Bir erkekle niçin evlenilir ?

ben sebep göremiyorum... abuk subuk cevaplar da yağacağından eminim, boş boğazlılara cevap vermiyecem...

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Rabbisinin istediği için. Rasûlullah efendimizin sünneti olduğu içün. Günahtan korunmak için. Müslüman bir zürriyet meydana getirmek için

• yorumun icin tskkurler

Erkekler Ne Diyor 28

• Evlenilmemeli İhtiyaçlar giderilmeli

• sen hic konusma bedduan gecti

• Öncekileri Göster
    • Yanlış aktarım yapmışım sorry.

• :)))

• hayatını paylaşmak için...

• Evlilik birlikteliğin son seviyesi yani eğer 2 insan birbirlerine aşıksa son seviyeye taşımak isterler ilişkilerini. Yani benim düşüncem bu.

• seviyosan evlenirsin mantık için ya da ölesine herkes evleniyo bedne evleniyim diye evlenmek saçma bu kadın için de erkek içinde geçerli

• sevgı ve saygıyla karısık bir cocuk olabılır.

• Yuva kurma telaina düşülmüş bir durum...Örf adet vs vs...Evlılık olmasa da olur bence

• aşik oldugu içn dgl tabikide bu saçmalik..dinen taraflarin cinsel haramlari yaşamamak için helalinden olmasi ve soyunun gelişmesi içindir.sosyal bakimdan ise her zaman karşi cinsle konu münasebet fikir paylaşimliği ve ihtiyaç olduğu içindir.yillarca kiz arkadaşndan yardim destek alacak değlsin elbetteki.sonuç olarak senin yaşama hevesin kalmamis bu dünyada

• sirf asik olundugu icin evlenmez ki ama insan

• tamam bende onu dyorum.aşk paylaşmaktir duygulari sevgi saygdir.aşiksin diye evleneceksin diyede bişey yok git takil beraber bekar bekar ha evlenirsin o ayri ama illaki evlilik geciren bir durum dgldir.ama evlilik daha farkli.yukardaki fikirlerimi yineliyorum.

• bir kadınla evlen o zaman

• Erkekle evlenmek istemiyorsan bir kadınla evlen

• aklina hayranim

• Bend size hayranım :D

• He vaalla yeminlebbende karsi vins icin ayni soruyu soruyorum resmen mahalle baskisi birde velet sevdasi

• hakliyiz bu soruyu sormakta... hep husran husran husran

• Öncekileri Göster
    • Boswer cok takilma cozumu yok bu islerin her ksfa ayri bir ses

• haklisin !

• adam hiç birşeye yaramıyorsa bile beynini dikerek rahatlamaya yarar yine yararbu bile bir kadına yetmeli bence :D

• bazilarina asistanlik ediyoruz resmen, yani karnimi mi doyorsun, ulkem bile bana ondan iyi bakar yani

• Öncekileri Göster
    • olay o zaten. mümkün olduğunca geç biz olunmalı :D

• evet

• Erkeğin kadına , kadınında erkeğe ihtiyacı olduğu için

• guzel cevap tskkurler

• Zinaya düşmemek için hemen evlenmek isterim. Ama maddiyat henüz hazır değil :(

• peki maddiyat o kdr önemli mi, önemliyse oruç tut :)

• Öncekileri Göster
    • ah ah ben bu soru ile tam bir bucuk yil ugrastim, bir yolunu bulursun merak etme... Allah yardimcin olsun

• Amin cümlemize

• evlenme o zaman böyle rahatsan

• sorun evlenmekte degil

• Öncekileri Göster
    • evlenmeyi dusundugumuz insanlarin veya bizimle evlenmek isteyen insanlarin bize ettikleri teklifler dusunulmeden edilmesi

• tercih senin sende kafana yatmassa kabul etmessin zorla olacak diye bişey yok, bu işler karışık boş ver allahtan hayırlısını iste o zaman gercek mutlulugu bulursun

• mutlu olmak için

• Bir kızla neden evlenilirse, aynı sebeplerden :)

• aydinlatici, yani sebep yok

• Öncekileri Göster
    • peki tsk ederim aydınlattıgın icin :) cidden bilmiyordum, hic arastırma geregi de duymamıstım. iyi oldu ogrendigim.

• :) evet yani damsiz girmeyiniz belirten mekanlar kadinlar icin guvenilir ortam oldugunu ifade eder :) bu yuzden guzel vakit gecirmek isteyen bayanlar buraya bir partnerle gelirler :) zaten amac elenmek :)

rica ederim :)

• Soy devamı tabi ki. Sen şimdi ''soy devamı için evliliğe gerek yok'' diyeceksin. Elbette gerek yok fakat insan gibi bilinçli bir varlık için de, soy devamı için önüne gelenle düşüp kalkmak pek mantıklı değil. Evlilik için mantıklı bir sebep arıyorsan, önce sana evliliği gereksiz gösteren düşünceyi paylaşman gerekirdi.

• hayal kirikliklari ve benkletilerimi yuksek tutmamdan dolayi

• Tamam anlaşıldı, senin ki kişisel. Bir şey diyemem ona.

• :) anladin

• Evde mi kaldın sen oy kıyamam <3

• hyr canim

• Çocuk için

• Archim i bu aralar evlilik sendromu sarmış..seni tamamlıycak,güvenebileceğin,bi şeyleri paylaşacağın biri olsun istemezmiydin..çocuk istemezmiydin

• ya hyr istemiyorum iyi anladin evlilik sendromu sardi beni... basimdan gecenlerden dolayi bisuru soru isareti yagio kafamda... istemiyorum ya ben bise, kimisine asigiz diye evlenecez kimisine okumus diye, kimisine iyi aile cocuguymus, kimisi bilmem neymis, bunaliyorum yahuuu

• baskalarını bılemem kendımden cevap vereyım bende evlenmeyı dusunuyorum bıseyler yazsıycaksam eger esımle yasamak ıcın bıseyler feda edıceksem esım ıcın edeyım dıye mulu olucaksa esım olsun onunla gulmek ıcın onunla gezmek ıcın onunla nefes almak ıcın ve bunun gıbı bırcok sev ıcın ama yalnızca esım ıcın hersey ve son olarak ılklerı esımle yasamak ıcın bu en guzel duygu

• Gelecek kurmak için çocukların olması ve kendi hayatına daha iyi yön verebilmen için

• Bir kadınla niçin evlenilir? bunu cevapla bende cevaplıcam düzgün şekilde.

• az once cevabini verdim kadin hassas ( hassas olmayani da var haklisiniz) cocugun annesi (olamayan da var) yemegi yapan( yapmayan da var haklisiniz) en az snein sorun kdr benim soruma da cevap yok

• Öncekileri Göster
    • nasip meselesi...

• kesinlikle

• kışın yakacak odun ihtıyacını karşılamk içn :P

• +1 :)))

• üremek icin..

• Ben asla evlenmek için evlenmem, önemli olan bu hayat yolunda el ele ve yan yana yürümektir. Zorluklar karşısında yılmadan, bıkmadan, azimle ve sabırla birlikte mücadele edebilmek, her ne olurda olsun birbirine destek olmak, inanmak ve güvenmektir evlenmek, sarşılıklı saygı ve güven temel esastır...

• umut dou bu cevabin icin tskkurler

• Rica ederim, Rabbim gönlünüzde olanı hakkınızda hayırlı, hakkınızda hayırlı olana gönlünüzü razı eylesin...

• amin

• peki bir kızla neen evlenilir bunu hiç düşündün mü ?

• kadin ince ruhludur, erkekte olayan hassasiyet ve cocuklarinin annesi olur, ama kadinin birtek ekisgi tek basina cocuk yapamayisi sanirim... bu yuzden de evlatlik ta alabiliyoruz simdi, ee erkek ne ise yariyacak simdi, bodyguardi da kopek alalim birtane eve ... yani

• seni köpekle çifleştirelim aşk sevgi diye bir şey var

• bence buna değeriz.

• pek emin olamadim sanmiyorum da, sizinle karsilasinca yemek yeyince muhabbet edince herneyse sonucta hep hayal kirikligi yasatiyorsunuz bize

• karşılıklı oluyo genelde hayal kırıklıkları, hem hayalin ne mesela baban çevrendeki diğerlerinden farklı olmamızı bekleme çok, şu külkedisi sendromunu bitirin artık.

• benim sendromum daha feci, beyaz atli prense inaniyordum

Kızlar Ne Diyor 6

• hayati paylasmak icin

• okey tskkurler

• rica ederim :)

• her gece başını yastığa yalnız koymak bile bir sebep bence yol arkadaşı hayat arkadaşı önemli...

• o basimi baska dertlerle koymaktansa yalniz koymak daha iyidir

• ne derdin olacak ki ha illaki olur ama bunu da beraber aşmak var :)

• Yorumlarda cogunlukla kadinlarin hassasiyetinden bahsettiginizi gördüm.Dogru da...Iste cevap tam da bunda sakli...Biz kadinlar hassas,ince ruhlu oldugumuz icin cogunlukla,korunmak,sevilmek isteriz...Sahiplenmek isteriz.Karsimizdaki insandan deger görmek,yine ayni sekilde deger vermek isteriz.Ayrica hemen her bayan "anne" olmak ister.Annelik duygusunu tatmak...Bu yüzden ve daha nice sebepten dolayi kadinlar ile erkekler birbirlerine ihtiyac duyarlar.Güzel,mutlu ve huzurlu bir aile kurmak isterler.Düzenli bir yasam,her acidan...Yani erkekler ile evlenmek icin cok sebep var.Önemli olan saglam karakterli,sadik ve vefali insanlar ile karsilasmak...Bazi kisiler vardir ki,erkek olsun,bayan olsun neden evlenilir,neden birlikte olunur sorusunu sorarsiniz kendi kendinize.Ama asla bu durum o kisiler üzerinden degerlendirilmemeli.Güclü ve saglam karakterli insanlara her zaman ihtiyac duyulur hayatta... :)

• tskkurler bu guzel yorumunuz icin

• Rica ederim,ne demek. :)

• +1 :)

• aşık olursam güvenirsem onunla hayatımı geçirebileceğime inanırsam ve onun gibi bir bebeğim olmasını istiyosam hemen evlenirim :)))))

• onun gibi ikinci bir bebek... almiim :) ama sirince bir dusunce :)

• :))

• evde kalmış büyük ihtimal

• hyr evde falan kalan yok... :) neden herseyin sonunu evde kalma meselesine bagliyorsunuz anlamiyorum ki :)

• o zaman evlenme güzelim ya madem evliligi gereksiz görüyorsun evlenmen şart mı olmazsa olmaz mı evlenme

• sorun evlenmekte degil, sorun karsi cins ile evlenme konsepti

Yükleniyor...