebilir (paraşüt kullanmanın zorlukları gibi) ama bence ölümü kabullenmenin oldukça İronik bir yolu gibi görünüyor....uçağın karakutusu kaza anında parçalanmıyorsa neden bütün uçak bu kutunun üretildiği maddeden yapılmamaktadır? - uçağın kara kutu ile aynı malzemeden yapıldığı için ulaştığı ağırlığı ve bu ağırlığın uçabilmek için harcadığı yakıtı düşünün....Niçin limonlu gazozların içerisinde bir sürü suni tatlandırıcı varken bulaşık deterjanında gerçek limon suyu kullanılıyor?- deterjanlarda gerçek limon suyu kullanıldığını sanmıyorum...

• 1. yapacak bişey yok.2. uçak o süratle giderken kapıların açılması zordur ve yerden 10.000 km (yolculuk sırasında anonsta duymuştum) yükseklikte giderler. o panik anında milletin sıraya girecek hali yok heralde. can yeleği darbelerde en az hasarı almak için giyilir.3. denediler ama uçak o kadar ağır oldu ki havalanamadı.4. orası benim içinde muamma :))

• evet gerçekten yapacakbişeyok

• Soyu tükenmekteolan bir bitkiyi yapay ortaöda çoğaltmak daha kolaydır eğer tek besini o ise beslenmelidir,Paraşütle herkesin atlayabileceği zaman olmaz, izdiham olur, çoğu kişi kullanmayı bilmez uçaktan savrulduğu zaman çoğu kişi paraşütü açmayı akıl edemeden ölür gider vs can yeleği basittir ve saatlerce yüzmek gerektiğinde işe yarar,Ağırdır ha uçmazmı zorlasan uçar ama çok enerji harcar ve kara kutu küçük bir şey uçak boyutunda olsa kazada oda gider muhtemelen,İçeceklerde her şey yapay çünkü doğal olsa hem dayanması zor olur hem masraflı olur hemde sağlıklı olur ki sağlıksız olmasondan çok para kazanan kişi var; deterjandada direk limon suyu kullanmazlar oda işlenmiş ve yapaydır offf telden yazıyorum cigerim soldu :D

• tamam teşekkurler baska sorularım olursa sana yöneltırım :D

• Yardımcı olduğuma sevindim :D

• YaPaCaKBiSeYoQ

Yükleniyor...