Akp lilere soruyorum?

Türkiyede hayat neden bu kadar pahalı? Vergiler neden böyle yüksek? İssizlik terör neden tavan? İnsan gibi mutlu güvenli yaşamak varken neden bunları seçiyorsunuz? Kendi kendinize eziyet ettirmekten zevk mi alıyorsunuz?

0|0
28

En İyi Kız Görüşü

• RTE boy olcusecek bir parti lideri var mi?

2|0
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• www.kizlarsoruyor.com/.../q6849254-asgari-ucretle-nasil-gecinilir-toplanin-hesapliyorum

www.kizlarsoruyor.com/.../q6855960-turkiye-almanya-market-alisverisi-karsilastirmasi-hangi-ulkede
    Tez gibi işlemiş, madde madde ortaya koymuş bir bak.
    Türk kanallarının avrupa logolularında, reklamları gördüğümde çok şaşırmıştım. Türkiye'de üretilen zeytin, peyniri biz Almanyadan daha pahalıya yiyorduk. Bunun nedeni neydi diye düşündüğümde Almanya'dan tatile gelen Türklerin, Mersedes ya da bmv kullandığı geldi aklıma. Mantık olarak orada üretilen orada ucuzdur, peki burada nadan daha pahalı? Kanunların tavizsiz uygulanması geldi aklıma, mesela dün bir haberde gördüm 13 yaşında kızı taciz eden bir adam, kızın babasının ısrarlı takibi sonucu başkabir kızı taciz ederken suç üstü yakalandı, sonuç, serbest bırakıldı. Çalıştığı marketi 3 yıl boyunca her gün soyan kıza 20 ay hapis cezası verildi ve serbest kaldı. Çok detay var ama kısaca şunu söyleyeyim adi suçlarda bile adalet aramayan devlet, her ay bir ürünü yükseltip, başka bir ürünü ucuzlatan ve milyarlarca lira kazanan 5-10 spekülatöre 16 yıldır dokunmadığı için biz pahalı yaşıyoruz. Almanyada insan için var olan devlet yapısı var, bizde devlet için yaşayan halk yani devlet odaklı bir devlet yapısı var, halka karşı her türlü suçu işlesen devlet affedicidir, hele birde güçlüysen ve avukat ordun varsa.. ama devlete karşı, o devleti yönetenlere karşı (sadece bu iktidar değil) bir kelime bile insanın yıllarını sadece tutuklu olarak bile ceza evinde geçirmesine neden olur. Bu tavizde bu günkü spekülatif soygunu meşru kılmakta. Hangi sistem, hangi model olursa olsun, toplumun tırnağından en tepesine ahlak yoksa, o sistemden hayır gelmez, gelmiyor. Çocuklarımıza, bize, bizden öncekilere doğru eğitim verilmiş olsaydı toplumsal ahlak bu kadar aç ve cılız kalmazdı.

1|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 1

• Emekli maası ne kadar bu yüksek? Her ay neden kesintisiz yatıyor? İş imkanı neden arttı? Maaşlar neden yükseldi asgari ücret neden birkaç katına çıktı?

0|1
    1|3
    • Emeklilik maaşı her ay yatıyorsa terör yüzünden oluşan ölümleri görmezlikten gelebiliriz. Tek parça gidip, evine 7-8 parça halinde geri dönen askerleri de unutalım.

• O halde tepkinizi oylarınızla gösterirsiniz beyler. Zaman kaybetmeyin. Demokrasi 🤝

• Demokrasi dediğiniz şey karşıt görüşlerin işten kovulması ise, darp edilmesi ise, hapse tıkılması ise kusura bakmayın ben sizinle aynı demokrasi içinde yer alamayacağım. İyi günler.

Erkekler Ne Diyor 7

• Issizlik var, onemli degil yol yapti.
    Teror var, sehit var, hic onemi yok maasim gününde yatiyor.
    E hani 17-25 aralik yolsuzluk, ayakkabi kutusu? E o hava alani nasil yapildi saniyosun..
    E gecinemiyoruz, akpden once gecinebiliyo muydun sanki?
    Laf anlatamayiz asla, oyle baglanmis oyle tapmislar ki bir adama sen olsen umrunda degil bu guruhun

1|1
    0|0
    • En tipik cevapları akp den başka parti mi var yönetecek? Sanki diğerlerine 15 sene ulkeyi tek başına yönetme şansı verilmiş gibi.. Ya da eskiden daha mı iyiydi diyipbako nin kusurlarını kapatmaya çalışıyorlar. Biraz görebilseler keşke verdikleri cevaplardaki mantık hatalarını. Liderci ve partici olmak ülkeye büyük zarar veriyor.

• evet, birileri onun parti ideolojisinden uzak baska gorevler edindigini anlamis olacak ki bu biat sistemi biyerde kırılmış.

• Muhtemelen zevk alıyorlar.

0|1
    1|0
  • sanki akp den önce cennet gibiydi her yer

2|0
    0|1
    • Başkasının kusuru senin kusurunu örter mi?

• onkar hakkında bişey demedim ki sadece gündemde olanları değerlendirdim

• Ama ülkede bir çok siyasi parti var.. Onlara da ülke yönetme şansı verilebilir. Ülkemiz gündemde olan partilerle sınırlı değil ki. Şimdi iktidarı başarısız buluyorsan vatandaş olarak görevin mevcut partilerden araştırma yapıp beğendiğin varsa ona yönelmek. Yoksa siyaset yapan sivil insiyatiflere göz atabilirsin. Ülkede aslında seçenekler var ama halkın beynini yıkıyorlar.. istikrar diyorlar ama bu istikrar dedikleri tek parti rejimi gibi olan akp iktidarı kendisinden beklenenlerden çok uzakta malesef.

• peki kim yasanir hale getirecek ulkeyi merak ediyorum sadece tarafsiz soruyorum bu soruyu

0|0
    1|0
    • Ben sosyalistim. Is bilen değil öncelikle gercekten namuslu adil insanların secilmesi gerektiğini söyleyebilirim. Sisteme ters bir parti olmali bu.

• boşa sorma onların tek derdi reisleri bunlaraa cevap vremezler

0|1
    2|0
    • Cevaplar var da tatminden çok uzak.. Sen de bir göz at istersen cevaplara.

• Dağ cıksınlar bakam teror bitirsinler onları dağa davet ediyorum suriye gelsinler emir versin tayyip bakam gelceklermi

0|0
    2|0
  • Bos laf kardes akp den once teror yok muydu ekonomik kriz yok muydu isszlik yok muyudu eflasyon yok muydu ck daha fazlasi vardi bos laf degil fikir uretin

2|1
    0|1
    • Boş laf değil. Akp TC nin en kudretli en uzun iktidaridir. Elmayla armudu kiyaslamayin. Üstelik ic barisa en cok zarar veren partidir. Geçmişte hic bir parti bu denli zararli olmadi ülkeye. Sadece kendi acinizdan bakmayın meselelere.

Yükleniyor...