• Sor
  • Bence

Uğur böceği nasıl beslenir?

MerhabalarDışarıda kar, ayaz, soğuk var. Bir hafta önce bir uğur böceği bizim eve geldi. Bende bu soğukta dışarı salmak istemedim. Bi' kutunun içine biraz yaprak, toprak, su vb. şeyler ile birlikte koydum. Hastalanınca bir hafta bakamadım. Şimdi baktığımda ise hala yaşıyor. Ama uğur böceği neyle beslenir bilmiyorum? Nerden bulabilirim yiyecek?

Güncellemeler:
Uğur böceğinin yuvası;

Üstü açık köpük tabağın [ link ] üzerine dvd jelatini [ link ] çektim. Üzerinede 300-500 delik açtım. Birde yaprak, su vs. vermek için tırnak boyutunda bir kesik yaptım. :)

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• yaprak ve bazı çiçekleri yiyierek beslenir.dışarı salmadın demek sen evine giren her hayvanı dışara sallmassan hayvan barınagı olur evin

• :D Uğur böceği hariç hiç bi'şey gelmedi şuana kadar.

• hım ii

• ehehehe

Kızlar Ne Diyor 7

• Uğurböceği besleyeni ilk defa duydum:s

• Bi' google a yaz istersen. ;)

• Aneem. Ne hoş. link

• Bunu görmüştüm. :)

• yuvası güzelmiş :))

• Teşekkürler :)

• duyarlılığın çok hoş ama pek bi şey yediklerini görmedim havasız bırakma araştıcam konuyu merak ettim

• Teşekkürler. Yeteri kadar hava alıyor. :)

• aslında yaprak bitleriyle beslenir ama bulamayacağına göre yapraklarla idare etsin hayvancağız kutunun kapağına bi kaç küçük delikte aç

• Şöyle yaptım. Üstü açık köpük tabağın [ link ] üzerine dvd jelatini [ link ] çektim. Üzerinede 300-500 delik açtım. Birde yaprak, su vs. vermek için tırnak boyutunda bir kesik yaptım. :)

• Öncekileri Göster
    • bence su hiç koyma gece karanlıkta Alah korusun boğulmasın hayvancık

• Tamam. Olur.

• yaprakları yemiş mi?

• Gözle görülmeyecek kadar az yemiş sanırım.

• eee neyle besleniyor ki bu böcük? bende emrak ettim şimdi...

Erkekler Ne Diyor 2

• Uğur böcegi beslenirmi ufacık şey o

• yaprak bitleri filan

• Onları nerden bulucam? Her yaprakta bit olur mu?

• marulda olur

• sağol.

Yükleniyor...