Halk eğitim merkezleri falan tarzındaki kurslar Üniversite diplomasına eş mi?

Yani oradan alınan sertifikilar iş bulmada yardımcı oluyor ya.Üniversite diplomasının yerini tutar mı mesela? Yani üni okumayan bir kişi bedava böyle kursa gitti diyelim. Sertifika aldı diyelim. O sertifika aldığı yer işe yerleştiriyomuş. Ama bedavaymış bu kurs. Sizce iş imkanı bakımından iyimidir

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bir fakulteyi bölümüne göre normalde 4 yılda bitirir ve bir diplomaya hak kazanırsın. Kurslarda eğitim ne kadar sürüyor bilmiyorum. Dolayısıyla o diploma fakülte diplomasına eş değer değildir. Ama bir insanın hiç bir fikri olmadığı bir alanda kurs diplomasına sahip olması da bir avantajdır.

• 1 yıl sürüyo mesela kurs. işe yerleştiriyolarmış

Erkekler Ne Diyor 8

• Yok ölye birşey

• üniversite diplomasımı :D kalorifercilik için halk eğitimdfen onaylı kalarofil belgesi lazım garsonluk için garsonluk kpss alımlarına bkaiblirsin ama bir üniversite diploması derken ne demke istedin onu anlamadım.

• Tabiiki değiller.ç.. Orada sertifika verilir diploma değil. CV lerinde falan extra olarak belirtebilirsin ama üniversite ile denk tutamazsın...

• Herkes gidiyor o kurslara, bana faydası oldu diyen duymadım. Daha çok kpss'de istiyorlar ya ondan gidiyorlar. Farklı kurslara git araştır, aşçılık, bahçıvanlık gibi değişik kurslar çok iş yapabiliyor. Son sıralar tıbbi sekreterlik, hasta kabul, hasta bakıcılık gibi kurslar iş imkanı sağlıyor.

• çoğu kursun belgesi sadece referans olur bakın bunu biliyorum demek gibi ama nadirende olsa bazı dönemlerde bazı kurslar bu iş başvurusudur kpss için çok yaralı olmaktadır mesela katipliğe girecek birisi için f klavye belgesi olması büyük bir artıdır

• Diyelim diyelim.Bence bayan gizli şöyle diyelim.Diyelim ki sen üniversiteyi örgün okudun gitti senin komşunun kızı da bedava bir kurstan bilgisayar sertifikası aldı ama babası da zengin güzel de bir kız hopp yönetici asistanı oluverir.Nasıl oluyor diye düşünme bayansan güzelsen bekarsan ve en önemlisi dayın da varsa biraz şerefsiz olacak tabi işte iş buldun demektir.

• ben gitim 160 saatlik bilgisayar kursunu bitirdim ama bir halta yarayacagini sanmam

• işe yerleştirmedilermi

• kim yerlestirecek Allahini seversen.. gerci benim isim var zaten tatildeydim sirf sosyal aktivite olsun cevrem olsun diye gittim bir halta yaramayacagini biliyordum

• Adamlar 4 sene okuyor iş bulamıyor o kadar sınava hazırlanıp üniversiteye giriliyor hiç birşey gerektirmeden girilen kursun sertifikasıyla bir olurmu?

• kurs işe yerleştiriyomuş

• Mantıken saçma bence

Kızlar Ne Diyor 2

• Sence eş değer olsa insanalar neden üniversiteye gitsin ? Kaçıncı sorun bu sadece sertifika yetmeyebilir iş bulmak için..Hele ki halk eğitim kurslarının etkisinin olacağını hiç sanmıyorum.

• mesela muhasebe sertifikası aldım diyelim bankada falan çalışamazmıyım

• Öncekileri Göster
    • Hayır öyle kolay değil..Dediğim gibi aynı şey olsaydı üniversiteye gitmezdik öyle değil mi..Ama sekreterlik gibi bişey yapacaksan gerek yok üniversite mezuniyeti aramayan yerler var.

• peki teşekkürler

• Tabiki hayır Üniversite diploması ile sen halk eğitimden aldığın diplomayı nasıl kıyaslarsın onlar yıllarca dirsek çürütüyorlar üstüne üstlük iş bile bulamıyorlar

Yükleniyor...