Arkadaşlar soru detayda lütfen akıl verin ne yapayım?

8 bin tl civarı kyk borcum var. 10 bin tl de sağa sola borcum var. Atandım çalışıyorum ve bulunduğum ilde kiralar fazla. En kötü ev bile 700 tl den başlıyor.
İki hemşire ile aynı evde kalıyorum aylık kisi başı ev kirası ve fatura masraflarim 600 tl (yeme icme haric)
Düzgün eve çıksam ve esya vs alsam daha cok masraf olacak bana.
Ev arkadaslarimda dağınık ve pis. Aksam iş dönüşü hergün evi süpürüyorum ve çöpleri atıyorum. Ben yapmasam ayda 1 yapıyorlar. Napayım?
Eve çıkıp masraf mi yapayım? Borçlarimi mi ödeyeyim?

0|0

En İyi Erkek Görüşü

• DAHA DÜZGÜN EV ARKADAŞLARI BUL ONLARA TAŞIN ONDAN SONRADA ÖDEME PLANI ÇIKAR ÖYLE ÖDE. MESELA 3000 TL ALIYORSUN VAR SAYALIM, AYDA 1000 KYK BORCU ÖDE ÇÜNKÜ O UÇAR FAİZİ İLE CAN YAKAR. SONRA KALAN 2000 LİRANIN İSE KİRA TELEFON GİBİ ZORUNLU GİDERLERE 1000 LİRA GİTSE OTOBÜS VARSA ARABA DAHİLDİR BUNA GERİ KALAN 1000 LİRANIN AYLIK EN FAZLA 300 LİRASINI HARCA ÇÜNKÜ BİRAZ ASOSYALLEŞMEZSEN ÖDEYEMEZSİN O 20 BİN LİRAYI SONRADA ÖDEME BİTİNCE KAFANA GÖRE AYNI DÜZENDE OLABİLİR BİRAZ GİT. PARA BİRİKTİR KENDİNE ARABA AL. AMA BU ÖDEME PLANI YAPTIĞIN DÖNEM BOYUNCA KESİNLİKLE KREDİ KARTI KULLANMA ÇÜNKÜ DAHA FAZLA ALMAK İSTERSİN İNSAN PSİKOLOJİSİ SONUÇTA.

1|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Borçları öde. Onlar daha önemli hadi böyle geçiriyorsun ya öbür türlü? Zorr

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 23

• tabi ki önce borçlarını ödemelisin ve biraz sabretmelisin. Sabrın sonu selamettir demiş atalar.

1|0
    0|0
    • Eve tahammül edemiyorum..

• Banyo wc mutfak ortak maalesef. Hadi mutfağı kullanmayı bıraktım diyelim ki banyo wc nasıl olacak. zor..

• o kadarcık kusur kadı kızındada olur diyerek o ikisine katlanacaksın

• Hesabını kitabını iyi yap baktın hem borçlarını hemde evin kirasını ödeye biliyorsan Eşyalı evlere bak en azından eşya alıp iyice masraf etmemiş olursun hem de o geri zekalılar dan kurtulmuş olursun.. 😉

1|0
    0|0
    • Eşyalı evler daha pahalı..

• Öyle ama yagmurdan kaçarken doluya tutulmak istemiyorum. Kendi odamı yapıp diğer yerlere karismadan da olmuyor. Salon mutfak wc banyo sac killari ekmek kırıntıları abur cubur çöpleri..

• Madem onlar için önemli değil senin için de önemli olmayacak sen onları alıştırmışsın senin devamlı yaptığını görünce bütün işi senin üstüne yıkmışlar sende yapmayınca eninde sonunda eşşek gibi yapacaklar ya da öyle üstüne oturacaklar tercih onların.. 😉

• öncelikle kandilin mübarek olsun başta işin güzel garantili bana kalırsa kredi çekip tek bir bankaya ödeme yaparsan ve ayrı eve cikmayip başka birinin yanına eve. cikarsan sorunlarından kurtulabilir sin

1|0
    0|0
    • Seninde kandilin mübarek olsun. Kredi cekip faiz ödemek demek borcu katlamak demek.

• Aldigin nick ve ahlakin ters orantılı. Bu mübarek kandil gününde bedduami kazandın. Hakaret ettigin içinde hakkim helal değil. Yazma yorum

• bana ve burdakilere zaten sordun gerizekali

• Borç yiğidin kamçısıdır
    Her gün kafanı kemiren Borçlardansa tahamul et derim
    tahammul etmeye çalış borşlarını bitiri veya hafiflet
    Sonra Kendi evine geç veya ev arkadaşlarını deyiştir

1|0
    0|0
  • Ev arkadaşlarını al karşına uygun bir dille anlat durumu baktın mantıklı cevap alamıyorsun 10 güne çıkıyorum de evden reste rest

1|0
    0|0
    • Borcum olmasa rest cekerim ama bu borçla ayrı eve çıkıp bir daha borç yapmak off... Valla bunaldim..

• Dediğim gibi konuş önce ya da çevrene bir bakın daha düzgün biri varsa onunla eve çık ya da evde kalan biri varsa yanına geçebilirsin belki

• Çek bir ihtiyaç kredisi biraz tutumlu harcama yap en iyisi koca bul evlen deyip seni ti ye almak istemem, ev arkadaşını iyi seç hatanın neresinden dönersen senin için iyi olur, bu arada Kandil'in mübarek olsun namaza başla

1|0
    0|0
    • Namaza basla ile bitirip başında ihtiyaç kredisi demişssin. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu

• İnşallah.. Dua edin bana..

• İnşaallah. herşey karşılıklı dır hadi sende üstündeki miskinliği at Allah ın huzurunda sende bana dua et, karşılıklı paslaşalım.

• gırtlağa kadar borca girmişin zaten daha nereye masraf açacan ne yapıp edecen o şehri altını üstüne getirecen ucuz bir ev bulacan hesap kitap yapacan birikim yapacan kyk nın acelesi yok önce dier borcunu ödemeye çalış

1|0
    0|0
    • Dua et inş uygun ev bulayım..

• evlen kurtul :):)

1|0
    0|0
    • Aferin akıl küpü

• Evlenmek öyle kolay mi? Maddi açıdan kolay ama insan gibi insan bulmak zor.

• o da senin nasibine artik, ne yaparsan yap evlenecegin kişi değişmeyecek sonuçta :)

• ev arkdasınla konuş haftada bir temizlikçi gelsin. borçlarını öde

1|0
    0|0
    • Umurlarinda değil

• Tek yaşayan bir bayanım kalamam oyle heryerde

• işin zormuş arkadasım. başka ev arkadaşı veya arkdas arayab başka kişiler ile görüşün

• Borçlarını ödeyene kadar dişini sık derim.

1|0
    0|0
    • Aylardır dişimi sıkıyorum artık bıktım..

• Kira bu kadar pahalı mi olur ya dandik evler üstelik. Sifir bina olsada isteseler 700 800 tl hal vereceğim. Resmen millete tahammül ederek yasiyuruz. Öğrencilik ayrı dert mezun olup çalışmak ayrı dert.. Bu ülkede yaşamı zorlaştıran, kötü sistemi inşa eden ve buna destek olan herkesin Allah belasini belasınıversin diyorum.. Yurtdışına gitme imkanim imkanım olsa 1 dk durmam

• Haklısın...

• biraz sabret borçlarını öde bence ve arkadaşlarınla temizlik günlerini belirleyin hergün 1 kişi yapsın

1|0
    0|0
    • Aylardır bir kere bile kendi camasirlarini toplamayan kişiler bunlar..

• odaları ayır sen kendi odanın temizliğine bak

• Hepimizin ayrı odası var zaten

• Önce borç öde olmadı evlen kocan ödesin borcunu 😉

1|0
    0|0
    • Kocaya kadar borcum bitsin diye uğraşıyorum. Anası onu elin kızının borçlarını ödesin diye mi doğurdu. İki abim iki erkek kardesim var ;)

• Gururlu biriyim kendi borcumu lardesime kardeşime bile ödetmem

• Anammm tam evlenilecek kız ideali bulduk galiba 😂😂

• Maaş ne kadar

1|0
    0|0
  • Borçlarını ödemen daha mantıklı geliyor

0|0
    0|0
    • Eve tahammül edemiyorum..

• Dağınıklığı geçtim pisler ya. Wc banyo hep sac kili. Mutfakta her sey darmadağınık. Salonda koltuk kollarında kutu kola cips vs çöpleri..

• Anladım seni sende toplama onlar isyan edene kadar

• Borçlarını öde bence

0|0
    0|0
    • Eve de tahammül edemiyorum..

• Sen bu gün ertelesen yarın yine karşına çıkar o borçlar ve daha da zor olur ödemek

• Uzun vadeli kredi çek, taksidi düşük olacaktır. Çık bir eve rahat et

0|0
    0|0
  • Borçlar ını öde

0|0
    0|0
  • Sen cok kira veriyorsun balim. Evlende kocaya yik bu borclari

0|0
    0|0
  • kyk borcu mezun olduktan 2 sene sonra başlıyor ve taksitli odeniyor

0|0
    0|0
  • Bence öteki kızları döv 😊

0|0
    0|0
    • Lütfen mantıklı yorum yapın

• Mantıklısı bu ya konuş temiz olsunlar ya da ayrı eve çık

• Erkekler Devam
    3

Kızlar Ne Diyor 1

• Borçlarïnı öde sonra çıkarsın👍

0|0
    0|0
    • Evdekilere tahammül edemiyorum

• Tahammül edemiyorsun fakat ayri eve çıkınca bur sürü masraf yapıp belki daha çok borca gireceksin, Ama sen neden bu sorunlari evdekilere soylemiyorsun ki?

• Annem babam vefat ettiler. Amcamlara diyemem. Kendi imkanlarimla unkv okudum zaten.

Yükleniyor...