Yavru kedi bakımı hakkında bilgisi olan var mı?

Arkadaşlar eşimin fabrikasında bir kedi yavrulamış 4 tane yavrusu olmuş daha 1 haftalık ancalar. Lakin fabrikadakiler kedilerin yavrularını alıp başka yere koymuşlar buna karşılık da anne kedi bir tane yavrusu alıp gitmiş bir daha da geri gelmemiş. Bu dün yaşanmış. Yavruların anne sütüne ihtiyacı var annesi gelip emzirir diye kedilere dokunmamışlar. Eğer anneler gelmezse ve diğer kedileri de almazsa eşim yavrular ölmesin diye bize getiricek. Şimdi bu el kadar bebişlere ben ne yedirmeliyim biberonla? Bildiğim kadarıyla inek sütü veremeyiz. Veterinere gidip sorabilirim tabiki ama mal satmak için fazladan şey kakalasın istemiyorum malum ekonomimiz iyi değil yani. Bilgisi olanlar bilgilendirirse sevinirim. Teşekkürler.

1|0
32

En İyi Erkek Görüşü

• anne sütü gibi dütöer var onlarla besleyin

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sen yine veterinere git bilgi al zaten biraz buyuyunce herseyi yiyorlar mama alman sart değil

1|0
    0|0
    • biliyorum canım daha önce kedi baktık biz ama hiç gözlerini daha açmamış sadece süt içmesi gereken bir kediye bakmadım

• Milliyet blogta yavru kedi bakimiyla ilgili bir yazi var googleden bak istersen

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 1

• bu sorduğun cok geniş bir soru ne merak ediyosun ya da neyi öğrenmek istiyosun

0|0
    0|0
    • sormak istediğim şey ben bu kedileri neyle besleyeceğim. el kadar bebişler sonuçta

• hmm şöyle açıklıyim. kediler cok kucuk oldugu icin kendi beslenemez senin beslemen lazim. bunun icin balonlar var. normal inek sutunu sulandirip meme balonuyla verirsen 1 2 hafta sonra yas mama yiyecek kadar gelisirler ondan sonra gunde 2 defa balonla sut verirsin sonrasinda kaldiklarina ywre mama koyarsin gerisini onlar halleder. birde birlikte yasayacaklari icin ic parazit ve dis parazit aşı ya da ilaclarindan kullanman lazım

Kızlar Ne Diyor 2

• süt tozu satılıyor onlardan alabilirsin
    kakalarini yapamazlar onuda poposuna hafifce bastırıp alman lazım

0|0
    0|0
  • bir anne kedinin yanina gotur olmazssa şırıngaya sut koy agizlarina sık oyle oyle buyut sonra tabaga sut koyup vermeye baslarsin ben oyle buyuttum kocaman oldular

0|0
    0|0
Yükleniyor...