Kedi beslemek istiyorum, bana yardım edermisiniz?

Apartman dairesinde yaşıyorum. Kedileri ve köpekleri çok seviyorum. Evimde beslemek istiyorum. Ama nasıl yapabilirim bilmiyorum. Annem istemiyor ev pislenir diye. Bide alacagim kedi yeni doğmuş olacak. Tuvalet eğitimi daha mi zor olur?

0|0
49

En İyi Erkek Görüşü

• Yeni doğmuş alma sütten kesilsin öyle al 1,5-2 ay gibi. Tuvalet eğitiminde sorun yaşamazsın hayvanın karakterine bağlı olmakla birlikte eğer psikolojisi bozuk olmazsa tuvaletinden başka yere yapmaz hemen öğrenir. Fırçalar var alır tararsın kıl dökülmesi çok sorun olmaz. Uygun mama alıp her gün taze su koydun mu tamam zaten.

0|0
    0|0
    • Ha bir de kısırlaştırmazsan özellikle dişide tümör riski daha yüksek oluyor ileriki yaşlarda, hayvan bir de çok strese giriyor vebal bilmem ne diye düşünme onları da rahatlatıyorsun çünkü sokakta baksan 2 yıl yaşamayacak yavrusuna bakamayacak belki, evde de sen o kadar hayvana bakamazsın. Ama kısırlaştırınca da ona uygun mama gerekiyor böbrek taşı olmasın diye. Veteriner kliniklerinde bilgi alırsın zamanı gelince, genelde 6 7 ay gibi olacak bir iş zaten.

İlkten iç dış parazit ilacı yaparlar bir hafta hasta mı diye gözlemlenir sonra yıllık aşıları yapılır gül gibi geçinir gidersiniz

• Ek olarak ısırdı tırmaladı huysus vs diye bırakacaksan sakın alma. Ayrıca uzun süre evde tek bırakınca da psikolojileri bozulabiliyor her hayvanda olabilecek bir durum bu. İlk yaşında özellikle çok oyuncu olur zamanla azalır ama ortalıkta koşup zıplaması, çaktırmadan masaya zıplaması gibi şeyleri bırakması zaman ister. Arada kendin oynatıp stresini alırsın. Bakması çok keyiflidir ama hayvanın huyunu çözüp ona göre davranman gerekir yani her kedi bir değildir bazısı kucaktan inmez bazısı ısırır bazısı kucağa gelmez.

• Rica ederim

En İyi Kız Görüşü

• Kediler içgüdüsel olarak kuma yapıyorlar zaten tuvalet eğitimde sorun yaşayacağını sanmam fakat kanepeleri ve perdeleri parçalayabilir ilerleyen zamanlarda dikkat et 😀

0|0
    0|0
    • Ayy inşallah oyle olmaz annem hakli çıksın istemiyorum

• Benim belalı kedim diye bir program vardı animal planet kanalında o kadar vahşi kediler gördüm ki duvarlara tuvaletini yapanlar sahibine saldıranlar falan seni kesin de öyle olabilir belli olmaz iyi düşünmen lazım

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• bir heves uğruna alıyosunuz sonra yazık oluyo hayvanlara boşver yolda gördüklerini sev hee onlar pis diyosan git bir bakım evine

0|1
    0|0
  • Bizlerde Filozofuz ya herşeyi biliyoruz

0|0
    0|1
  • evet tüylü olduğu için bende besleyemiyorum izin vermiyorlar en sonunda yılan aldircaklar bana

0|0
    0|0
  • yoo altina bez baglarsin yaz geldi zaten balkona koy evde olmus sayilir:)

0|0
    0|0
  • sıkar bir süre sonra

0|0
    0|0
  • Bu sitede kedi moduna girmiş insanlar gördüm. Onlari da alıp besleyebilirsin :D

0|0
    0|0
  • kısırlaştıracaksan hiç alıpta o hayvanın vebaline girme boşuna

0|0
    1|1
    • Kisirlastiricam mecburen onlara sahip çıkmak istiyorum çünkü

• öbür tarafta verirsin cevabını hayvan burmak kebair haramların içinde

• kedi yerine beni al xd

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• kuzum yeni doğmuş kedi alma. en az 1 aylık filan olsun anne sütünü almış olsun öyle al mümkünse. kuma kolay alışır kediler zaten dışarda da bunlar kuma tuvaletini yapıp gömüyor alışıklar.

0|0
    0|0
  • aynı sorun bende de var

0|0
    0|0
  • Kedilerin bir sürü bakımı var kediyi alıp yem su vermekle kalmıyor sadece onları araştırmadan alma..

0|0
    0|0
Yükleniyor...