Iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü ile ilgili bilgisi olan var mı?

arkadaşlar iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü dikkatimi çekiyo TM-1 puanıyla alıyor ama bazıları yetenek vs diyor acaba gerçeği asılı nedir bilginiz var mı yardım ederseniz sevinirim :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• hedefim iç mimarlık.. mf'den sanınırım İç mimarlık ve mimarlık olarak alınıyor..Yetenek sınavına tabi değildir..

• fen yapabiliyosan ne mutlu sana ben matematik iyi yapıyorum ama fen sevmediğim için Tm-1den iç mimarlık ve çevre tasarımını düşünüyorum umarım

• Öncekileri Göster
    • bencede mantıklı olan öyle çünkü bazıları hem iyi puan yapman gerek hemde yeteneğin iyi olması gerek diyo o çok zor, teşekkürler

• benmı bahsettiğim yani bildiğim, sadece iç mimarlık ve mimarlık alanı için..
      ki bunların çoğuda sıralama ile öğrencı alıyor, senın bahsettiğin özel üniversiteler arasındaki fazla veya nitelikli öğrencı alımlarında uygulanan sistem..

Erkekler Ne Diyor 3

• iç mimarlık bölümlerine üniversitelerin büyük bir çoğunluğu yetenek sınavı adı verilen bir sınavla öğrencileri kabul ediyor bildiğim kadarıyla. Yetenek sınavları her üniversitenin kendi bünyesinde düzenlenir. Bu sınavlara girebilmek için YGS’den baraj veya barajın biraz üstünde bir puanız yeterlidir, ayrıca LYS’ye girmeniz gerekmez.

• Evet var. Bazı üniversiteler yetenek sınavı ile alırken bazıları TM-1 ile alıyor. Yetenek sınavları için her hangi bir resim atolyesine belli bir süre gider sınava hazırlanırsın. hayali ve model cizimleri yaparsın sabahtan aksama kadar. Sınavda YGS puanı ve Yetenek Sınav puanları birleştirilerek ham puanın hesaplanır. Yetenek sınavları genelde yaz sonunda doğru Ağustos Eylul gibi olurlar. Bildigim yetenek ile alan Konya Selçuk dahil bir kaç üniversite var..

• Sadece puanla olan yok mu benim kafama takılan buna hazırlanmak için matematiğemi çalışcam resim yeteneğimimi geliştircem ikisi birlikte zor

• Öncekileri Göster
    • evet kesinlikle mesela resim kursuna gitmeyi düşündüm bu konuda ama tm-1de matematik ağırlıklı olduğundan bu sefer matematiğim kötüleşir diye hep korkum oldu onun için en iyisi ben puanı iyi yapayım yine arasıra resimdede gelişmeye çalışırım senin dediğin gibi süper yeteneği olan bir arkadaşım var bu sene sınava gircek ama daha denemelerde barajı geçemiyor

• Aynen dediğim gibi ben hazırlanırken atolye'ye son 1 ay gelip üni. girenler oldu. Ama bölümlere göre değişiyor. iç mimarlık güzel sanatların icindedir resim,heykel,seramik,grafik te var. Grafik ve İç mimarlığa talep fazla oldugundan hem sınavı hem yetenegi birazcık sıkmak gerekiyor. Şehir sıkıntın yoksa saydıgım diğer bölümlerden birine mutlaka girersin.

• iç mimarlık özel yetenek sınavıyla alır. mimarlıkta özel yetenek sınavı yok.

• hım teşekkürler resim yeteneğim var ama eminim benden daha iyi olanlar vardır matematiğimde iyi sadece yetenek mi istiyor öyleyse neden üniversite sınavında matematik ağırlıklı puandan alıyor bende ona göre hangisinden girmem daha kolaysa ona yoğunlaşırım

• benim de yıllar öncesinde bu duruma kafam karışmıştı. madem özel yetenekle alıyor, öss taban puanları neden birbirinden farklı? dershanenin rehberlik örtmenine sorman en iyisi bence.

Kızlar Ne Diyor 4

• Özel yetenek sınavını geçmelisin önce iç mimarlık için.

• daha sonra?

• Üniversite sınavından da yeterli puan almış olman gerek tabi..Sonra iç mimarlık öğrencisisin.

• 15gün

Bende o bölümü düşünüyorum. onu internetten araştırman gerekiyo. Mesela MFyle alan da var TMyle alan da yetenek sınavıyla alanda var üniversiteye qöre deqişiyo

• tm-1 puanı dıyo çunku barajı ordan geçmen gerekıyo sadece.ve sonrasında unv.lerın açtıgı yetenek sınavına gırıyosun

• Peki hangi üniversiteye gitmek istiyorsun?İç mimarlık ve çevre tasarımı bölümünde özel yetenek sınavı olmaz , tm1 puanıyla üniversite tercihi yaparsın . Ama ben '' Sınav stresiymiş falan geremem kendimi, türevmiş ,integralmiş ne yaae'' dersen burda devreye yetenek giriyor işte, yetenek sınavıyla alan okullarda ygsden baraj puanı geçmen yeterli , lysye girmeye gerek yok .

• matematiğim iyi olduğu için sınavı tercih ederim resmim kötü değil ama eminim resmi benden daha iyi olan çok kişi vardır bu yüzden. akdeniz üni ya da İzmir iç mimarlık ve çevre tasarımı sadece puanla alıyomu bilgin varmı

• İzmir'de iç mimarlık ve çevre tasarımı bölümü sadece özel Yaşar üni . ve ekonomi üniversitesinde tm1 puanlıyla alıyor diye biliyorum ,Akdeniz üniversitesi hakkında bir bilgim yok .

Yükleniyor...