Neden insanlar küfürlü konuşur?

Neden insanlar küfürlü konuşmayı marifet olarak görürler nerden gelir bu düşünce anlamam neden böyle bir ihtiyaç duyarlar

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Bir nevi duyguların daha şiddetli dışa vurumu olarak görebiliriz bunu. Daha pekiştirerek üstüne basarak ifade etme yöntemi yani. Bir şeye kızdığımızı iyive belli etmek mesela. Bazı yörelerde küfür bir sanat bile olabiliyor, biliyor musun? Küfürü kültütü diye adlandırılıyor bu. Üzerine araştırmalar bile yapılyor ve ilginç küfürler derleniyor. Bunu www.youswear.com sitesinden görebilirsin. Genel anlamda tabii ki ahlaksızca bir şey ama küfürlü konuşmayan kimse yok günümüzde. Türkçe ise bu açıdan çok esnek ve zengin bir dil. Hemen hemen her söylenen şey mecaz anlamda değerlendirilirse küfür içeriğine rastlanıyor.

Erkekler Ne Diyor 51

• hayatta etmem, edenlede konuşmam :D bu da yalannn

• Boş konuşmaları doldurmak için .

• yeteri kadar kelimelere hakim olamama ve bilgi eksikliğinden kaynaklanan ve insanın kararkteriyle alakalı bir durum bence :)

• Küfür yerinde kullanıldığında güzeldir, etkilidir. İnsanı saatlerce laf anlatma derdinden kurtarır.

• içimimdeki nefreti kusar ve rahatlarım..

• vallahi ben de bazen sinirime hakim olamıyorum ağzımdan küfür çıkıveriyor ama ağzımdan çıkıyor dediğim gibi başkaları gibi bi marifetmiş gibi etmiyorum.küfür etmeyi bazılarının bi marifet saymasını küfür edince daha harbi,dürüst, göründüklerini sanmalarına bağlıyorum halbuki alakası yok.dürüstlüğün ölçüsü küfür değildir.

• ufak tefek şeylere takılma ... CEM YILMAZ üstad bunu dile getirmiş ... link

• agız alışkanlıgı haline gelmiştir küfürü marifet sayanlarda var toplumda argo argo konuşup bir şey sanırlar kendilerini ama tam tersi kendilerini küçük düşürdüklerinin farkında degildirler.

• Ayen oyle

• küfür ruhun yelpazesidir :D şaka şaka ama terbiye ile alakalı :D

• Küfretmek güzeldir.

• Sen önce küfür ile argo arasındaki farkı öğren öyle gel soru sor..

• her kapdan içindeki sızar derler.. o yuzden

• güzel bişey bence. olmazsa olmazlarımdandır. niyesine gelince. seviyorum.

• alışkanlık rahatlama istemdışı oluyor bende refleks gib:D

• insanları anlamak çoğu zaman güçtür bu durum içinde aynısı geçerli bende hiç bi zaman bu durumu anlayamamışımdır

• Bilgi ve kelime hazinesi dar olan insanlar küfüre başvurur !

• marifet degil alışkanlık çocukluktan gelen bir olay bilinc altı oluşum diyelim sinirleninceolan bir şey

• Konuştuğu konuda açıklayabileceği ölçüde yeterliliğe sahip olamayan kişisel gelişiminin hitap ve konuşma kısmını tam olarak tamamlayamamış insanlar küfür eder çünkü küfür akılda daha kolay kalır ve hemen akla gelir ki bu durumdan kurtulmanın yoluda söyleyeceklerimizi hemen söylemeyip düşünüp söylemektir..

• "En çok küfredenler yaşamı çözmüş insanlar ve hayatı hayvan gibi yaşayanlardır."Zeki insan söylenecek son sözü bittikten sonra, hayvan adam çümle kuramadığında ilk küfrünü eder ve hayat devam eder. Takmamak lazımdır. Küfür iyidir.

• Gerçek kişilere küfür etmem ama tüzel kişilere kurumlara ve devletlere küfür ederim ama yalnızıken ederim yanimda bir veya birden fazla kişi varsa küfür etmeyi nezaketen yanlis ve etik dısı bulur ve küfür etmem bazen hakaret ederim ama edenden çok birde ettiren yadırganmalı bu durumdaSaygılarımlaA.T.

• Konuşmayı bilmeyen insan küfreder .

• Kısaltmada pek anlasilmiyor..

• sinirlediğim de edebiliyorum. yine makul sınırlarda kalmaya çalışırım. deşarj mı, hayır ama kısmi bir rahatlama sağlıyor.iş yerinde de bazen keyiften veya stresten / anlatım zenginliği veya acizliği olarak kullanılabiliyor.küfür değil, argo tabii ki.örnek:hazine operasyon portföy yöneticisi çocuk (hopyç) ve ben:ben: portföyün durumu nasıl?hopyç: elimize verdiler üstad.ben: nasıl lan?hopyç:aslında ben emri iki kademeye girmiştim. bilmem ne oldu da tahtayı kilitlediler bize.ben: bizim risk limiti limiti uygulaması 9 aya yeni limitler doğurur herhalde... sitip attınız limiti diye gelmiştim zaten.hopyç: şey... ben:sittr yine sabahlıyoruz anasını satayım. aslında argo ve küfüre karşıyız... ama bu durumda da, "risk limitini mi aştınız canlarım?" diyebilmem mümkün değil.

• küfür yalnızken ettiğinde bir tür terapidir. korolar halinde ediyorsan iğrençliktir. derdini küfrederek anlatmaya çalışıyorsan acizliktir.

• Bu kültürüyle ilgilidir.Konuşabilecek malzeme bulamayanlar bu yola başvurur

• bayanlar küfrettiğinde amk der ama bunu fiziki olarak yapamaz ki :)

• küfüre hayır kampanyası başlat o zaman...

• şimdi somut örnek verelima sapı: megan fox evliymiş lanb sapı: yuh a.q. yapılır mı lan bize bu !şimdi mesela burda a.q. olmazsa bu cümle düşüktür. boynu bükük kalır. hatta yeraltı edebiyatında anlatım bozukluğu kabul edilir.

• Reyis örneklemiş de ... :)

• Öncekileri Göster
    • bir sevgi kebeleği olarak rosa. :(

• Gül ama :( Sen gülünce güller açar gül yüzünde <3

• rahat battığı için

• Maalesef ağız alışkanlığı

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 19

• Rahatlama metodu sayarlar.

• Sinir patlaması belki bazen ...

• bunu sürekli yapıyorlarsa kelime dağarcıkları cok dar olduğundan kültürel acıdan kendilerini gelistiremediklerinden kaynaklandğndan eminm

• bende aynen katılıyom neden küfür vardır

• kimisi küfür ederek kendini haklı çıkarmaya çalışır kimiside zevzekliğine eder işte ..

• Bi marifet değil tabii ki de. Çok sık kullananlara ben de sinir oluyorum ama çok yerinde de kullanılabiliyo küfürler. O zamanlarda benim bile kullanasım geliyo ama etik değil yani. Kullanılmasana da olur.

• stres atmak için :)

• Çok fazla düşüncem var.

• Tamamen refleks ben pek küfür etmem ama sinirlendiğim zaman ister istemez agzımdan çıkar ani birşey :) karsıdakini seni sinirlendiği zaman onu aşşağılamak sinirleri yatıstırıyor azda olsa aslında :)

• yerı gelınce ederım ben ınsanında sabrı bır yere kadar:D

• küfretmiyorum küfredenlerdende rahatsız oluyrm konuşmayı bozuyor

• sözcük yetersizliğinden...

• Ben de küfür ederim ama yerinde :) Hakikaten koşulların beni sinir etmesi gerek. Genelde ağzında küfür düşürmeyen ve bunu da bir marifet sananlardan nefret ederim ama. Bence kelime hazneleri 200 kelimeyi geçmediği için her seferinde küfürle kendilerini tekrarlama gereği duyuyorlar.

• arada bir etmeyi severim , ana bacı karışmayan cinslerinden...küfrettikçe imanım artıyor o yüzden.

• Aciz insanlar küfür eder derler.Ama ben küfür etmeyi çok seviyorum.Hayatımın bir parçası oldu sanki. Etmeden yapamıyorum. İhtiyaç duyarlar insanlar küfür etmeye.Seni bırakıp giden sevgilinin ardından mesela. Onun başka kızla birlikte olmasının ardından. Hayatının bomb*k gitmesinden sonra. Beklediğin sınav notunu alamadığında falan. Her insan muhakkak küfür eder. Ben etmiyorum diyende yalan söylüyordur. Bu dediklerimden birini yaşamanız küfür etmeniz için geçerli bir sebeptir :)

• Dişlerini fırçalamadıkları için pislik içindelerde ondan

• Ben genelde sinirlendiğimde değil de, çok komik bi olay olduğunda random ve küfür kullanırım mesaj yazarken veya internet ortamındaAma çok yakın bikaç arkadaşımın yanında sadece.

• noktalama işareti olarak kullanıyorum.

• Ben şahsen duygularımı daha iyi ifade edebiliyorum o şekilde :) Ama sürekli her lafına katanlarda bu alışkanlıktır yada daha erkeksi durmaya çalışmaktandır. (Kızlarda da erkeklerde de.)

Yükleniyor...