• Sor
  • Bence

Annelik konusunda bunu biliyor muydunuz?

İnsan vücudu en fazla 45 del (birim) acıya dayanabilirmiş. Fakat doğum yaparken kadınlar, 57 del'e kadar acı çekerler. Bu aynı anda 20 kemiğinizin kırılmasına bedeldir.Annemizi sevelim. O dünyadaki en güzel insan ve bizim en güçlü destekçimizdir.

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• süperdin delikanlı sen ya yenisin sitede ama güzel soru güzel yorum aferin sana be...kadınları anyabilen biri çıktı sonunda bak.hoşgeldiniz sitemize aramıza

• Hoşbulduk, teşekkür ederim.

• reca efendim

• :) anneleri anlamayan erkek yoktur be. niye hemen kadina entegre ettin ki diyecegim doguran erkek mi var diye uzatacaksin ama anladin sen beni ;)

Kızlar Ne Diyor 28

• Boşuna demiyolar."Cennet anaların ayaklarının altındadır".diye

• Birde sunni sancı alda görelim bakalım kırılmadık kemiğin kalıyormu :))

• bu bilgiyi bilmiyordm teşekkrler 5*bu acıyı yaşamak istiyorum

• sezeryan yaptırmak istiyorum...

• bi kere daha özledim..

• evet biliyodum ya bir kere daha hayran oldum anneme

• 5 yıldızBilmiyordum:/

• ogrendin ortmenim :P

• artık çoğu anne sezeryan oluyor 20 kemik kırılması da yalan oldu. seviyorum annemi normal doğum yaptı sezeryan yapsa da severdim

• o acıdan bayılan varmış.. umarım annemın kıymetını bılırım her zaman

• sükürler olsun ki bukadar güzel bir annem var, okadar düsünceli ve merhametli ki cokkkkkkkkkkkkkkkkk seviyorum onu <3 annelerimizin herzaman kiymetini bilelim onlardan cok kimse sevemez bizi bu dünyada!

• Suda dogum yapıcaamm ben :)

• sudan sebeblerle mi:?

• ewet :)

• Vay be bilmiyordum bunu.Canımm annem <3

• "Cennet analarin ayaklarinin altindadir" diye yazcaktim tam, prenses_nur yazmis bile.. tamamen hak veriyorum.. Seni o cektigi aciya ragmen bu kadar koruyan tek insan, ANNEDIR!

• ipodumla alem mi yapiyorsun :-(

• Siinems laptop :D

• anne olmak kadar zor ve güzel bişey yok bu dünyada..

• yaa tamam annemin değerini her geçen gün daha iyi anlıyorumda en çok istediğim şeylerden biri anne olmaktı şuan biraz soğudum sanırım :)

• Peki.

• Vazgeçtim çocuk doğurmıcam ben zora gelemem :(

• inşallah oğlum da değerini bilir şuanda 7.5 aylık hamileyim :) annem her zaman der ki senin o her acıya dayanırsın onun için kucağına al hemen onu ki o acı hemen unutuluyor diyor.. sanırım haklı o tekmeler bazen o kadar huzur veriyor ki insana.. Allah bütün isteyenlere anne baba olmayı nasip etsin asıl o zaman bazı şeylerin değerini anlıyoruz çünkü..

• Allah sağlıklı bir doğum nasip etsin.

• Teşekkür ederim :)

• bilmiyordum ve bu acıyı yaşamak istemiyorum...

• bilmiyordum öğrenmiş oldum bebek düşünen biri olaraktan nasıl olacak diye düşünmeye başladım şimdi den.Annelerimiz birer harika ALLAH ayırmasın kimseyi..

• Biliyordum..Kadin olmak ne kadar zor gorun artik:)

• annemizi sevelim de kadınları korkutmıyalım bence.

• bu yüzden tüplerimi bağlatcam ...çok korkuorum

• anne olmak kutsal ya:)

• Hayır da yani benim geçen seneler de geçirdiğim apandis ağrımdan daha fazla bir acı mı yani bu? Yo yo dayanamam. :(

• bazıları var ki :) onun için acı çekmemiş heriflerin altına yatarak annesinin çektiği acının zevk oranında olanını çekiyor ya alnından öpyrom :)

• anneme sarılıp geliyim ben.

• geç kalma süper bunu bilmiyormuydun güzelim bugün değil hep sarıl

• bu kadar olduğunu bilmiyodum.

Erkekler Ne Diyor 18

• Bırakın bu işleri , zamanında sıcak su ile doğuruyordu insanlar , şimdi teknolojik aletler ile doğuruyorlar .İnsanları korkutmaktan zevk alanların uydurması .

• Doğum sırasında oksitosin hormonu salgılanır ve bu hormon acıyı çok azaltır. Eğer oksitosin olmasa hiç bir kadını 2. kere anne olmaya ikna edemezsin.bilimsel konuştum yine. :)

• Türkiye'deki sezeryan doğum oranı %50 lere ulaştı . Sezeryan doğanlar ne olacak peki bu durumda.Bence bir anneyi sevmekteki ilk kıstas , hayatımız boyunca bizi karşılıksız , beklentisiz , çıkarsız sevecek tek canlı olmaları.Gerçek bir anne dışında karşılıksız seven hiç bir canlı görmedim bu hayatta. Bu yüzden annemi sevmem için daha güçlü bir nedenim var.

• Kusura bakma da annem beni doğururken sezeryan yoktu. Vardı belki bizim haberimiz yoktu. Bu yüzden gelişen teknolojiyle eşdeğer tutmak amaçsız/anlamsızdır. Anneliğin değeri tabi ki bununla anlaşılmaz. Fakat kıstas yapmak gerekirse, bu acıya herkes dayanamaz.

• 1.Sezeryan Türkiye'de 25-30senedir var.
      2.Teknojiyle bir şeyi eş değer tuttuğum yok.
      3.Yaptığın önermenin mantıksız olduğunu değil,verdiğim örneğin daha tutarlı olduğunu belirttim.
      4.Ben sevgiyi çekilen acıdan çok , karşılıksız olup olmadığına göre yüceltirim( Benim görüşüm)
      5.Sevdiğim insan için acıda çekerim canımdan da vazgeçerim, anne olmadan da yapabilirim bunu , ama kendimi beklentilerimden soyutlayıp çıkar gözetmeden karşılıksız kimseyi sevemem kimsede sevemez gerçek bir anne dışında .

• Annenin doğum yaparken rahminin 3-4 cm genişlemesi olağanüstü bir olay zaten.Birde bu var yani.

• en büyük acının doğum acısı olduğu aşikar. Garib anam neliklerle doğurup büyütmüş beni..

• 45ten sonra bölge şoka girer, hiç bir şey hissetmezsin.

• bu acı erkeklere verilirse komalık oluyorlarmış.

• ee anneler insan değilmiymiş yani..hani insan 45 dele dayanıyordu

• evet.

• Wow çok fena dustum teşekkürler :))

• dayanma sınırı 45. dayanma sınırı demek ölüm eşiği gibi bir şeydir. belgesel izlemiştim bi tane acı sırasında vücutta bütün herşeyin dengesi değişiyor. şu beyzbol topu atan makinelerden adamın testislerine top attılar hızlıydı yani. o bile o sınıra ulaşmamıştı. bilgi hatalıdır bence. yoksa şimdi sezeryan gibi bir kolaylık varken kimse o acıyı çekmez. ama annelerin değerini bilmek gerekir ona kesinlikle katılıyorum

• kimse sevmesede bizi sadece annemiz sever ne kadar nankörlük çirkeflik yapsakta onlar işin nazı cilvesidir herkez mutlaka annesini sever ben mesela hastalansın burnu aktımı siliyorum bardak çekiyorum :D evin işlerini yapıyorum bunlardan hiç çekinmiyorum zaten hep o yapıyor evin işini bi kerede bizim üstümüze kalsın o vazife çokmu :)

• anne olmak başlı başına mucizedir zaten, onları herzaman sevelim

• :)) tebrikler...

• Annemin değerini her zaman bilirim ve evlatlarımada bildiririm. Kadınlar değerliler, onlar anne olarak bizim yapamadığımız bu kutsallığı kazanabiliyorlar.

• Bu hayatta canımı werebileceğim tek insan dır o güzel annem benim :)

• Sünnette kaç acı geliyormuş onu da şeyetseler ya. Ben 9 yaşımda sünnet oldum, öyle bir acıyı mümkün değil kimse yaşayamaz.

• :)) +1

• :)9 yasinda mi abow. buyumus gelismis bisiyi kesmek zor tabi sende haklisin

• birdaha hiçkimsenin annesine küfür etmicem...

Yükleniyor...