Yumurtalık kisti çok endişeliyim yardım lütfen

Merhaba arkadaslar öncelıkle 18 yasındayım. 13 yasımdan berı yumurtalıgımda sureklı buyuyen kötu huylu bır kist var. Doktor en son 9x9 cm buyuklugune gelmıs dedı amelıyat olmam gerekıyormus. Bu konuda bılgısı olan ya da daha önce boyle bır olay yasayan varmı. Ilerde cocugum olmamasından korkuyorum. Sımdıden tesekkurler

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Dr unuz ameliyat oneriyorsa kendinizi ayarlayip een kisa surede olmalisiniz. 9 cm lik kist ciddi anlamda ameliyat nedenidir. Ayrica bu tur kistlerin rupture olmasi (yirtilmasi) da mumkun. yirtilmasi halinde istemeseniz bile acil ameliyat olmak durumunda kirsiniz. Apandisit kadar acil bir durumdur. Bu nedenle ihmal etmeyin. Ayrica raporda duzgun sinirli ve homojen oldugu belirtilmis. Bu ameliyat yapacak dr icin iyi birsey.yumurtaliguniz alinmadan sadece kist alinabilir belki. bazi durumlarda kist cikarilamadan yumurtalikla birlikte alinmasi gerekiyor. Buna da ameliyat aninda karar verilir goruntuye gore. Bu sekilde olup yumurtaliginiz alinsa bile diger yumurtaliginiz sayesinde gebe kalabilirsiniz. Ayrica bu ameliyat vajinadan degil karindan girilerek yapiliyor. Hatta gunumuzde cogu zaman laparoskopik yani kapali ameliyat yapiliyor. Bu sekilde hastanin ameliyat sonrasi iyilesme sureside cok kisaliyor. Ameliyat olmaktan korkmayin ve ertelemeyin. Dedigim gibi ummadiginiz bir anda olmak zorunda kalabilirsiniz. bu yuzden kendiniz planlayip simdiden olun.

• Cok tesekkur ederimmm

• Rica ederim... gecmis olsun..

Erkekler Ne Diyor 7

• geçmiş olsun

• bu tür kistlerden şifalı taşlar yardımıyla ameliyatsız tamamen kurtulan insanları tanıyorum bizzat.

• eskiden beri varmış amma.. anladığım kadarıyla doktor kontrolündesin.. doktorun ameliyat dediyse korkma.. bu ameliyatını ol.. sana linkte atıyım bak ama.. fazla uzatmadan.. ameliyatını ol.. geçmiş olsun.. Allah şifalıklar versin.. link link

• Teşekkür ederimm

• rica ederim...

• valla herhagi bir fikrim yok geçmiş olsun Allah yardımmcın olsun

• kistin çeşitine göre değişiyo, ama çoğu kist hamileliği engellemiyor. hatta kist varken bile hamile kalınabiliyor. ne kisti olduğunu biliyomusun. adını söyledimi doktor

• Evet şey yazıyo raporda Sol overde yaklşk 9x9 cm capında duzgun sınırlı homojen kistik lezyon mevcuttur. Bıde sol overde benign karakterleri vaskülarite gösteren kistik kitle izlenmiştir bunlar yazıyor

• Öncekileri Göster
    • uterus rahim demek, ama senin ki iyi huylu (benign) . dediğim gibi hamileliği engelleyen kist bir tane biliyorum. içini ferah tut. ameliyattan çekinme bir an evvel kurtul. bir de kızlık zarı falan da düşünme. sağlığın önemli. ilerde sağlığın yerinde olmazsa eşin buna daha çok üzülür

• Haklısın çok sağol

• Allah Allaah korkulacak bişey yok çocuğun olsa ne olur olmasa ne olur insanlar ne için ürer çoğalırlar ilk önce onu anlamak gerekiyo amaç Allah'a kitaba sadık hayırlı kullar yetiştirmekse anne babasını kaybetmiş yurtlarda barınan bir sürü minnacık yavrucak var birini alıp büyütebilir terbiye verebilir onu hayata hazırlayabilirsiniz.Şahsen benim çocuğun oluyomu olmuyomu bilmiyorum bekarım denemedim daha ama ben çocuk yapmak istemiyorum açıkcası orda bu kadar çocuk varken kan ırkçılığının ne luzmu var ille benim kanımdan olacak soyumu devam ettirecek falan tamam sende çocuk yap Allah nimet vermiş ama yetimhaneleride unutmayalım sevgili gençlik.Bu yüzden benim size tavsiyem bir tane kendinizden bir tane yetimhaneden almanızdır.1+1 yani ben şahsen Allah kısmet ederse böyle yapıcam inşallah

• Sen kendi fikrini kendine saklasan iyi edersın

• Öncekileri Göster
    • Ben cocukları sevmıyorum dusunmuyorum dıye bışey mı söyledim arkadaşm gece gece sınır etme ınsanı benım derdım bana yatıyo zaten sence şuan yetimhaneden cocuk almayı dşüncek bir durumdamıyım allah aşkına ya hadi iyi gceler sana

• Yahu yarın git al demiyorumki anlatmak istediğim sadece eğer çocuğun olmazsa bunun bir son olmadığını anla şefkate ihtiyacı olan senin sevgine muhtac olan minicik yavrular var orda bunu bil yeter.İllede benim kanımdan olsun diye diretme merak etme sen kalbini temiz tutarsan onlarıda sevebilirsin böyle onyargılı yaklaşma yeter hadi iyi geceler

• Çocuk falan bilemem ama zarın artık olmayacak.

• Nasıl yani? Karnımdan keserek yapmayacaklar mı

• Öncekileri Göster
    • Hayır

• Yaa :-( bu cok kotu..

Kızlar Ne Diyor 3

• canım ağrın filan mı vardı nasıl fark ettin bu polikistik over denilen kist mi oluyor

• Vardı cok hemde.. Evet o

• Öncekileri Göster
    • Sakın beklemeyin hemen gıdın.benım yumurtalıgımı alıcaklar cok buyumus kıstım yumurtalıgı kurtaramıyorlar.belırtılerı sancı ve adet duzenszlıgı. Ne kasığı yumurtalıklarımda kıst

• bende sancı ve düzensizlik yok canım

• Cnm bilgim fazla yok ama saglık bu sakaya gelmez en son dogurganlık ozelliginden olursun merak ettım hangi taraftakı yumurtalıgında var bu kist?

• O kadar buyumuskı hangı tarafta oldugunu anlayamadı ama sol heralde dıyor

• Öncekileri Göster
    • Ayy onlar eskı kafa :-)

• Oyle canım:)

• geçmiş olsun..kisti nasıl anladınız yani belirtileri neydi

• Adet olmuyordum aylardır ve çok sancım oluyordu dayanılmayacak şekilde

Yükleniyor...