Ölüm anında insan vücudunun 21 gram hafiflemesinin sırrı nedir?

İnsan vücudunun ölüm anında 21 Gram hafiflemesi değişik yorumlara yol açmaktadır. Kimilerine göre bu 21 gram ruhun ağırlığıdır ve ruh bedenden ayrıldığında beden 21 gram hafifler. Peki sizce nedir bu 21 gramın sırrı?

Güncellemeler:
kaç hayat yaşıyoruz?

kaç kez ölüyoruz?

ölüm anında 21 gram kaybettiğimiz söyleniyor…

21 grama ne sığar?

ne kadarı kaybolur?

21 gram ne zaman kaybolur?

ne kadarı onunla gider?

geriye ne kadarı kalır?

21 gram... beş madeni paranın ağırlığı, bir kuşun, bir çikolata parçasının…

21 gram ne kadar çeker?

ne kadar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Kızlar Ne Diyor 6

• Kişiye göre değişir.

He

Bünyeye göre değişir

Alış kuvvetine bağlı

Veriş kuvvetine bağlı

Coşmanın derecesine bağlı

Bazen tamamı

Koca bir hiç

He.

Osbir

Bayağ.

• <3

• ehehe güldüm lan

• 70 kilo ölüyo 21 gramı mı göze batıyo :D

• ruhun ağırlığı olamaz çünkü ruhun belli bir ağırlığı ve şekli yoktur belki o an akciğerlerin içindeki hava dışarı çıkar ve ondan azalabilir ama bir süre geçtikten sonra kaslar tonusunu yitirir ve kişi çok ağırlasır

• buna katılmıyorum soyut şeylerin ağırlığı yoktur ruhun varlığını biliriz hissederiz fakat bir ağırlığı yoktur bence varsa da yok denecek kadar azdır ruhun yapısını benzetebileceğimiz en yakın olgulardan bitanesi radyo frekansları manyetik alandaki biçok etkiler ve teknoloji çağında yaşadığımız için etrafımız bu sinyallerle dolu telefon olsun pc internet olsun eğer bunların çok çok az da olsa bir ağırlığı olsaydı illaki farkedilirdi çekim gücü vardır belki ama ağırlığı yoktur

• Tüm evrenin kütlesini hesaplamaya kalktığımızda; eğer sadece gzegenlerı gunesleri yıldızları vs. kutlesını toplarsak gercek evren kutlesıne ulasamayız.Cunku ınsan gozu ıle gozukmeyen ve her sanıye ınsanın ıcınden gecıp gıden maddeler vardır ve anca onlarında kutle toplamı ıle gercek evren kutlesıne ulasılır.Yanı ruhun aslında bır agırlıgı vardır.Ancak cok cok cok kucuk bır agırlıga sahıptır.

• zayıflarız ne güzel

• atla ozmn camdan :)

• Gramını bilmem ama biri anlatmıştı bir kaza olmuş.Birisi ölmüş adam onu taşırken, yolun ortasında onu kaldırıp götürüken çok ağır olduğunu söylemişti.Bunu düşününce nasıl hafifler diye aklıma takıldı.

• kaslar gevseynce 21 gr hafflyo olablr benceee

Erkekler Ne Diyor 5

• son nefestir o. hemen dj akmandan gelsin link

• duymuştum bunu daha önce ama pek bir bilgim yok açıkçası.

• 21 gram olayı nedir bilmiyorum ama ruh soyuttur. yani ebat,ağırlık,kütle gibi özellikleri yoktur.

• Güzel filmdi ama ölüm anında değil tabikiölünce deniyor. ben tam bundan emin değilim.Çünkü insanın akcıgerlerındekı oksıjen dısarı cıktığı ıcın 21 gram hafıflıyor denıyor ama daha cok ınsan olunce vucudu oksıjenle dolar ve vucut sısmeye baslar zamanla tabı oldukten sonra gaz kacırırsa ve akcıgerdekı oksıjen bosaltılırsa ve hep duzenlı olarak bu yapılırsa evet 21 gram verme ıhtımalı var.

• bunun nasıl farkına varmışlar ?

Yükleniyor...