Türkiye'de ateist nüfusunun artmasını neye bağlıyorsunuz?

dünyada çok ciddi baskı rejimleri dışında hemen hemen her ülkede ateist/deist nüfus artmakta. birkaç nesil sonra dünya, inanıyorum ki şimdikinden daha güzel bir yer olacak.

0|1

En İyi Erkek Görüşü

• insanlar mantığıyla hareket etmeye başladı..
    ve artık araştırmak çok daha kolay..

0|2
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Yaşanan o kadar sıkıntıdan dolayı millet bunalıma girip ateist oluyor sanırım.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• din kavramının artık bir sömürüden başka bişey olmadığının bilincine varıyor genç nesil özellikle. ancak beni korkutan nasıl ki dine körü körüne bağlı cahil insanlar varsa dine bağlı olmayanlar da din kavramının ne olduğunu tamamen bilmeden cahilce dine bağlı olmamayı seçmeleri. dünya üzerinde 240 milyondan fazla dini inancın olduğu söyleniyor. yani aslında sanıldığı kadar da kutsal ya da özel bir durumu yok. ben de desem ki yobazzersx tanrıçadır onun uygulayacağı dine inanıcam al sana ben de yeni bir din yaratmış oldum. yani bazı şeyleri cehaletten büyütüyoruz hepsi bu. tanrıya inanmak farklı din farklı bir olgudur. biz ikisini hep karıştırıyoruz.

0|0
    0|0
  • Ateistler bir engelleyin beni sevaptır 😂

0|0
    0|0
  • modern görünmek için ortada ateistim yeeeaaa moruq diye dolaşan zıpçıkta çok.. mantıklı sebep sunmaları lazım bana.

1|0
    0|1
  • Okuma oranı arttığı için 😛

1|0
    0|0
  • Özentiliğe

1|1
    0|0
  • Çünküü olayın "allah" demekle alakalı olmadığını idrak eden insan sayısı artıyor.

0|1
    0|0
  • Birçok sebebi var

0|0
    0|0
  • kim ne yaparsa yapsın bana bulaşmasın' a bağlıyorum

0|0
    0|0
  • Kim diyo artıyor diye

0|0
    0|0
  • Herkesin şunu anlaması gerekir inananda inanmayanda
    Din vicdani bir özgürlüktür..
    Herkes istediği şekil inanır.
    İnsan unsurunun en etkili eylemi 'saygı'dır..

0|0
    0|0
  • Kıyametin yaklaşmasına bağlıyorum.

0|0
    0|0
  • Dinini yaşayamayan yobazlara bağlıyorum

0|0
    0|0
  • Din siyaset ilgilenmiyorum umrumda degil

0|0
    0|0
  • kıyametin yaklaşmasına

0|0
    0|0
  • yeni nesil ah ah

0|0
    0|0
  • kendime bağlıyorum :)

0|0
    0|0
  • Din adı altında yenilen boklara

0|0
    0|0
  • Dinci geçinenlerin haline

0|0
    0|0
  • Kültürel değişim

0|0
    0|0
  • Çünkü Mantığın karşısında Muhammedin zırvaları dayanamıyor, Türkler özünü bulacak ve Arap'ın uyduruk dinini bırakacak.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    14

Kızlar Ne Diyor 12

• Çoğu müslümanın hoş görü adı altında cinayetler işlemesi linç girişimlerinde bulunması, asabi olması falan olabilir.

0|0
    0|0
  • Saçmalığa

0|0
    3|1
  • 1984 romanını oku. Dünya'nın daha güzel bir yer olup olmayacağını anlarsın.

0|0
    0|0
  • İnsanların mantıklılaşmasına

0|0
    0|0
  • Dunya Tanriya inandigi icinmi bu halde bebegim? :)

0|0
    0|0
  • Aydınlanmaya

0|1
    0|0
  • sana bağlıyorum

0|0
    0|0
  • Dinler toplumu duzenlemek yerine gittikce sapkinlastiriyor insanlari...

0|0
    0|0
  • Özentiliğe

0|0
    0|0
  • Bunu insanlarin islamiyeti yanlis yasamasina buda genc nüfusun islamiyet ten soguyup herhangi bir kural olmadan da guzel yasanabilecegi gorusunu desteklemesine yol acmasindan dolayi. Dünyanin sonu yaklasiyor ayrica.

0|0
    0|0
  • Soyledigin nerden aldigin bilgi veya veriye dayaniyor?

0|0
    0|0
  • Deistliği anlarımda ateistlik çok saçma ya. Bu kadar intizamlı bir evrenin tesadüften meydana gelmesi deli saçması geliyor. Modern bilim bile bing bang teorisiyle evrenin ebedi değil bir başlangıcının olduğunu kanıtladı. Başlangıcı olan bir şey yaratılmaya mahkumdur. Evrenin her köşesinde Rabbimin kudretini ve gücünü görüyorum. Bunu inkar edenlere yazıklar olsun!

0|1
    0|0
Yükleniyor...