Saçma sorular...

Soyu tükenmekte olan bir hayvan, soyu tükenmekte olan bir bitkiyle besleniyorsa ne yapmalı? Niçin uçaklarda paraşüt yerine can yeleği vardır? Eğer... Daha Fazla

En İyi Görüş

• geçenlerde bu dediklerinle alakalı bir soru sormuştum fakat hiç kimseden düzgün bir cevap alamadım maalesef..

bulaşık deterjanında da gerçek limon suyu kullanıldığını düşünmüyorum ben neyse soru bu değil bir örnekti dediğin ama söylemek istedim

limonlu gazozlar o kadar çok üretiliyor ki her aromalı şeye doğalı katılsaydı acaba elimizde ne kalırdı mesela domates herkes çok kullanıyor (en azından aklıma ilk bu geldi ondan) düşünmüyor değilim bu kadar domates nasıl yetişiyor salçası var sosları var osu var busu var nerede üretiliyor bu kadar domates

mesela kara kutu olayı belki onun yapıldığı madde çok zor bulunan bir maddedir üretilemeyen doğal bir heterojen maddedir

paraşüt olayı ise düşünsene o an ki basıncı insanlar savrulur zaten acil çıkış kapıları açılınca mesela yamaç paraşütleri bile belli bir seviyede yapılıyor şimdi uçaklarda olsa bu olay insanlar o kapılar açılınca savrulur demiştim ya paraşüt açmak öyle kolay bir şey değil birde birbirine girdiklerini düşün felaket bir şey nereye düşecekleri bile belli değil

bunlar örnek sorularındı anlıyorum ama bunlar mantıklı şeyler bence cevabı olmayan soular bunlar değil onlar çok daha başka

• yani ben pilot olsam 1 tane kendıme paraşüt getiririm ne olur ne olmaz yani :D

• onu ben de yapardım işte hatta 2 tane getirirdim biri yedek olsun ne olur ne olmaz :D