DİN KONULARDA BİLGİYE SAHİP OLAN VAR MI BİR ŞEY SORUCAM DA?

Öldükten sonra eper cennete gidersek akrabalarımız annemiz de cennete giderse orda onlarla bir araya gelip sonsuza kadar beraber mi yaşıyoruz yoksa hiç bir araya gelmiyoruz mu. Eşimiz değil evlendiğimiz kişiyi değik anneyi soruyorum lütfen ciddi cevap verin. Benim için cok önemli

0|0
618

En İyi Erkek Görüşü

• Amellere göre Allah'ın rahmetiyle Müslümanlar cennette sevdikleriyle beraber olacaktır inşallah. Nitekim Allah Rasulu de hadisin de; "Kişi sevdiğiyle beraberdir" buyurarak ahirette inşallah kişi sevdikleriyle de beraber olacaktır. Yeter ki Allah'ın rızasını kazanalım...

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• cennette üzüntü diye bir şey olmayacağı için sevdiklerinle birlikte olacaksın.. ya onlarla ya da onlar gibi olan suretleriyle

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 17

• Arkadaş bu dünyadaki meseleleri halletti, ahiretteki meselelere kafa yoruyor
    Kendisini alkışlıyoruz

Evladım sorunun cevabı şu;
    "Kişi sevdikleri ile beraberdir"
    Kimi istersen onunlasın.

0|0
    0|0
  • evet öyle . kimi istersen yanında olcak. bu yüzden ölüm son değildir

bir rivayette şu da beyan edilir ; sen cennete isen , istediğin kişi cehennem de olsa da sana getirilir ama sen cehennemde olduğunu bilmezsin

0|0
    0|0
  • cennette olan biri cehennemden birisinin azabının hafifletilmesi veya çıkarılıp cennette yaşamasını dilerse nolucak eğer kabul edilirse ilahi takdir tazammumunda eksiklik gösterecektir. peki bu kişi bunu tüm cehennemdeki tanıdıkları için bunu yaparsa o zaman nolucak o zaman o zaman türevleri bol burda

0|0
    0|0
  • Evet Hadisi şeriflerde, Kişi cennette istedikleri ile beraber olacak, hatta anne cehennemlik bile olsa, annenin kopyası bile senle olacak, sen onun aslında cehennemde olduğunu bile bilmeyeceksin, cennette üzüntü stres keder yok, sadece keşke daha çok sevap alsaydımda bir üst cennet makamına erişseydim diye hayıflanma var...

0|0
    0|0
  • Hele bir cennetin olduğu belli olsunda sonra o konular konuşulur

0|0
    0|0
  • sonuçta hapishaneye gitmiyorsun
    her kez istediği zaman istediği gibi görüşür

0|0
    0|0
  • Kişi sevdigiyle beraberdir.

0|0
    0|0
  • Cennette tüm isteklerin kabul edilecek, ne dilersen yapabileceksin. ;)

0|0
    0|0
  • Sadece sevdiğin 1 kişiyi verebiliyoruz kota tartışılmaz

0|0
    1|0
  • Evet sor

0|0
    0|0
  • Ölümün olmadığı sonsuz yaşama göç ediyorsun. kıyamet günü kainattaki tüm canlılar orada olacak.

0|0
    0|0
  • geliyoruz

0|0
    0|0
  • beraber yaşarsın istersen ikinizde cennettesiniz sonuçta

0|0
    0|0
  • kardeşim bir takip et

0|0
    0|0
  • Kişi cennette sevdikleriyle beraberdir diye bir hadis var

0|0
    0|0
  • hiç gitmedim bilmiyorum öyle bişeyin oldugunuda sanmıyorum ölmek nebileyim ilginç

0|0
    0|0
  • herkesin kendine ait bir evi gibi düşün cenneti ama dilersen görürsün

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• cennette olan herkesi görürsün bir bakmışsın yanında peygamber efendimiz

0|0
    0|0
    • cennette esinle birlikte giderseniz iki tarafta isterse evlenebilirsiniz iki taraftan bir kişi istemezse evlenemezsiniz

• Cennette istediğin herşeyi yapıyorsun

0|0
    0|0
  • olursun eğer annen de cennete gittiyse 😊😊

0|0
    0|0
  • istedigimiz herkesi görürüz

0|0
    0|0
  • Tabii ki her iki taraf da Salih amel işlemişse beraber olurlar inşallah

0|0
    0|0