Aile içi şiddet görmüş birisi ilerde eşinede şiddet uygular mı?

Bu kişi şiddet görmüyor.. sadece anne ve baba kavga edince kardeşler bir olup babayı dövüyorlar. Anne baba boşanıyor.. psikolojik olarak biraz karışıklar yani.

bilmiyorum bu çocukla bir gelecek düşünebilirmiyim.. 😕

0|0
35

En İyi Erkek Görüşü

En İyi Kız Görüşü

• en kolay öğrenme yöntemi yaşamaktır. öğrenilen bir davranışın ileride tekrarlanmayacağının garantisini vermek çok zor. üstelik şiddet gördüğü insanlar rol model aldığı aile bireyleriyse, yani ebeveyler ise, güven problemi yaşayacağından duygularını rahatça dile getiremez ve bu durum davranışlarına yansır.. staj dönemimde bir çocuk sürekli arkadaşının koluna vuruyordu, rehber öğretmene söyledik çocukla bir kaç gün özel ilgilendi, öğrendik ki annesi çocuğu dövüyormuş.. bunun gibi örnekler çok.. ha şunu da belirteyim ama bu benim şahsi fikrim: babasını döven, el kızına acımaz.

1|0
    0|0
    • Annesini savunmak istemiş.. ://

• aynı durumda kim olsa annesini savunur ama tüm kardeşler bir olup baba dövüyorsa bu çok ileri bir durum. saygı sevgi olmayan bir ilişki. ayırırsın, babayı çeker uzaklaştırırsın ama dövmek.. bilmiyorum empatisi bile çok zor.

• aynı fikirdeyim de seviyorum işte napayım.. bilmiyorum nasıl uzaklaşrım :(

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• eğitimle bu tür davranışlar düzeltilebilinir

0|0
    0|0
  • kesınlıklı soz gecırmek ıster ama sıddete kım magruz kalmıs o mu yoksa aılesı mı

0|0
    0|0
  • Yapabilir

0|0
    0|0
  • cahil insan herşeyi yapar ne yaşadığı önemli değil

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bence uygulamaz ama bazıları uygular öyle akkılı olacağını düşünür

1|0
    0|0