Vatoz balığı nasıl beslenmeli?

kardeşimin bana 3 tane japon balık hediye etmesiyle akvaryum hevesi başladı bndeşu an50 litre bir akvaryumum içinde 5 japon 1 teleskop 1 tane cüce vatoz var ama kardeşim vatozu alalı3 gn oldu yem falan yemiyor japonnlrdan o garibime yem kalmıyor :) ne yapmalıyım arkadşlr öneriniz nedr?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Vatoslara yem atmasanda bir şekilde hayatta kalabilirler yarı aç yarı tok.Zaten bütün gün yosun yeme peşindedirler.Ama sağlıklı bir balık istiyorsan dip yemleri var atıldığında direk dibe inen onlardan al. Arada çok ufak salata,haşlanmış habuç,bezelye parçaları atabilirsin.Ayrıca balık besliyorsan muhakkak yemleri çeşitli olmalı tek çeşit yemle besleme.

• Teşekkürler..:D

• Rica.:)

• teşekkürlr :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 8

• Ahhahhahaha böyle paylaşımmı olur o resmi hızlı yüke resim sitesine yüklicen ordan paylaşcan :)

• Hehehe :) resimupload sitesine yükleyip resmin direkt linkini paylaşman gerekiyor.Bu verdiğin senin PC'ndeki dosya yolu canım :)

• olablr hiç bilgisayarmdan atmadm resm hep diğer sitelerden attığm için bilemedm ki teşekkürlr sayende bişe öğrendm :)

• o tur balıklar yem yemezler suyu emzime yaparak yasarlar ve temizleler

• yahu vatoz balığı duvardaki yosunlarla dipteki yemlerle beslenir ne yeminden bahsediyorsun :D

• ben kendimi bildim bileli balık beslerim.hobim bu benim.1,5 m relik akvaryumum var.cüce vatoz erkekse kafa üstünde dikenleri olr dişiyse olmaz erkek kıllı oluyor :)) onlara yem vermene gerek yok akvaryumu azıcık pis bırtak yeter.cam yağlanır onu severler.yada için rahat etmiyosada dip yemleri var ondan al olduğu yere att tadını alınca diğerlerine bırakmayacaktır bile :)) ha bider vampirliğin tutup yeme balıkları :)

• öyle yapağım artık teşekkürlr :)

• ozman şöyle söyliyim kafaya takma 6 ya yem atmasan o akvaryuma yinede o ölmez açlıktan:) dediğim gibi dip yemi al onu at

• hiç pis değilki pislenmyr korkuyorum kirli kalsa diğer balıklr mantar olur diye :)

• Vatoz bu yem verirsen çalışmaz o camları temizler :)bide çok aç olursa yosun ya da salata ile beslenebilir en iyi cevap için şimdiden teşekkür ederim saygılar :)

• Huyum kurusun :)

• bu kadar mutavazi olma gözlerm yaşardı :)

• Çıkar akvaryumda kendin yemek yerken ne yerse ver oda yesin seçim yapmaz vatozlar herşeyi yer pilav yoğurt patates ne isterse ver.

• Çok güzel olmalı,resmini paylaşırmısın akvaryumunun? :)

• tabi :)

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...