Hamile bir kadının süt üretimi ne zaman başlar? Anne sütünün özellikleri nelerdir?

Arkadaşlar bugün yeğenim oldu da :))Bir süre sonra anne sütü ile beslenecek. Bayanlarda anne sütü ne zaman oluşmaya başlıyor? Ben biyolojik açıdan bunu hiç düşünmemiştim daha önce.Ve bu süt bildiğimiz doğadaki biz insanlarn ortaklaşa kullandıgı inek sütü ile aynı mıdır acaba? Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler :)

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• o kadar çok şey yazmıştım ki :(((doğumdan hemen sonra süt gelmediyse 72 saat sonra süt yapımı için gerekli olan östrojen hormonu max. olur. anne sütünün bir benzeri daha yoktur. tam anlamıyla aynısı da üretilememektedir.ANNE SÜTÜNÜN ÖNEMİ•Bebeğin vücut ve ruh sağlığı için en uygun besin, annenin kendi sütüdür.•Emzirmenin doğumdan hemen sonra başlatılması ve sık emzirme ile süt yapımı kolaylaşır.•Erken emzirme ile annede doğum sonu kanamalar çabuk kesilir memelerde şişme ve iltihaplanma olmaz loğusalık kolaylaşır.•Anne sütü ile beslenen bebek D vitamini dışında su dahil hiç bir ek sıvıya, ek besine , vitamine gereksinimi yoktur.•Bebeğe ek sıvı ya da besinlerin verilmesi, annenin süt yapımını azaltır.•İlk 6 ay yalnız anne sütü ile beslenen bebekler sağlıklı büyür ve gelişirler. Başta ishal olmak üzere mikroplu hastalıklara yakalanmazlar, bebeklik döneminden sonra da daha az hastalanırlar.•Annenin bebeğini emzirmesi ile anne bebek ilişkisi güçlenir, annenin bebeğini benimsemesi bebeğin sağlıklı bir kişilik kazanması kolaylaşır.•Sağlıklı her anne bebeği için yeterli süt üretebilir.

Kızlar Ne Diyor 3

• hamilelikte oluşur ben doğumdan hemen sonra emzirmeye başladım inek sütüyle kesilikle aynı değildir inek sütü bebeklere verilmez sezen arkadaşımız güzel bilgi vermiş bende bişeyler eklemek istiyorum bebeğimi 6 aydan sonra ek gıdalara başladım 2buçuk yaşına kadar emzirmeye devam ettim çok faydasını gördüm öncelikle kızım nadir hastalanıyor boyu ve kilosu çok iyi özellikle emzirme sırasında bebek le anne arasındaki bağ çok güzel oluyor :))

• inek sütü verilmez mama ya geçilir olsun 6 ay da olsa emmesi güzel olur inşallah sağlıklı büyük allah analı babalı büyütsün

• benim yengem dogumunu 42 yaşında yaptı..cok sağlıklı bir kız cocugu oldu fakat doktorlar bugun kendisine bilgi verdiler.işte en saglıklı 5-6 ay emzirebilirmiş.sonra süt gelmeyebilirmiş yaşından dolayı ve inet sütü ile devam edicekler sanırım.bilgiler için çok teşekkür edrm.

• benimde bir yeğenım var yeğenler cok tatlı olurlarr:)) ablam hemen emzirmeye başlamıştı doğumdan sonra sütü bol olarak vardı.. hayır inek sütüyle anne sütü aynı değildir anne sütünün %70'i su'dur..böylece bebekler ilk 6 ay anne sutuyle beslenırler gerekmedikçe mamaya başvurulmamalıdır..

• olağan şartlarda hamilelik boyunca oluşuyor zaten, bu sayede anneler doğumdan hemen sonra çocuklarını emzirebiliyor. sadece doğumdan sonra üretim kapasitesi olağanüstü artıyor, öyle diyeyim.hiçbir annenin sütü diğerininkine benzemez.inek sütü keçi sütünden, kedi sütü insan sütünden tamamen farklı ve kendi bebeklerinin ihtiyaçlarına göre doğanın düzenlediği olağanüstü bir karışımdır. bu yüzden bebeği anne sütüyle beslemek çok önemlidir, çünkü o sütten sağlayacağı faydayı dışarıdan yapay olarak aktarmak neredeyse imkansız gibidir. doğa her zamanki gibi her şeyi düşünmüş anlayacağın...

Erkekler Ne Diyor 0

Erkeklerden henüz cevap yok! İlk cevap veren erkek olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...