Denız gezmıs kemalıst mıydı komunıst mı?

Sosyalist13
Denız gezmıs kemalıst mıydı komunıst mı ne zaman denız gezmıs konusu açılsa kemalıstler bızden daha cok sahıplenıyor denız gezmıs ı Nazım hıkmet gıbı denız gezmıs te komunıst tır
Güncellemeler
+1 yıl
sosyalizm ile komünizm arasında fark vardır.aynı şey olamazlar zaten aynı şey olsalar farklı farklı isimlendirmeler ortaya çıkmazdı.sosyalizm kurulmadan asla komünizme geçiş sağlayamazsın.sosyalizmi bir basamak bir geçiş olarak düşünebilirsin.asıl amac ise komünizmdir.

sosyalizm, ondan önceki düzenin kurallarını sitemini işleyişini eksikleriyle hatalarıyla yanlıslarıyla degistirir.ondan sonra komünist düzene doğru hem toplumu hem sistemi hazırlar.

Her sosyalıst komunıst degıldır

Denız gezmıs kemalıst mıydı komunıst mı?