• Sor
  • Bence

Mısırda kan gövdeyi götürüyo

mısırda kan gövdeyi götürüyo aceba amerika israil şimdi hangi ülkeyi karıştıracak

En İyi Görüş

• Asıl sorulması gereken soru şu; farzedin ki şu an tam da böyle bir karışıklığın içerisinde olan ülke biziz. Bu durumda ne yapacağız, ne yapmamız gerekir, nasıl vatanın bütünlüğünü koruyabiliriz? Bu soruları soruyorum; çünkü bu sorular bizim ülkemize maalesef hiç de uzak olmayan sorular. Artık ülkelere topla, tüfekle girme devri bitti. Hem ekonomik yönden çok masraflı, hem de bir sürü yasal yaptırımı var. Artık yeni taktik, iç karışıklık, halkın kendi içinde ufak parçalara bölünerek kendi kendini yoketmesi. Başımı kaldırıp bizim ülkeye bakındığımda ise, birbirimiz içerisinde küçük parçalara bölünüp, kendi kendimi yokedeceğimiz o kadar çok bahane var ki, bunun olması hiç de zor değil.Özellikle gençlerin aklını başına toplaması lazım. Görev yine bize düşüyor. Aptalca ayrıştırmalara aldanarak bölünmemek gerek. Her insanın inanışı, prensipleri, hayata bakışı, siyaset anlayışı farklı olabilir ama bu ancak kendi içinde, kendisini ilgilendirmeli. Ne bir inançlı; inançsıza, ne bir partili; diğer partiliye, ne bir Mustafa Kemal sever; sevmeyene üstünlük kurmamalı, baskı ve hakaret yapmamalı. Çünkü bunlar kısa vadede kişinin çıkarına hizmet ediyormuş gibi gözükse de, uzun vadede hem kişinin, hem de yaşadığı o toplumun zarar görmesi adına birer bahane sadece.Şu hayatta yaşayacağımız tek bir ömür var ve birbirlerimizi yok saymak yerine bütünleşip, birlik olmak en yararlısı, en kolayı. Bu zamana kadar katliamlar, gözyaşları, akan kanlar ve sızlayan yürekler hep insanoğlunun birbiriyle ayrıştırılması sonucu oldu. Şimdiye kadar yaşanan onca katliam, ölüm ve acıdan sonra bu şekilde bir hayatı kendimize layık görmek bize uzun vadede ne kazandırdı bir düşünün. Düşman, gözünü vatanımıza diktiği zaman mensup olduğun fikirlerin ya da inanışların hiç bir önemi yok. Ve bir gün gelip çıkarmaya çalışacaklar bizi bu cennet vatanımızdan, bu aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan kutsal topraklardan. Diyecekler ki sen inançlısın, sen ateistsin; diyecekler ki sen Türk'sün, sen Kürt'sün; diyecekler ki sen şu partilisin, sen bu partilisin ayrışın! bölünün! yokedin birbirinizi!... Birbirinizi yokedin ki sizden arda kalanlara ben kolaylıkla sahip olabileyim... Peki ne yapıyoruz bugün? Saçma sapan ayrımlarla birbirimizi yoketmeye çalışıyoruz... Belki de düşman çoktan vatanımızı kuşatmıştır, bizim haberimiz yok?Kürt kardeşlerime toprak vadediyorlar, zaten bu vatanda sahip oldukları toprakları var... Kürt kardeşlerime özgürlük vadediyorlar, zaten bu vatanda istediklerini yapma özgürlükleri var... Kürt kardeşlerime kendi dillerinde konuşmayı vadediyorlar, zaten bu vatanda istedikleri yerde dillerini konuşma hakları var... Öyleyse Kürt kardeşlerime daha ne vermeyi vaad ediyorlar? Koca bir hiç!... Irak'a bakın ne olur. abdnin özgürlük getirdim dediği topraklara. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen insanlar hala sokağa, pazara, çarşıya, camiye gitmeye, çocuklarını salmaya korkuyorlar. Çünkü hala her gün sebepsiz yere ayrıştırmalardan dolayı herhangi bir yerde bombalar patlıyor!

• ...adına da ÖZGÜRLÜK deniliyor(!)

Kızlar Ne Diyor 10

• dis basinin tarafli yayini insanlar askrere polise silahla saldirio polis ve asker kendini koruyo diyen olmamis hayret.

• +1

• Allah yardım etsin yaa

• Sırada korkarım ki katalonya var :(

• Ben şahsım adına söylüyorum din-dil-ırk gözetmeksizin katliamların her birine karşı koyulmalıdır..Akıllı olmak lazım bu devirde..Büyük balığın oyununa gelmemeliyiz..Büyük balık akıllı ama küçük balığıda kızıyorum akıllı olsun biraz hızlı kaçsın..Bu insanlara bu kadar eziyet yapacak kini bu insanlar ne zaman ne ara besledi..Ortadoğuda çok büyük oyunlar oynanıyor. Ben batının doğuya silah satarak ekonomosini iyi yöne doğru çekmek istemesine bağlıyorum. Ne yapacaklarını şaşırdılar.Irak,suriye,mısır...Kan gövdeyi geçrekten götürüyor..

• yazık yaa . ALLAH SABIR VERSİN

• bakın bizim sonumuzda aynı böyle olucak bı hızda gidersek

• hedef 2023 ü anlamayan insanlar nasılda yorumlar yapmışlar hemen saçma saçma piiihhh

• Tayibi sevmem ama tayib sıçsa kanalizazyonlar onun yüzünden tıkandı diyecek insanlar tanıyorum ama hedef hep bizdik zaten

• allah selamet versin ama kendileri istedi diyesi geliyor insanın,osmanlıyı arkasından vurup giden toplumlar hepsi...

• Vahşi Ortadoğu toplumu,İlim-Bilim-Teknoloji beklemiyodunuz herhalde.

• vahşi dediğin o mısır matematiğin doğduğu yerdir çok cahilsin bir araştır mısırda ve islam toplumlarında bilimde ilimde neler yapılmış öğren

• Öncekileri Göster
    • Haddini bil. Vahşet görmek istiyorsna londra sokaklarına ve New York'a bak...

Darbecilere para dağıtıp insanları katlet, Irakda insanları katlet tecavüz et, Afganistanı yak yık yağmala sonra da gel laf at...

İlim- Bilim ve Teknolojinin çıkış yeri ortadoğudur.

Batılılar foseptik çukurunda gezerken ilim buralardaydı ve halen Batı insnalığı öğrenemediği halde insanlık Doğulu topumlarda yaşıyor...

• yaptığın yorumla batılı bir cahilden farkın yok senin. Dünyada haclı seferleri yeni bir kimlik almışkan senin de onlardan farkın yok

Erkekler Ne Diyor 21

• Asker demokratik bir müdahale yaptı dolayısıyla demokratik bir katliam yapıyor ve halkın içindeki bazı isyankarlar kaçmaya çalışıyor neredeyse buna benzer haber yapan var bu ülkede

• tek hedef iran kaldı allahtan onlar bizim kadar vatan satmaya hevesi değiller şuna bak bugn pkk nın suriyedeki kolu pyd nin lideri geldi bizim mitle görüşüyo ne deyimki türk milletinden bir bok olmaz

• İran israil'in küçük kardeşi. Al birini vur ötekine. İran hangi müslüman öldürülürken ses çıkarmış da hedef olsun...
      Senin İRan dediğin ülke PYD ye silahı veren ülkedir, Talabeninin geçmişini bir araiştır bakalım siyasetin fahişesi laakabını hangi ülke ile dirsek temasınedena dolayı aldı. Yada Pejak kiminle ittifak yapmaya başladı? Kaayılan'ı bırakn İran ne karşılığı bıraktı.

İran bölgenin başına beladır. Müslümanlar da iran'ın umrunda değil. Irakta İran destekli Maliki Türkmenleri katlediyor

• müslümanlardan iran a ne kardeşim sen napıyosun şimdi siyasetin fahişesi biz olduk o zaman bölgede ne kadar terör örhütü varsa ülkemizde besliyoz hizbullaha silah gönder ğülkeni bölmeye çalışan kürtlere silah gönder suriyedekilere silah gönder kim fahişe o zaman

• herşeyi de amerika israil mi yapıyor anlamıyorum yane kadar büyütüyorsunuz bu insanları gözünüzdeülkenin kendi iç dinamikleri olamazmı yani?o zaman gezi eylemlerini de amerika israil yaptı?

• Mısır konusunda ABD'nin darbeci askerlere büyük yardımı var ABD her yıl Mısır ordusuna 7 milyar dolardan fazla yardım ediyor eğer ABD bu darbeyi istemese ABD ye bu kadar bağlı bir ordu darbe yapabilirmiydi

• tayyip sayesinde yakında Türkiye bana göre

• link içim yanıyor içim

• herkes neye hizmet ettiğini düşünsün... ne islam ne demokrasi amerika'nın hiçbir zaman umrunda olmayacak. içerideki ucuz politikalara alet olup vatanındaki insana silah çeken suriyeli-mısırlı ya da libya'lı, ırak'lı vatandaşlara bir yandan içim acıyor, bir yandan da ne halleri varsa görsünler diyorum

• En başından beri hedef Türkiye. Evet doğru duydun (hedef 2023). unutma bor geleceğin enerjisi sayılıyor ve %75'i Türkiye'de. Orta doğu için artık çok geç.

• hep amerika hep amerika hep amerika... burda birine tükürsem amerika tükürdü diyecekler allah akıl versin.

• ABD-pisrail ikilisi nerede kendine uygun darbeci bir kukla bulurlarsa orayı karıştırırlar..Muhtemel Aday Tunus...

• Maalesef Türkiye.

• Doğu Türkistan'ı, Kerkük'ü unutmayalım arkadaşlar

• Mısır'daki olaylar üzüntü verici ve uluslararası toplumun derhal engelleyici tavır alması gerekir.Ancak bu olaylardan ötürü üzüntü duyanlar,ülkemizdeki geçmiş 2 aydaki can kayıplarına ne kadar üzüldüler onu merak ediyorum.Baskı ve şiddet her yerde her zaman kınanmalıdır.Kimden gelirse gelsin.

• herkez kendi sonunu kendisi çizer amerika yalakalığı yapmadan önce düşüneceklerkdi ve korkarım bizimde sonumuz aynı

• Nice Masum kişiler ölüyor. Lütfen dualarımızda onu ekleyelim.

• suriyede amerikanın ve tayyipin desteklediği islamcılar alevileri kürtleri hristiyanları katlediyor.azıcık da oraya bak.

• rojavada da götürüyor bir orayı da görseniz?

• doğulu toplumlar tüm olumsuzlukları dış etkilere-komplo teorilerine bağlarlar bu yüzden kendi toplumsal hastalıklarına doğru teşhis koyamazlar ve tedavi de edemezler. o yüzden komlo teorileri gerçeğin üzerini örten bir toprak gibidir.bu nedenle bu toplumların demokratik olması için daha 100 yıl geçmesi lazım. suudi arabistan halkı bile kendini sorgulamak yerine bizi batı geri bırakıyor masalını kendine anlatıp duruyor sonuç değişim sıfır.

• Bunlar hep BOP un uygulamaya geçmesinden kaynaklanan sıkıntılar. akp ve müslüman kardeşler örgütü ve pkk bu projenin uygulanması için tutulan taşeronlardır.Maalesef daha pek çok insan bunun farkına varamadı hala... link

• link bu sanırım herşeyi anlatıyor

• Kendisine ve/veya dolara baş kaldıran ülkeleri.

Yükleniyor...