• Sor
  • Bence

24 saatlik idrar toplama tahlili lütfen yardım

Arkadaşlar benden 24 saatlik idrar toplama tahili istediler . ama kafam karıstı . nette bir suru bilgi var ama kafamı karıstıran nokta ; sabah kalktıgınız ilk idrarı tuvalete bosaltıyorsunuz bırıktırmıyorsunuz , ama ondan sonra ki tum idrarı ertesi sabah ki ilk idrar baslama saatine kadar biriltirilecek . baslama saatı olarak tuvalete attıgınız ilk ıdrar saatı mı kabul edılıyor ? yoksa tuvalete attıktan sonra ki ilk ıdrar saat mı ? yanı ertesı gun tuvalete attıgım ılk ıdrar saatını mı ele alacagım ? bunu anlamadım arkadaslar :/

Güncellemeler:
link nette böyle diyor , ama kafamı karıstıran baslama saatı tuvalete atılan ılk ıdrar saatı mı ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• şöyle söyleyeyim sabah 9da kalktın diyelim idrarını yapacaksın önce normal olarak daha sonra verilen kaba yapacaksın 24 saat boyunca, sabah uyandıgında 9da tekrar tuvalete gideceksin ve son olarak idrarını kaba yapacaksın

• merhaba . guncellemede bir link paylastım orada anlatmışlar . kafamı karıstıran bu baslama saatı . ben soyle anlatayım ; simdi ben ilk ıdrarımı bu sabah 10 da yaptım . ve bunu tuvalate attım bırıktırmedım . ama bundan sonra yapılacak tum ıdrarı bırıktırecegım . kafamı karıstıran ertesı gun hangı saatı ele alacagım ; bırıktırmem hangı saatte son bulacak . tuvalete attıgım bırıktırmedıgım ılk ıdrar saatınde mı son bulacak , yani ertes10 da mi ? 10 ya yaptıgm ıdrarı bırıktırme kabına alacak mıyım ?

• Öncekileri Göster
    • peki gecmiş olsun o halde yardıma ihtiyacın olursa yorum mesaj her sekilde destek olurum

• tesekkur ederım

Erkekler Ne Diyor 10

• alttarafı işicen be kardeşim ne bu sıkıntı git işe işte:D

• asıt bır tahlıl degıl . saatı cok onemlı , 5 dakıka bıle atlamamalı baslama saatınden .

• bilmiorum

• İlk yaptığın saatten başlar.Sanırım parathormon değerine bakıldı ya da kalsiyum değerin yüksek çıktı.

• anladım . yanı ılk dısarı attıgım ıdrar saatını ele alıyorum .

• Öncekileri Göster
    • hiç ölçtürmedim bilmiyorum ama tansıyon sorunum yoktu . zaten bu adetın 3. gununde yapılacak 25 adetlik testın icinde bir suru test var . orada ıncelenır

• Tamam.Tansiyonda ölçtür bir kere.

• Bence bütün işleri tuvalet karıştırıyo sen camdan at

• bende 4-5 kere biriktirdim saate falan takılma sabah uyan ilk idarını tuvalete yap ondan sonraki bütün idrarlarını kaba yap gece uyu uyandığında ki ilk idrarını da kaba yap kap üzerinde ki miktarı not edip sana verilen tüplere örnekleri al laboratuvara teslim et rahatsızlığın ne romatizmamı kemiklerle alakalımı

• böbrek üstü bezı salgım fazla cıktı . bu yuzden ıstedıler bu tahlılı benden .

• Öncekileri Göster
    • ayy cok gecmıs olsun yaa , her sey ınsanlar ıcın . yarın ne olacagımız bellı degıl . ben de sızofrene bagladım ıyıce . sureklı test yapıp durmalarından benı panıkatak yaptılar . her duydugum hastalıktan etkılenıyorum sankı bende de varmıs gıbı hıssedıyorum . bu hastalık tanısı sana hangı sıkayetle konuldu . yanı hastaneye ılk hangı rahatsızlıkla gıttın de bu hastalık tanısı konuldu . off ben ıyıce gerıldım bıran once testlerımın sonucunu alsaydım da rahatlasaydım :'(

• Rahatlarsın inşallah madem etkileniyorsun anlatmayayım hiç düşünme hiçbirşeyi hayırlısını dile

• bence evet

• bu sabahta yarın sabaha kadar olan süre de sen hiçmi su içip gün içinde idrarını yapmuyorsun 24 saatlıkmı tutuyorsun?

• Evet sabah diyelimki ilk idarırınızı tuvalete yaptınız. saat atıyorum 8:00 ondan sonraki tüm idrarlarınızı biriktiyorsunuz. gecede biriktiriyorsunuz sabah saat 8:00 da son olarak gene biriktiriyorsunuz. sonra engeç 2 saat içinde laboratuvara :)

• Neden en doğrusunu sizden o tahlili isteyen yere sormuyorsunuz ?

• size örnek ile anlatayım.. misal bu sabah kalktınız saat 08:00 de ilk idrarınızı dışarı atıyorsunuz .ondan sonraki tüm idrarınızı ertesi gün saat 08:00 kadar bir kapta topluyorsunuz .. ve busefer uyandığınızda ilk idrarınızı da bu kaba yapıyorsunuz.. aklınıza takılan başka birşey varsa sorabılırsınız

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz görüş yok! İlk görüş paylaşan kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...