Kedi mi yoksa hamster mı?

evcil hayvan beslemek istiyorum köpek besliycektim ama ev müsait değil, kedi nasıl beslenir, kedi kumu kaç günde bir değiştirilir ya da hamster beslemenin olumsuz yanları nelerdir

Güncellemeler:
niye bu kadar kedi çıktı, hamsterin bakımı kolay değil mi yoksa

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• şu zamana kadar 25ten fazla kedi, 15ten fazlada köpek beslemişimdir. Hamster konusunda birşey diyemem ama kediler çok asil hayvanlardır. Bakışları olsun , sesleri olsun , yürüyüşleri olsun hayranımdır kedilere . Şu an 9 kedim var ve çok memnunum iyi ki benim kedilerim :) Kedi beslemek göründüğü kadar zor değil, en azından köpek kadar. Kumunu balkona koyarsın alıştırırsın tuvaleti geldiği zaman kapıyı tırmalar. Kuru mama alırsın koyarsın evinin bir köşesine zaten doydukları zaman yemiyorlar gerçek ve bilgili bir sahip olursan senin için kedi beslemek pratik olacaktır ve eminim bu kedi sayısı 1'de kalmaz giderek artacaktır :) Seni sakinleştirir o mırıldanması kafatasında çıkardıkları o sesi insanı rahatlatır okşayınca bu kanıtlanmış birşeydir. Yavru alırsan miyav miyav dolaşır ayaklarında ve pek kucağına almaman gerekli sonra yatağından olabilirsin :) sorunuz olursa cevaplayabilirim

• ve asla kedi beslemek zor diyenlere inanma o canlıya alıştıktan sonra her dakika düşüneceksin . tek sorun tüy olabilir ve çiftleşme dönemleri bazen bunlarda sorun edilecek birşey değil

• Öncekileri Göster
    • Merhaba benimde kedim var.Haziranda doğum yaptı.Acaba diğer doğumu sence hangi aylarda olur (dışarı çıkmasına izin verdiğim için hamilelik riski yüksek :)

• benimde dişi kedilerim dışarıdalar , ne zaman çıkarmıştın dışarıya kedişi :)

Kızlar Ne Diyor 23

• kedi almalısın :) ama tek başına zor olur bakmak evde kardeşlerin varsa onlrda seviyorsa al beraber bakarsınız. Benim kedimin kumuyla hep kardeşim ilgilenir zaten taş gibi kumlar var değişik onlar nemi çekıyor kendliğinden kuruyor balkonda tuttuğumz için zaten hiç koku problemi yaşamıyoruz.

• hayvanlardan pek haz etmiyorum.

• profil foton ? :D

• o da benden haz etmiyor.

• Sıkıntı yok o zaman

• kedı besle kumu sana kalmış kalıtelısıne göre de degısyoo ama kedı yaramaz olur koltukları tırmalar evın her yerınde gezer erkekse kısırlaştır yoksa cısını yapar her yere yanı herseyı göze alıp bakacaksan kedı al sonra atma hayvanı bakamadım dıyıp. kucuk bır kopek al bence sen

• köpeğe evin içinde bakabilirmiyim

• Öncekileri Göster
    • En kısa zamanda istiyorum :) çok bekletme :d

• Nerde bu millet nerde bu devlet :D

• kedi beslemekte çok kolay değil.en iyisi orhan velinin dediği gibi rakı şişesinde balık.ama istersen akvaryumdada besliyebilirsin.

• kedi daha iyi :) bizde besliyorduk

• Benim bundan var gayet memnunuz

link

• kedi o zaman.

link

• Hamster ya kedi ney :)

• kedi besle guzel hayvan

link

• hamster besleyeceğine muhabbet kuşu besle :) kedi candır

• muhabbet kuşu besledim daha önce, narin hayvan eline alıp sevemiyorsun pek bide ısırıyo, bakımıda zor

• muhabbet kuşu beslemekten çokta farklı değil hamster hem düzgün bakmazsan hamster kokuyor

• papağan all bence.)

• tabikide şuan evde adımı sayıklayan çok akıllı bir varlık var:)

• hayır hamster bakımı kediye nspeten çok daha kolay. sdce "fare"ye benzetldği için önyarglı bakıyor millet.hamsterlar dayanıklıdır mesela. standart ömürleri 2-3 yıl oluyor gonzalesincanın ilglenmek istediğinde eline alır oynarsın. istemedğnde kafesinde oyuncaklarıyla oynar.yemini suyunu takip edersn bittikçe katarsın. bde haftada bir kafesin talaşı değişiyor o kdrbakımı kediye göre inanılmaz kolay. ve ilgilenmene de çok gerek olmuyor. kıpır kıpır çok neşeli oluyorlar. sana tavsiyem yavru alman. bde erkek alma onlar asabi oluyor :Dayrıca hamsterının huyunu suyunu anlayana kdr bikaç kez ısırılırsın. buna garanti veririm. ama çoğu kez kanamıyor bile. çnkü dişleri küçücük. ayrıca minik oldğu içn çok sevmliler. çekirdek yiyişlerini seyretmek bile çok hoşuma gidiyordu benm. olumsuz bir yönü daha var geceleri ses çıkarıyorlar. ses dediğim tekerleğinin içinde koşarken çıkardğı ses. çnkü malum hamsterlar gececi. sorun olursa beklerim :)

• ya kaybolursa

• ben 1 yıl besledm hiç kaybolmadı

• kediye bir erkek zor bakar bence kkedi kumu genelde günlük temizlenir kumu dökersin kedi kakasını yaınca elek şeklinde ki kürekle alırsın . kum genelde banyoda olur. Erkek kedi alırsan kısırlaştırmamış olursa idrarı pis kokar ve her yere işşr iz bırakmak için kısırlaştırırsan da bir takın riskllri oluyor böbreklerinde taş felan.benim önce erkek kedim vardı ben kısırlaştırmaya karşıydım ve ev bahçeli kakasını önce banyoya koydugum kuma yapıyordu ama kakası kötü kokuyordu. kız kedi ise kısırlaştırmassan kızgınlık dönemi olur evden kaça kız kediyi kısırlaştırmak biraz oda zor çok eziyet çekiyor hayvan insanın canı dayanmıyor neyse benim ev bahçeli şimdiki kedim kıs ama bir yaşına gelince kısırlaştırmayı düşünüyorum. 7 yşından sonra iç dış parazitleri oluyor sonra aşıları var. ben bir aydan bir yıkıyorum ama kedi şampuanı ile batttıkca siliyorum. senede bir kez tüy döker . 2 haftada bir tarıyorum. akşamlarıda mamasını koyuyorum mama kabı dolusunca bir gn boyunca onu idareli yiyor. yavru kediler ilk 5 aya kadar bir kilo mamayı iki haftada yiyor o da 5 tl civarı patshoptan alıyorum büyüynce haftada bir kilo yiyorlar ben gel komutuna alıştırmak için ödül alıyorum ve kızıdıgımı anlasın diye hayır diye bagırıp ona su fışkırtıyorum cezası istmediğim haraketinde bunu yapıyorum alıştı şimdi. sabahları beni yalayarak uyandırır gece beraber uyuruz ben nereye giidersem peşimden gelir.FARELERDEN DE NEFRET EDERİM

• ne zormuş yav kedi beslemek en iyisi fare

link

• çok güzelmiş :)

• Kedi. Sarılırsın seversin duygusal açıdan daha yakın bana.

link

• hamsterın bakımı daha zor ve her ne kadar alışsada kafes hayvanı bıraktığında her hanği bişeyin peşinden gidiyor ve yakalama imkanın çok zor :D bence kedi daha iyi öncelik köpektir gözümde fakat ortam müsait değilse en iyisi kedidir kedi :D

• bn olsam kedi beslerim

• ikisini aynı anda besleme de

• her hayvanın bakımı zordur evde bir muhabbet kuşunun bile haftalık temizliği,günlük kafes bakımı.her mevsim tüy dökümü.küçücük bir kuş ama zor.ama sıcacık bir dost.kediler eğitilirse temizlik sorunu azalmış olur.ama evde daha uysal bir tür daha iyi olur.ankara kedisi gibi.

• kediiiiiaaağ ! kediler aha tatlı :D

link

• benim american bobtail im var :D

• Kedi candir

link

• kedi.

• Hemsteeeeer :D Ama ama pantolonun paçasından girip külotunun içinden çıkınca şaşırmazsan tabii :))

• Kedi besle

Erkekler Ne Diyor 23

• Kedi

• kedı mı ıstıyon ben verım:D

• Öncekileri Göster
    • sana evın en güzel kedısını vercem:D

• ben buraya yazıyorum sen oraya basım ağrıdı aklım karıştı ben kımım sen kımsın ne oluyoo burdaaa

• Kedi beslemektense hamster'ın bakımı daha kolay. Ben ikisinden birini tercih edecek olsam hamster'ı tercih ederdim.

• ikisinide sevmem :) hamster beslemek daha kolay gibi

• kedi olsun.

• Kesinlikle köpek taraftarıyım , diğer türlü tavsiye bekleme :)

• kedi arkadaşım kedikediyi kucağına alıp seversin kucağında uyur, kendini sevirirama hamster eline alırsın narin hayvandır kendini sevdirmezkedi gibisi var mı yaa

• Vallahi kedi besleyeceksen 13-14 sene onunla yaşamaya ve hayatını ona göre belirlemeye hazırlıklı olmalısın.

• Hamsterde Şirin Aslında ya

• Benim bundan var gayet memnunuz link

• güzelmiş benimde beyaz sarı bir kızım var :)

• Sevilir o.

• :D hamster iğrenç la :D kedi kedi

• başlıkta "haster" yazıyor, bir ben mi gördüm? "haster" derken? ayıp değil mi?

• yanlışlıkla oldu

• takılıyoruz olm korkma:):):)

• gerçi değiştircektimde sorunun böyle daha dikkat çekici olduğunu düşünerek bıraktım

• kediyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy

• kanka köpek besliyorum küçük bir köpek alırsan bakımında bir şey yok eğitimli olursa sadece tuvalet ihtiyacını söylüyor dışarı çıkarıp getiriyorsun. Hamster de bir besledim bir kaç kere en sağlam kafase koy eninde sonunda bir şekilde kaçıp kayboluyor ayrıca elbiseleri,eşyaları yeme tehlikesi var. Kafes temizliğiyle de hiç uğraşamadım çok pis kokuyor temizlemezsen de. Kedi de besledim bir kaç gün kumu aşırı iğrenç kokuyor beslenecek gibi değil ayrıca sıkıcı gezdirsen olmaz sevsen bir yere kadar. En iyisi köpek ama o da sıkıyor.

• hasteeeeeeeeeeeer link

• asdfghjklş bende sana haster :D

• haster yazmışsın sende hata:D

• biliyorum değiştircektim ama dikkat çekici olduğunu düşünerek vazgeçtim işe yaradı da diğer kategorisinde genelde bu kadar cevap gelmez di

• Bi Kedi Al Bi Hemstır Bide Köpek Hamster'ı Kediye yedir Kediyide Köpeğe Sonrada Köpeğe Bak

• Kedi <3

• bir hayvan besleyecek olsam, Kertenkele, caretta ceratta faan beslerdim.

• Hiçbiri hayvanları pek sevmem

• boşver yaa kediyle köpekle ne uğraşıyon inek besle sütünden faydalanırsın

• evde ne kedı nede fare beslenır sizde nasıl mide var arkadaş ev igrenç kokar

• bengal kaplanı .

• Pisi pisi..

• KediBen kedimin kumunu her 2 günden bir değişirim

• senın kedın mı var :D

Yükleniyor...