Konakladığın otellerde ısrarla kimlik neden istenir ?

Arkadaşlar konakladığımız otellerde ısrara kimlik neden istenir ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kimin Oldunu Kayıt Etmeleri Lazım 1 Otel Kayıt tutar Gelir Gideri 2 Suçlu ya da kaçakmısın nesin3 Evli olmayanlar için (cinsellik ) Yaşamasınlar 4 Güvenirliklerini sağlamaları lazım

• Otel sahipleri nereden anlayacak benim suçlu , kaçak olduğumu ? Yani benim kimliğimle nasıl analayacak ki bunu

• Öncekileri Göster
    • alınan kımlıklerin fotoko. hergun düzenli olarak emliyet müdrlüğüne gönderilir.. dewlete vergi borcun varsa bile gelip seni alırlar..

• arkadaş cevabını vermiş bak :) sağol kardeş

Erkekler Ne Diyor 16

• Kaçakmısın,nataşamısın, nesin,yaşın tutuyor mu diye.Ayrıca polisin aradığı bir eşgal varsa otellere bunu bildirip kimliği vasıtasıyla hemen yakalarlar.

• merak etme adli bir olay olmadıkça kimlik bilgilerin istenmez, gizlidir yani

• pekı gecmıste otelde kalındığını oğrenebılır mı

• hergün emniyete bilgi verdikleri için sistemleri entegre mi bilmiyorum ama emniyetin senin o otelde kaldığından haberi oluyor

• pekı kac yıl haberlerı oluyor? bur sey danışmam lazım ulasabılır mısınız

• seni daha iyi tanıyabilmek için

• yasal bir zorunluluktur konaklama yerlerinin kimlik istemesi

• senin kimliği istiyor ki katil hırsız soyguncu kısacası suçluysan polis geldiğinde burada öyle biri yok demek için istiyor.Yani sırf seni düşündüğünden.Bi daha adam öldürmeni kolaylaştırır yani ;)

• yasa gereği kaydını tutmak zorundadır çünkü :D

• Sen guvenlik kameralari her gun izleniyormu saniyorsun ? Bir olay olgunda incelenir. O kayitlarda oyle. Diyelim bir olay var. Polis gelip bilmem ne bilmem ne burda kaldimi die sordugunda ewt bu tarihler arasinda kaldi vs gibi durumlar icindir. Ayrica yasal zorunluluktur

• kanun gereği otel kaıt tutmak zorundadır adli bir olay olduğunda kaıtlar esas alınıradı soyadı doğum yılı doğum yer vs yazılır deftere kayıt olmazsa işletme ceza alır

• Kimlik istemezlerse işte o zaman bir sorun var demektir.ordada kalırsan ayvayı yersin demektir anlamı budur kimlik istemenin nedeni.

• yasal zorunlulukdur ,çoğu otel kayıtları online olarak emniyet ile paylaşılır GBT sorgulaması için

• her yerde kayıt bulunması zorunludur

• Güvenlik için tabii.

• çünkü kanuni zorunluluktur aa benim kanundan habersiz kızım :)

• 2 sevgili buluşup,sevişmesin diye :) İlla o evli olduğunu ispat edeceksin yav.

• zikişeceksiniz dimiii?:D

• dıkkatını cekerım evlılık cuzdanı demıyorum , kimlik diyorum . tek kısı konaklıyorum .

• Öncekileri Göster
    • verıyorum zaten de amac ne onu anlamıyorum . kımlık yuzunden otele alınmadım - p*c gıbı kalmıstım ortada : @

• amaç tabiki güvenlik için sen otelde kalan diğer insanların bir olay olduğunda kimin yaptığı anlaşılmasın istermisin?

Kızlar Ne Diyor 4

• olması gerekende bu dur yasal zorunluluk , gizli işler yapanlar memnun değil sanırım :))

• Yol geçen hanı mı oteller :) hırlısı var hırsızı var, katili var, sapığı var ,delisi var ,manyağı var,sabıkalısı var .. :D var da var :D

• Ama benim kimliğimden nereden anlayacak ki hırlı hırsız olup olmadıgımı :D

• otellerde tc kımlık no girişi yapılıyo .. hepsınde degıl ama cogunda ..
      bı olay oldugunda aranan kısı tespıt edılebılıyo bı yere gırıs yaptıysa
      yanı neyse karısık ısler ıkı saat anlatmym sımdı

• yurt içi, yurt dışı kimlik, pasaport istenmeyen otel görmedim daha. hepsi kimlikle kayıt eder, misafirler dahil.

• her yerde böyle. pansiyonlarda da istiyorlar oteldede isterler. istenmesi de gerekir.

Yükleniyor...