• Sor
  • Bence

Müşteri temsilcisi nedir ? Ne iş yapar ?

Çağrı merkezi elemanı ile aynı işi mi yapar ? Çalışma koşulları nelerdir ? Günde kaç saat çalışır ? Haftada kaç gün çalışır vs bilgi veren herkese şimdiden teşekkürler.

Güncellemeler:
güncelleme için özür chasecall müşteri temsilciliği bahsettiğim.
chasecall ile çalışan bir tanıdığınız var mı hiç ? güncelleme için özür :)
müşteri temsilcisi yazmasına rağmen telemarket çıktı. sigorta sattıracakalrdı . ilan bu değildi ama diye ititraz edenler de çıktı . işi alamadım .kısmet başka işlere :)

Görüşün nedir?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Görüş

• Hangi firmada müşteri temsilcisi olacağınıza bağlı. Müşteriyi temsil etmek çok geniş bir kavram, çağrı merkezini de kapsar fiziksel bir mağaza ise kapıdan gelen müşteriyi de kapsar. Fakat üç aşağı beş yukarı çalışma saatleri haftanın 6 günü sabah 9 akşam 19 civarında olmak suretiyle ortalama 1500 TL maaş alırlar. Extreme firmalarda bu rakamlar çıkabilir mesai saatleri azalabilir. Daha kötüsü olabilir mi evet olabilir 850 TL'de alabilirsiniz gene aynı saatlerde çalışmak durumunda kalabilirsiniz o biraz sizin kapasiteniz ile alakalı bir durum diksiyon, hitap ve ikna etme kabiletiyetiniz gelişmişse 2500 TL'yide kazanabilirsiniz.

Erkekler Ne Diyor 11

• çağrı merkezi talepleri alır müşteri temsilcileri şikayetleri alır ben şuan müşteri temsilciyimde ordan biliyorum :D

• günde kaç saat çalışıyorsun peki ? ve haftada ?

• Öncekileri Göster
    • yakın zamanda bulsam iyi olacak ama harçlık çıkarıp tatile gitcem :D

• hemen tatile izin vermezler ki :DD

• 7/24 çağrı merkezleri açıktır herhalde 8 saat vardiyeli çalısıyolardır.Pek zahmetli bir iş ama.

• Çağrı merkezi gibi bişey evet. Bir firmanın teknik destek departmanında gelen telefonlara bakacaksın.

• iyi küfür yermişim :D

• Öncekileri Göster
    • var bunda da bir hayır.

• :)

• hayır. ne firmasında çalıstıgına bağlı.müşteri ile firma arasında köprü olursun. siparişleri takip edersin, firma sana şöyle bir hata oldu der. müşteriyle konusup azarı sen işitirsin. ya da gecikme yaşanacak der yine müşteri ile muhatap olmak sana düşer.müşteriden bilgi alıp firmaya iletirsin. biz bunu yapamayız edemeyiz derler. kabul ettirmeye çalısırsın.bazen fiyat teklifleri geçersin. vs. dediğim gibi sektöre ve şirkete göre değişir.

• kısmet diyorsun :/

• Öncekileri Göster
    • hayret. paylaşmazdın böyle bilgileri sen :)
      bol şans

• aman ne bileyim ya şaştım :)

• firmaların küfür yeme elemanlarıdır melesef acı ama gerçek

• Müşterinin kahrini çeker kufrunu yer bana göre.

• chasecall... hacı aynı durum bendede mevcut.mulakata çagırdılar. acaba işle ilgili bilgilerini paylaşırmısın

• sürekle arama yapacaksın. belli sayıda kayıt yapamazsan işten atılıyorsun

• hayırlısı üzülme

• yani :)

• dua et musterı fırmanın ısınden memnun kalsın yoksa hep sana hep sana, 8 - 12 saat arası mesaı degısır, ıkna kabılıyetı ola ınsanlar tercıh sebebıdır cunku kusur ortecek ya asdhshdg

• oy oy :D

• sizi musteri temsılcımıze bağlıyorum maydonoz hanım lutfen hatta kalın dıttttt dıt dıtttt dıtt dıt dıııttt ..

• ama soruma bir yardımcı olsan :/

• şirketle musteri arasında ılıskı kurar yanı taleplerı alır değerlendırır musteriye telefonda yardımcı olur budur herhalde :/

• Vodafone ttnet veya hepsiburadada çalışıyorsa bol bol küfür yer.

• müşteri temsilcisi = çağrı merkezi elemanı mı ?

• Elaman denilemez iyi bir türkçe ve diksiyonu var nede olsa ben hep söverim.

Kızlar Ne Diyor 1

• açık uçlu bir sıfat bu tezgahtarlık yapanada çağrı merkezinde çalışanada başka bişeye de böyle denilyor, genelde çalışma saatleri uzun ve yorucu, ücretleri az olur, çağrı merkezleri vardiya ile çalışıyor genelde

Yükleniyor...