Devlet kutsalsa ve aynı zamanda babaysa, bu onu kutsal baba mı yapıyor? Kutsal baba oluyorsa, devlet Yüce İsa mıdır? İsa ise?

... devlet tanrı mıdır?

Kafamda deli sorular.

0|1
45

En İyi Kız Görüşü

En İyi Erkek Görüşü

• kutsal demek turk töresidir... gökteki ulgen atanin egemenliğini ya da iyi/guclu ruhunu almasina kut denir... kutu alan kağan kutlug kagandir... il de yani devlette kutsaldır... kutsalin islamiyetle... kutlu kagani... devletlu hunkari veya devletlu padişah olmuştur... hatta kutlu yerine mübarek olmuştur... kutsal yapan ya da mübarek yapanda ulgen tengri yerine arapca Allah/ilah olmuştur... baba olusuda atadan emanetten dolayi... kapgan kagan vey hanedanina baris kabul etmiş atalarinin kurganini ya da mezarini tahrip edilişinden dolayi savaş ilan etmiştir... cunku atadan/babadan kutlu ruhlarina karsi saygisizliktir... nasirali isa da baba ogul kutsal ruhun yani teslisin parcasisidir... o elçidir... tanrinin oğludur... yuhanna incili onu böyle tarif eder... islam kaynaklari muhammeti müjdeleyen... dogmamis ve dogurmamis olan arapca allahin kulu ve elicidir... isa devlet olmamistir hiçbir zaman ama avrupada kurulmuş papalik devletinin yol göstericisi.. tamgasi.. ongunu ya da totemidir...

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 3

• Geçmiş olsun ✋

0|0
    0|0
  • Harikasın 👏

0|0
    0|1
  • İçimizdeki şeytanlara Zülfikarlarla saldırdık
    -Mazhar Alanson

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Devlet ile tanrının farkı; tanrı kadını erkek yapabilir erkeği kadın, ancak devlet sadece erkeği kadın yapar :)

0|0
    0|0
    • Hocam onu tıp yapıyor, ameliyat var, bu da devletin elinde. Ama ben kadınken tanrı tarafından erkek yapılanı ya da tam tersini görmedim.

• Verilmek istenilen mesaj tanrının insanoğlunu yaradışı.
      Devlet yaratamaz sonradan dikebilir :D

• dostum sen bir harikasın😃

0|0
    0|0
  • he :d

0|0
    0|0
  • Devlet Yüce İsa'dan başkası değildir, güzel tespit. :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...