Allah var mı sizce?

İlk soru yukarda. İkinci soruya gelirsek; bu soru neden müslümanları çirkefleştiriyor?

0|0
621

En İyi Erkek Görüşü

• muslumanlari cirkeflestirmiyor aslinda dini siyasi bir arac olarak gorenleri cirkeflestiriyor cunku bir musluman inancinin yalnizca kendisiyle allah arasinda oldugunu bilir.. allah var midir sorusuna ise bilimsel olarak yoktur veya vardir denemez bu bilinemez aciklanamaz bir olgu.. felsefe din devreye giriyor burda onuda herkes kendine gore yorumlar..

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Sorgulamaktan korkuyorlar... Musluman deilim ama tanrının varligi apacik ortada.

1|1
    0|1

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 20

• Varlığına kanıt yok diyorsun kendin başlı başına kanıtken peki olmadığına nasıl kanıt göstere bilirsin merak ettim doğrusu ayrıca 200 yaşına kadar yaşayacağım deyip neler yapan adam öldü eğer Allah yoksa ölüm neden var ayrıca eğer insan sonsuz güce sahip değilse sahip olan bir güç var demektir sana asıl şimdi bir soru bunu cevapla şimdi bir damla sıvıdan varoluyoruz spermden bunda hem fikiriz değilmi peki o sıvı sperm yani neden tek başına evrim geçirip varolamıyor düşündünmü hiç
    bir soru daha bir damla normal su damlası al ve o su damlasından insan yarat yapabilirsen tanrı yok demektir yok bunları yapamıyorsan o zaman tanrı var demektir şunu unutma şu an kullandığın telefonun tanrısı insandır fark şu insan elindekilerden yaratır tanrı yoktan yaratır

0|0
    0|0
    • insan spermden değil döllenmiş yumurtadan gelişir.

• verecek cevap bulamadığım doğru zira sizinle aynı dilde konuşamıyorum, okulda dersleri dinledim ben. seninle konuşmak 5 yaşında çocukla konuşmaktan farksız geliyor, mantık içeren bir diyalog için yeterli değilsin.

• haklısın buradan belli zaten dediğim gibi zekası yetmeyen senin kullandığın dili kullanıyor eğer gerçekten bilginin efendisi olsaydın mantıksal açıklamalar yapardın ama işte insan bilgi sahibi olmadan senin gibi fikir sahibi olunca böyle durum oluyor bilginin efendisi olmak için okumanın kölesi olmak gerekir ve burada yazdıkların kaliteni gösterir yani derecesini sen ders dinlemeye devam et

• 0|0
    0|0
    • yaratıcı değil, allah dedim. islamda tasvir edilen tanrı kavramı için geçerli bu soru.

• o karadelik kelimesiyle günümüzdeki karadeliklerin kastedildiğini mi düşünüyorsun cidden...

• Koskoca Güneş başka neyin içine batabilir?

• bundan yaklaşık 400 yıl önce çıkıp ateistlere kızıl ötesi ışık var desen kanıtla derdi tabi o dönemin imkanları ile kanıtlayamazdın ama şimdi kızılötesi ışığın olduğunu biliyorlar Allah varlığının kanıtını mı istiyorsun öldüğünde cevabını alcaksın 400 yıl önce kızılötesi ışığa yok diyen ateistler gibi 1500 yıl dünya düz diyen ateistler gibi

0|1
    0|0
    • İnsanların kanıtlı şeylere inanması değil mi mantıklı olan? Reenkarnasyona da inanan milyonlarca insan var ama kanıt yok, allah ne kadar gerçekse reenkarnasyon da o kadar gerçek.

• Karadeliklerin varlığı bilim camiasınca kabul edilmemiştir, araştırma aşamasında. Zaman da insanlar tarafından yaratılmış beşeri bir kavramdır. Matematik gibi.

• yapma ya aynştaynı gömdün attın

• amentu bıllahı!
    burada kalırsan cırkeflıgımı goremezsın bıraz daha gıdersen dıger yuzumude gorursun
    dersem sende saygını korursun umarım:)

0|0
    0|0
  • yok ikincisi çok cehalet var

1|0
    0|1
  • Kimin umrunda olup olmaması? En çok cinayet, tecavüz dindarlardan çıkıyor.

1|0
    0|0
  • Bilmiyorum. Çirkefleştirir çünkü adam hayatı boyunca ona göre yaşamış ve sen gelmiş yok diyebiliyorsun. Kabul edilemez...
    Kibirleri çirkefleştiriyor..

0|0
    0|0
    • Ben hayatım boyunca ateist olarak yaşadım, allah var diyenlere karşı çirkefleşmem mi gerekiyor şimdi? Her zıt görüşe çirkeflikle karşılık vermenin nesi normal?

• Normal demedim ki^^ Kibirli insanlar diyorum. Ben onca yıldır saygı ile birbirimize yaklaştığımı yakınlarıma konuyu açsam köpürüyorlar. Kabul etmesi zor çünkü

• Kanıtları var

0|1
    0|0
  • Olunce hep beraber goruruz.

0|0
    0|0
  • insanlar işlerine gelmeyen soruları sevmezler

0|0
    0|0
  • Cennet ve cehennem Bu ikisi Allahın varlığını kanıtlamaya yeter

0|0
    0|0
  • Evet var. Ben çirkefleşmedim.

0|0
    0|0
  • bu devirde halen böyle sorular.. sizi birileri yönlendiriyor dimi bu tarz sorular sorun diye

0|0
    0|0
  • Ateist misin

0|0
    0|0
  • o senin görüşün canım Allah vardır sen inanma ama

0|0
    0|0
  • Cirkeflesmek degilde allah var yani neden bunun inkar edelimki?

0|0
    0|0
  • var bu soru beni cirkeflestirmedi sen genelleme yaptin

0|0
    0|0
  • Varlığını inkar edecek kadar acizmisin

0|0
    0|0
  • Beynın varmı?

0|0
    0|0
  • Vardır ama sürekli kendine tapılmasını istiyor inanmazsan da direk cehenneme yolluyor

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• olabilirde olmayabilirde.

1|0
    0|0
  • Var tabi kanitla dersense eger bu koskocaman kainat tesadufen olmaz gunes nasil hergun dogudan dogup batidan batiyor hic mi sasirmaz tam tersi yonunu sasirmaz yildizlar gezegenler havada asili durabiliyor okadar cok gezegen yildiz nasil oluyoda belli bir duzen icinde yerlerinde duruyor bu kadar guzellik tesaduf degil

0|0
    0|0
    • Nasıl şaşırsın dünyanın yörüngesi belli dkdjsbsndbbdbsbd

• Bos ama eger okusaydin Şu an bu durumda olmaz ahiretini mahfetmezdin adini bilmiyorum ama tum samimiyetligimle. soyluyorum InsAllah dogru yolu bulursun bu dusuncelerin bu inanislarin hepsi

• Degisir son pismanlik fayda etmez diye bosuna dememisler

• Tabi ki var. Kuranı kerimde de varlığını kanıtlayan bir sürü bilgi var üstelik bilimsel olarak kanıtlanmış... Müslümanları çirkefleştirmiyor yani bazı az bilgiye sahip olan insanlar dışında..

0|1
    0|0
  • bunu kendi icinde sorgulamalisin

0|0
    0|0
  • Ne saçma soru lan bu?

0|0
    0|0
Yükleniyor...