• Sor
  • Bence

Sigorta başlatmak için kaç doğumlu olmak gerekir ?

Ben hosteslik ajansında işe girmeyi düşünüyorum 4-5 ay önce gittiğimde 18 yaşın altındaydım sigorta yapılmayacağını söylediler. 15-20 gün önce 18 yaşıma girdim doğum günümden hesaplanınca yaşımın tutması lazım ama doğum yılımdan hesaplanırsa tutmuyo. Bilgisi olan ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

Erkekler Ne Diyor 15

• 18 e girmiş olman yeter

• teşekkürlerr

• 18 yaş altınada sigorta yapılıyor.18 yaşına bastığın günden ibaret sigortalı olabilirsin.

• teşekkürlerr :)

• Rica. :)

• Ne hostesliği olacaksın?

• Bildiğin fuarlardaki hosteslerden veya marketlerde meyve suyu sucuk vb satanlar

• Benim bildiğim hosteslik uçakta yapılan hostesliktir :) Benim bildiğim 18 yaşından önce de sigorta yapılabiliyordu. Ayrıca bu sigortayı siz değil işveren yapması gerek yine benim bildiğim.

• çalışılan sektöre göre değişir

• Hosteslik ajansı

• bilmiyorum sgk' nın sitesinde yönetmeliklere bakman lazım telefonla arayıp yardımda alabilrisin

• tamam teşekkür ederim

• Doğum gününe göre hesaplanır. Bir muhasebeci olarak söylüyorum :)

• Rica ederim güzel :)

• 18 yaşını doldurman gerekiyor. Ailenin üzerinden düştüğün anda sigorta başlar.

• teşekkürlerr

• 18 yaş yeterli bence başlatabilirsen heemn başlat bende o yaşta başlattım seneler çabuk geçiyor

• tamam teşekkrlerr

• tamam ondan sorun olmucaktır ilk işimde bendende veli onay kagıdı istemişlerdi . dogum gününme 2 gün vardı .bi kaç gün sonra evrak hazırlarken gittim notere almana gerek yok 18 sin zaten dedi snnkide o hesap

• artık ajansda çalışabilirim o zamaaan. teşekkürler :)

• kesinlikle yeni işin hayırlı olsun başarılı bir kariyer sürersin umarım.

• sağol :))

• 16 yaşını doldurmuş olman gerekir

• teşekkrlerr

• nasıl doğum yılı tutmuyor?

• 96 doğumluyum. 4-5 ay önce gittiğimde 95 doğumlular sağlık raporuyla sigorta başlatabiliyodu ama 96 lılarda bu olmuyodu

• 16 yaş sınır şu an alabilirsin

• teşekkrlerr

• 01 - 95 EN AZ olmalı

• anladııım. teşekkürler

• önemli değil

• 18 den öncede sigorta yapılaibliyor

• 16 yaşından sonra sigorta başlatılabilir, sigorta yaptırmamak için yol yapmışlar

• Bu onların işine gelmezki :/ sigorta yapılamayacagı için ajansa almamışlardı

• Öncekileri Göster
    • o zaman beni niye almadılarrrrr :D ben sigortasız olmayı kabul etmiştim

• bilemem, ama 18 yaş altında sigorta yapılıyor

• 18 olmasan bile sigorta yaptırtabiliyorsun ;)

Kızlar Ne Diyor 0

Yükleniyor...