Mısırda kan gövdeyi götürüyo

mısırda kan gövdeyi götürüyo aceba amerika israil şimdi hangi ülkeyi karıştıracak


0|0
10|21

En İyi Erkek Görüşü

 • Asıl sorulması gereken soru şu; farzedin ki şu an tam da böyle bir karışıklığın içerisinde olan ülke biziz. Bu durumda ne yapacağız, ne yapmamız gerekir, nasıl vatanın bütünlüğünü koruyabiliriz? Bu soruları soruyorum; çünkü bu sorular bizim ülkemize maalesef hiç de uzak olmayan sorular.

  Artık ülkelere topla, tüfekle girme devri bitti. Hem ekonomik yönden çok masraflı, hem de bir sürü yasal yaptırımı var. Artık yeni taktik, iç karışıklık, halkın kendi içinde ufak parçalara bölünerek kendi kendini yoketmesi. Başımı kaldırıp bizim ülkeye bakındığımda ise, birbirimiz içerisinde küçük parçalara bölünüp, kendi kendimi yokedeceğimiz o kadar çok bahane var ki, bunun olması hiç de zor değil.

  Özellikle gençlerin aklını başına toplaması lazım. Görev yine bize düşüyor. Aptalca ayrıştırmalara aldanarak bölünmemek gerek. Her insanın inanışı, prensipleri, hayata bakışı, siyaset anlayışı farklı olabilir ama bu ancak kendi içinde, kendisini ilgilendirmeli. Ne bir inançlı; inançsıza, ne bir partili; diğer partiliye, ne bir Mustafa Kemal sever; sevmeyene üstünlük kurmamalı, baskı ve hakaret yapmamalı. Çünkü bunlar kısa vadede kişinin çıkarına hizmet ediyormuş gibi gözükse de, uzun vadede hem kişinin, hem de yaşadığı o toplumun zarar görmesi adına birer bahane sadece.

  Şu hayatta yaşayacağımız tek bir ömür var ve birbirlerimizi yok saymak yerine bütünleşip, birlik olmak en yararlısı, en kolayı. Bu zamana kadar katliamlar, gözyaşları, akan kanlar ve sızlayan yürekler hep insanoğlunun birbiriyle ayrıştırılması sonucu oldu. Şimdiye kadar yaşanan onca katliam, ölüm ve acıdan sonra bu şekilde bir hayatı kendimize layık görmek bize uzun vadede ne kazandırdı bir düşünün.

  Düşman, gözünü vatanımıza diktiği zaman mensup olduğun fikirlerin ya da inanışların hiç bir önemi yok. Ve bir gün gelip çıkarmaya çalışacaklar bizi bu cennet vatanımızdan, bu aziz şehitlerimizin kanlarıyla sulanan kutsal topraklardan. Diyecekler ki sen inançlısın, sen ateistsin; diyecekler ki sen Türk'sün, sen Kürt'sün; diyecekler ki sen şu partilisin, sen bu partilisin ayrışın! bölünün! yokedin birbirinizi!... Birbirinizi yokedin ki sizden arda kalanlara ben kolaylıkla sahip olabileyim... Peki ne yapıyoruz bugün? Saçma sapan ayrımlarla birbirimizi yoketmeye çalışıyoruz... Belki de düşman çoktan vatanımızı kuşatmıştır, bizim haberimiz yok?

  Kürt kardeşlerime toprak vadediyorlar, zaten bu vatanda sahip oldukları toprakları var... Kürt kardeşlerime özgürlük vadediyorlar, zaten bu vatanda istediklerini yapma özgürlükleri var... Kürt kardeşlerime kendi dillerinde konuşmayı vadediyorlar, zaten bu vatanda istedikleri yerde dillerini konuşma hakları var... Öyleyse Kürt kardeşlerime daha ne vermeyi vaad ediyorlar? Koca bir hiç!... Irak'a bakın ne olur. abdnin özgürlük getirdim dediği topraklara. Üzerinden yıllar geçmesine rağmen insanlar hala sokağa, pazara, çarşıya, camiye gitmeye, çocuklarını salmaya korkuyorlar. Çünkü hala her gün sebepsiz yere ayrıştırmalardan dolayı herhangi bir yerde bombalar patlıyor!

  0|0
  • Şikayet

   ...adına da ÖZGÜRLÜK deniliyor(!)