Koltuğa oje döküldü nasıl temizlenir?

az önce oje sürecektim ki ne olduysa bir anda koltuğa döküldü... aseton denedim ama cıkmadı. halı temizleyicisi de cıkarmadı en son tiner denedim. o da olmadı. başka fikri olan varmı? koltuk açık renk

Güncellemeler:
Kosla oxi action deneyemiyorum su an evde yok maalesef. gündüz olsa gider alırdım marketten. en son renkli çamaşırlar için olan içinde ağırtıcı olmayan deterjan denedim. biraz hafifledi gibi ama tam olarak geçmedi. ama neyse ki oje dökülürken koltuk örtüsü vardı. örtü battı zaten :) ama koltukta da leke kaldı. ojenin rengi de mavi :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• :)) nedir bu kadınların ojeden çektiği . Geçmiş olsun .Sakın tiner deneme kumaşı mahvedersin , Kosla action dene işe yarayabilir

• evde yok işte su an ondan :))

• Öncekileri Göster
    • Tamam :)

• :))

Erkekler Ne Diyor 18

• aseton döküp ateşe veriyorsun, sorun komple çözülüyor

• dahice bi fikir cidden aklıma gelmemişti

• Eğer tabaka oluşmadıysa kosla sıvı ya da oxi dene derim.

• halı temizleyicisi denedim ama olmadı

• mazot ama emin değilim..

• mazotu nerden bulcam şimdi :D:D

• petrolden..
      ya da komşunun arabasından arakla.. )

• yazık koltuğun başına gelmeyen kalmamı :(Bir bezin üstüne aseton dökün lekenin üstüne koyun bezin üstünede biraz ağırlık yapacak birşey koyun derim.koltuğa kahve dökünce beze deterjan döker üstünde öyle beklettiğimde çıkmıştı.

• zippo gazı herşeyi çıkarır

• tiner ve benzini karıştırın, sonra içerisinde kibriti yakıp atın. evi tamamen temizleyeceksinizdir. kolay gelsin.

• Ecza kutusunda oksijen suyu varsa üzerine dok bekle az hava kabarciklariyla belki çıkar belkide çıkmaz :-)

• ben bi kimyagerim asetonla uzun uzun uğraşmazsan çözlmez ... asetonla uğraşarak çıkar ancak...

• kumaş mahvolur işte

• yapıcak bişey yok başka

• Aseton ile veya eşit ölçülerdeki alkol ve eter karışımı ile çıkartabilirsiniz. Her iki halde de lekenin altına 4-5 kat katlanmış beyaz bir bez koyun. Lekeyi silerken bu bez kirleneceğinden, kirin elbiseye geçmemesi için, kontrol edin ve lekenin altına bezin temiz kısımlarının kaydırın. Leke hemen çıkmazsa bu işlemi bir daha tekrarlayın. Sonra asetonu uçurarak leke bırakmasını önleyin.

• koltuk maalesef elbise değil

• burda cevap alana kadar kurudu çıkmıcan kız :D

• heaa burdan cevap bekleyene kadar :)

• aseton ...tiner...kolonyaa deneyebilirsiniz.

• denedim ümitsizim :)

• selülozik tiner dyeceğim ama dikkatli kullanın koltuğun kumaş boyasınıda çözer bozar

• en etkilisi o sanırım denedim de çok kötü kokuyo :)

• sentetik tiner ve selilozik tiner diye 2 ye ayrılır sentetik tiner hiç etki etmez o konuya dikkat ederseniz olur selilozik tiner muhakkak çıkartır ama dediğim gibi koltuğa zarar verebilir görünmeyen yerinde denerseniz nekadar dikkat edeceğinizi bilirsiniz

• tiner çıkarttı ama tam gecmedi fakat büyük bi kısmını cıkardı demek ki leke cıkaranındanmış bizimki :)

• asetonun çözmesi gerek

• bence çıkmaz boşuna uğraşıyorsun. koltuk kılımı koy veya yastık falan koy görünmez o leke. görünsede hatıra olur senin için.

• hatıra oldu :)

• tiner aseton kafa iyi olmuştur senin : )yalnız epey kapsamlı bir leke literatürü varmış, buyursunlar; link

• hiç sorma madde bağımlısı oldum :D:D

• selülozik tiner evde yoksa limon

• tiner denedim en iisi o sanırım

• selülozik olmalı o saniyede çıkartır

• Kolonya yada limon dene

• onları denemedim henüz bakalım teşekkürler

• aseton yada tiner

Kızlar Ne Diyor 12

• koltugun minderini ters cevir.. cikmaz maalesef :(

• ters çevirebileceğim bi minderi yok maalesef :(

• Aseton dökmeseydin keşke o bulaştırıyor daha çok , koslamıdır nedir ondan kullansaydın keşke varsa . Bende halıya cart kırmızı bir oje dökmüştüm o çıkarmıştı .

• deneyeceğim onu da teşekkürler

• Rica ederim :)

• aseton dök.

• işe yaramadı :S

• o zaman örtüyle falan kapat annen görmesin:)

• üstüne bi soğuk su iç

• çok zor daha önce pantolonuma sürmüştüm kuru yemizleme bile çıkaramadı..ben de bugün beyaz t shirtüme kırmızı oje sürdüm :((

• :(( keşke bende giysiye dökseydim yenisini alırdım ama koltuk olunca olmuyo

• o ordan hayatta çıkmaz boşuna uğraşma bence tecrübeyle sabit

• geçmiş olsun :(

• sağol :(

• aseton sonrada toplu iğne ile kazı.

• kumaş zedelenir ama nası olck

• asetonla silll

• iş yaramıyo

• Koltuk deriyse çok tahris olmustur :(

• yok canım deri değil

• asetonla iyici bulaşmıştır o bir daha zor çıkar gibi

• bulaşmadı ama çıkmadı da asetonla

• Annem temizler ben bilmem.