Askerlik muaf olur mu?

Kalp kapakçığında çökme/sarkma var. Doktor bana yorucu şeylerden uzak duracaksın kötü alışkanlıkları bırakacaksın demişti. Ayrıca göğüs kafesimde çökme var az değil. Kunduracı göğüs diyorlar galiba. Sorum beni bu şekilde askere alırlar mı ben okulu bitirdim tecil etmeyi düşünüyordum eğer almayacaklarsa direk muayeneye gitmek istiyorum. Bilgisi olan var mı?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Askere giderken muayenede söylemen gerekli şuyum var buyum var diye. Ondan sonra seni tetkik için askeri hastaneye yollayacaklar. Uğraştıracaklar ve son rapor hazırlanacak.Eğer benim bir şeyim yok dersen askere alırlar. Bizde bir sürü adam vardı öyle, doğuştan kalbi delik vardı, hatta bir tip vardı kalp romatizması vardı adamda, yürümeyi bırak olduğu yere yığılıyordu. Askerlik yaptırdılar heriflere. Askere alındıktan sonra da hastanede kurtarma şansın var. Sen bilirsin.

• anladım beyefendi

• Öncekileri Göster
    • Ya bizim millet bir tuhaf ya bir şeyi önceden kestirmeye ya da bir sonucu önceden kestirmeye çalışmayı vatana ihanet askerden kaçma olarak değerlendiriyorlar. Bizim millet sonuç odaklı ille askerde bir şey olacak diyelim ki ondan sonra sen muafsın çürüksün diyecekler o zaman sen kahraman olacan bu çok saçma. Askerliğin a'sından anlamayan bir bayan mesaj yazmış da

• Eğer bu durumu gerçekten çok önemsiyorsan askere normal bir şekilde git. Kısa dönem olacaksan zaten çok zorluk yaşamazsın. Ama uzun ise oradayken hastalığını teşhis ettirip hastanelerde pijamalarla dolaşarak askerliğini bitirebilirsin. Hatta sonlara doğru hava değişimi ile gönderirler. Bizde imkanı olmayanları ameliyat bile ettiriyorlardı. Yani sivilde parası olmayanlar askerde bedavaya ameliyat oluyordu. Karar senin.

Kızlar Ne Diyor 1

• Askeri muayenede bu sıkıntını soylersın gerekli kontrollerini yaparlar sorun olacagını dusunurlerse askere almazlar senı ama askerlık cok kutsal bir gorevdır bu sorunun senın normal hayatında bir sorun teskıl etmıyorsa askerdede sorun teskıl etmez.Asker olduktan sonra zaten herhangi bir durumda bazı gorevlerden men ederler seni zaten .askerlik yapmamak ıcın boyle basıt seylerın arkasına sıgınmana gerek ama ciddi sorunlar olustururyorsa oncelıkle sağlığın .

• Bir şeyin arkasına sığındığım yok. Biraz yorulduğumda kalbime ağrı giriyor hemen kendimi yatağa atıyorum. Tedavisi olan bir hastalık değil şimdi sana soruyorum. Çatışmaya girdim askerde, ya da bölüğe ateş açtılar benim heyecandan da kalbime ağrı giriyor o durumda ne yapacam ben yere uzanmam gerek beklemem gerek böyle askerlik yapılır mı? Göğsüme gelirsek de ben yerde sürünemem zaten kafesim içe baskı yapıyor normal olarak nefes alamıyorm yeterli mi?

• Öncekileri Göster
    • mad girl askermisin sen yani bayan subay ya da astsubaymısın

• henuz olmadım az kaldı subay olmama

Erkekler Ne Diyor 9

• Askerlik şubesine gitmelisin. Askere gidersende ayak işlerini sana kilitlerler

• Geri hizmet elinde paspas tuvalet nöbeti tutarsın

• Üniversite mezunlarını da mı?

• sen askeriyeyi ne zannediyosun kısa dönemlere torpil gecildiginimi hiç bişey yapmadıklarını mı :D tabi üni mezunlarıda hatta ben bizzat en pis işleri hep onlara vermişimdir çöp dökmek olsun çöp alanı temizleme olsun taşan foseptik olsun :D

• Gerekeni açıklamış arkadaş : )

• alırlar şekerim hiç heveslenme ama spor muafiyetli olursun o kadar askerdeyken senden daha kötü durumda erlerim vardı benim :)

• Kaçma gibi bir amacım yok efendim boynumuzun borcudur :)

• öyle sandım kusura bakma kısa dönem yaparsın zaten sana çok iş te vermezler yazıcı olursun kolay gecer

• Estafirullah inş yazıcı olurum

• canım benim komutan postası yaparlar yatakhaneye koyarlar illaki yaptırırlar rahat ol sen :D

• Hönk :D biz de illa ki yaparız ya sorun değil merak ettim sadece :)

• eywallah kardeşim :)

• askeri muyanede ters bişey gördülermi, seni askeri hastaneye sevk ederler, orda gerçekten kritik bir durum varsa askerlige elverişsiz raporu verirler

• Kafanı kullanman gereken bir işe verirler hem hizmetini böyle yapmış olursun hem onlar da senden istifade etmiş olurlar. Geçmiş olsun

• Eyvalllah kardeşim

• gecmis olsun birader. muhtemelen muaf olursun.

• Eyvallah abi.

• Keşke böyle türlü sebeblerden ötürü muaf olmanın yanısıra Vicdan-i Ret denen birşey getirseler..Ben askerde kimin için savaşacağım kimin için öleceğim kimin için operasyona gideceğim ne için karşımdaki kardeşime kurşun sıkacağım ne için öleceğim bundan kim rant sağlayacak kimlerin kuklası olacağım.

• müdür sen aglaya aglaya gidicen galiba :D

• Yaşasın anti militarizm

• Buradan öğrenemezsin belli kriterleri var bunu mane olarak öğrenebilirsin ancak

Yükleniyor...