Ezan okunurken çakallar neden ulumaya başlıyor?

Ezan okunduğu zaman çakallar ulumaya başlarlar ve bitincede susarlar bunun sebebinin bilimsel bir açıklaması var mı acaba ve ses yüzünden rahatsız oldukları için mi uluyolar acaba

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Olay bilimsel olarak ses ve tepki ilişkisi olarak görünür. Henüz bilgisine erişemediğimiz gaybi boyuttaki inanç için konuşmak gerekirse basit bir yorumu vardır. Bizlere ölümle açılacak olan algı boyutu hayvanlar için geçerli değildir. Ezanla birlikte bu boyuttaki hareketliliği şahit olarak bu bu hareketliliğe katılırlar.

Hareketliliğin ne olduğu ezanın anlamını doğru okursanız zaten görürsünüz. Dünyalara sahip olsanızda dünyaların sahip olamayacağı bir irfanın sizler için daha hayırlı olduğunu beyan eden çağrı karşından tüm alemler secde ederken tüm alemin secde kılanan insan nerededir ?

Böyle bakınca değil köpek dağlar da yerden biten ota kadar tüm alem dile gelmek istesede herşeyi doğal bir kamuflaş "kanunun da" yaratan seddar isminin dışına çıkamaz. Köpeğinde çıkışı en fazla o kadar.

Kızlar Ne Diyor 13

• sese tepki olduğunu düşünüyorum.

• sen nerde yaşıyon bilader? sokak köpeği len onlar, çakal dedi skslsldislfsşkfsş:D:D

• Sen seyden iyi anlarsin

• ovv yee.

• ben sabah ezanında abdest alıp namaz kılarken sen kıçından nefes alıyorsun eminim odun ne anlar laftan

• Öncekileri Göster
  • Sinir oluyorlardır.

• hayır ALLAH'a şükrediyorlar. Tilkiler de ezan okununca dinlerler. Hatta tilki avlayanlar bunu bildikleri için tilkiyi görünce ezan okurlar, hayvan dinlemeye başlayınca avlarlar. canice...

• Siz kaçıncı yüzyıldan kalmasınız? Koşan cinleri, uçuşan melekleri, kaçışan şeytanları görüyorlarmış ahahah. Bazı insanlar helenistik çağda kaldı sanırım. Hu hu buraya dönün.

• walla değerli arkadaşım ayetlerde var herkezin görüşü kendinedir biz her görüşe saygı duyarız ister inan ister inanma arkadaşım sen hangi konuda mutlu olursan öyle düşün öyle inan

• Böyle saçmalıklara inanayım yani? He.

• huhu buraya dönün dedin buraya döndükte burda görüyoruz da :))

• Öncekileri Göster
  • Ezan okurken şeytanların kaçtığı hadis-i şerif ile bildirilmiştir. Horozlar melekleri görünce öterler. Hayvanlar bizim görmediklerimizi görebiliyorlar. Ezan okunurken köpeğin uluması hayra alamettir. Şeytanların kaçışını görmüş olabilir.

• “Hiç bir şey yoktur ki Allah’ı tespih ve Ona hamd etmesin,” mealindeki âyet-i kerimede geçen “şey” tabiri, canlı-cansız her varlığı içine alır. Her şey Onu tespih eder ve Ona medih ve senada bulunur.

• ne çakalı be, artizlik yapcam diye lafa bak...

• evet açıklaması dini bakımdan oluyo bu durummun.. ben de aynı şeyi daha önce sormuştum.. ezan sırasında şeytanın eli kolu bağlı hale gelrmiş ve bunu da köpekler gördüğü için havlarmış.

• Bulunduğum yerde çakal yok

• İlk defa duydum:s Hiç dikkat etmemiştim açıkçası.

Onlar da kendilerince eşlik ediyorlardır..

• hocam sen abdestini al namazın ikame et, duanı ediver napcan çakalı, kurdu..

onlar soruyo mu sen ne böyle yapıyon die,

• hocam ben allahıma şükürler olsun 5 vakit namazımı kılıyorum neden bahırdığınıda çok iyi biliyorum sadece yorumlar doğrumu yanlışmı olur diye açtım bu konuyu

• bir tür haberlesme olsa gerek.cünkü artik buna alismis olmalari gerekir tehdit olarak görmüyorlardir sanirim. yada yüksek sese karsi doga geregi karsilik vermek gibi bisey ?

Erkekler Ne Diyor 14

• horozlar da rahatsız oluyorlar bence.onlar da sabah sabah seslerini yükselterek konuşuyorlar.

• "Sesten rahatsız oluyorlar."

• Ne oliii :))) 3 ay oldu heee :))

• Özgürce uç sevgi kelebenki

• Evet çok uzaklara gitmeliyim.

• Öncekileri Göster
  • Valla boyle dedın benımde aklıma bır ornemk geldı hadı on u soyleyım.Ben ıngılızce egıtımı alıyorum ve kursun bınasının yakınında da bır seyyar satıcı var.O satıcı bızım hoca dakıkası dakıkasına saat kacta derse gırıosa o da bagırmya baslıo ve tenefuse kadar susmuo sonra teneffus bıtıo ve hoca gec kalıo ama adam yıne hoca tam derse gırınce baslıo bagırmya.Ayrıca hıc ezan okununca cakalların uludugunu duymadın

• Valla bilmiyorum ama ses ile alakalı bir şey olabilir. Köye gittiğim zaman sıkça şahit olduğum bir durum. Hatta örneği biraz daha detaylandırayım. Bizim köyün hocası okurken değil de hemen karşıdaki köyün hocası ezanı okurken çakallar ulumaya başlıyor. Hoca seçiyorlar kısacası :)

• Allah diye bağırıyorlardır.

• Bizim buralarda çakal yok :((((((((888

• ukalalığa gerek yok inançlara saygılı olun lütfen bende bir ulama sesi duyuyorum neden acaba

• sabahları köpekler uluyor izliyorum çok ilginç

• benim köpekde hep yapıyor ama anlamadım gitti neden. çogu söylenen saçma sapan seylere takmıyorum ama keşke konuşsada söylese nedenini

• Benim bildigim ezan okunurken mezarda gunahkarlarin azabi daha siddetli oluyor bu nedenle bagrismalari felan cakallari artik kopekleri korkuttugundan duymamak icin ulurlar..

• bilimsel aciklamasi var, bu da kopeklerin ve ayni familyadan gelen hayvanlarin duyduklari frekans yogunlugunun bazi yuksek seslere benzemesinden. bu sadece ezanda olmaz, motorlu tasitlarin sesleri, bazi ses sistemlerinin 120 desibel ustu calisir halleri vb de ayni etkiyi yapar

onlarda.

• Onlarda kendi lisan-ı hallerince Allah'ı anıyor olabilir.

Ayrıca hayvanların gözünde perde yoktur, melekleri, şeytanları ve cinleri görürler, kimbilir belki ezan gibi kutsal davete eşlik etmeye koşan melekleri görüyorlar ya da ezandan kaçan şeytanları. :)

• :))

• Nasıl güldüm.

• Köpeklerde uluyor ezan okununca ama bu konu hakkında birçok şey söyleniyor.

• Bilimsel bir aciklamasi yapilmadi fakat dini aiklamasi soyledir; ezan okundugu zaman insanlara gozukmeyen bazi nesneler ortaya cikmaktadir. Hayvanlarin gozlerinde perde olmadigi icin onlara gorunurler. Ve o kadar korkuncturlarki kopeklerin ulumalari bundandir.

• bende öyle düşünüyorum.

Yükleniyor...