Dinden çok uzaklaştım, niçin?

Neden böyle oldum, hayat anlamsız gelmeye başladı, hiç bir şeyden zevk almıyorum neredeyse, ne önerirsiniz? Benim gibi olan var mı?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Çağımızdaki telefon internet vb. teknolojik ürünler, insanı dinden uzaklaştırıyor. b. k var gibi telefonlardan ayrılamıyoruz. çok günahkar oluyoruz. inşallah ülke olarak bu sorunu çözer iz. her birey kendini kurtarırsa toplum olarak kurtuluruz. Allah doğru yoldan. ayırmasın...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bende öyleyim biliyorsumusun. Namazlarımı kılmayı bıraktım, dua etmeyi bıraktım, inanmayı da bırakmak üzereydim. Sürekli gelen musibetler yıllarca süren eziyetler... Hani diyor insan namaz abdest dua hepsi var neden bir türlü gün yüzü görmüyorum? İmtihanda burda başlıyor işte. Sakın kendini kaybetme ve toparlanmaya çalış. İçinden gelmeden yaparsan daha çok sevabı olur. İbadetlerini yaptıkça açılırsın.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• gönüller ancak Allahı anmakla huzur bulur,
    kim Allahın zikrinden yüz çevirirse onu zor bir imtihana tabi tutarız,
    gönlünde ALLAH olanın gittigi her yer cennet olur

1|0
    0|0
  • Onu sana sormak lazım, sence neden?

1|0
    0|0
  • Sanirim ben dinime inancimi neredeyse kaybetmeye basladim hani bu yabanci filmler varya bizimkinden daga dogru geliyo tabi her dinin kendine has dogrulugu var ama ne bilim arada kaldim simdi dogustan da sansliyiz direk olarak musluman dogduk ama muslumanim desem yalan hristiyanim desem yalan dinsizim yani namaz yok icki kumar yok kotuluk yok ateist de degilim

0|0
    0|0
  • Bir aralar bende öyleydim hatta hala biraz etkisi var. Hayatta bir amacın kalmayınca ve amaçlarının gerçekleşmeyeceğini anlayınca böyle oluyorsun. O yüzden kendini yenilemen sürekli geliştirmen ve güzel hedefler edinmen lazım.

0|0
    0|0
    • Düzeldin mi böyle yaparak?

• Mesela hedeflerin?

• Çok büyük hedeflerim var açıkçası ancak şimdilik küçüklerini gerçekleştirmekle uğraşıyorumki ilerde büyükleri için uğraşabileyim. Şöyle diyeyim, kafamda bir proje var internetle alakalı facebook twitter gibi devrim niteliğinde birşey. Onu gerçekleştirmeden önce 1-2 internet sitesi daha açtım çünkü bu işte gerçekten para var ve sürekli bunlarla uğraşmak geliştirmek hoşuma gidiyor. Mimarlık ile ilgili planlarım var daha 1. sınıfım ama iyi bir mimar olmaya çalışıyorum. Sonra kendim ile ilgili çok hedeflerim var fizik anlamında (fitness) dövüş sanatları kültürel gelişim, dil öğrenme mesela ingilizcem ve almancam çok iyi ispanyolca öğrenmeye uğraşıyorum onun yanında enstürman öğrenmeye çalışıyorum gitar ve piyano. Yazılım öğreniyorum , Olurda bir film yapımcısına satarım diye boş zamanlarımda senaryoda yazıyorum. Hatta tıp konusunda dünyayı değiştirecek fikirlerim bile var. Her gün bunları hayal ettikçe ve gerçekleştirmeye bir tık daha yaklaşınca hayat daha bir çekilebilir oluyor.

• kardeşim benim seni buna iten sebepleri bilmeden yönlendirmek yanlış olur ama farkına varmanda bir adımdır peki gerçekten eski haline dönme isteğin var mı

0|0
    0|0
  • büyük ihtimal başarısızlık yaşamışsındır ondandır o. öyle başaramayınca pes etmiyceksin her şey bir sınavdır Allahın seni nerey getircegini bilemezsin ben mesela hiç psikoloji istemiyordum Allah anlıma yazmış zorla gittim ve gittigimde fark ettim ben hepsinibiliyorum sallıyorum tutuyor istemsiz başarılıyım psikolojide.. Yaa böyle işte

0|0
    0|0
  • nasip...

0|0
    0|0
  • Uzaklaşmaktan kastın nedir?

0|0
    0|0
  • Dine yaklaştıkça hayatım daha bir güzel olmaya başladı.

0|1
    0|0
    • Mesela?

• Mesela şöyleki küfür etmeyi bıraktım insanlar bana karşı daha pozitif bakmaya başladı. Çirkin işlerden uzak durdum vicdanımı rahatlattım. Canım sıkkın olunca duaya sarıldım, huzurun kaynağı olan Allah bana bir şekilde hikmetini gösterdi. İnsan haramdan ve çirkin işlerden uzaklaşınca, başı dara sıkışınca duaya sarılınca hakikaten vicdani ve bedenen huzura eriyor. Ve bu da hayatı güzelleştiriyor.

• Bende öyleyim bir yıkım herşeyden uzaklaşdırdı

0|0
    0|0
  • Var konuşmak bile gelmiyor içimden..

0|0
    0|0
  • dinden uzaklaşmayla alakası yok durumunun bence bir psikologa git ilaç yassın tavsiyemdir :) ben kullandım sadece 2 ayda düzeldim

0|0
    1|0
    • Çok denedim

• Para
      Para
      Para

• para olamaz ya emin ol para gelir gider sürekli bugün olur yarın olmaz bunun içinde hayata küsülmez :)

• ilahi dinle , biraz ibret al. .. İnşallah herşey yoluna girer

0|0
    0|0
  • Aynı ben resmen mlüm bana huzur vericek

0|0
    0|0
  • Hiç dört el ile sarılmayı denedin mi. Bahanelere sığınmak henüz kimseyi kurtarmamıştır.

0|0
    0|0
  • Dinden uzaklaştım derken? ?

0|0
    0|0
  • Bende ayni oyle oldum hissizleştim iyice

0|0
    0|0
  • Allah affetsin

0|0
    0|0
  • hikayeni bilmek lazım

0|0
    0|0
  • Aynen bende öyle ama düzelmek istiyorum Hangi din?

0|0
    0|0
    • Müslüman

• Kandil'in mübarek olsun 😀

• Teşekkür ederiz efenim

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 3

• 1|0
    0|0
  • Allah askina hic Kurani-Kerimi acip okudun mu?
    Samimi olmani rica ederim lutfen

0|0
    0|0
    • Çok

• yarin sabah gunesin dogmasina yakin kalkarsin
      ve balkona cikarsin ve baslarsin Kuran'i okumaya
      bak gor anlayacak misin anlamayacak misin?

• evet ben de senin gibiyim. çünkü mutsuzsun ve bilinçaltın buna sebep olan kişinin tanrı olduğunu düşünüyor. sen de dolayısıyla dinden uzaklaşıyor inançlarını yitiriyorsun.

0|0
    0|0
Yükleniyor...