Sorgulayıcı ve meraklı gözlerle bakmak yerine gönülden iyi dileklerde bulunmak en iyisi değil mi sizce de?

Sevdiklerimiz, arkadaşlarımız olması gerekmiyor acılara, üzüntülere ortak olmak için. Tamamen yabancı, tamamen bir başkası olsa da eğer üzüntüsü varsa; eğer zor bir durumdaysa onunla birlikte üzülmek değilse bile içinde bulunduğu hali anlayıp; sorgulayıcı ve meraklı gözlerle bakmak yerine gönülden iyi dileklerde bulunmak en iyisi değil mi sizce de?
Sorgulayıcı ve meraklı gözlerle bakmak yerine gönülden iyi dileklerde bulunmak en iyisi değil mi sizce de?

1|3
511

En İyi Erkek Görüşü

• Bir gün akşam üstü yolun kenarında çökmüş ağlayan bir kız gördük 17-18 yaşlarında ve yanına yaklaşıp sorduk.''Kızım ne oldu biri bir şey mi yaptı'' diye..''Yok evden 50 Tl verdilerdi bakkaldan bir şey alacaktım parayı düşürmüşüm bulamadım şimdi eve gidince babam beni öldürür.''dedi ve nasıl ağlıyor anlatamam.. Eşim aldı kaldırdı yerden çıkardık 50 Tl verdik tamam sen üzme kendini bir daha dikkatli ol diyerek gönderdik..10 Gün sonra yolda karşılaştığımızda koşarak geldi elimizi öptü 50 Tl yi uzattı ''O akşam mantonun cebinin astarında içeri düşmüş buldum sonradan o parayı hep sizi görürüm diye sakladım.''dedi.. Lütfen sorgulma ile bakmak yerine çözüm için adım atın.. Yoksa ''salak koca kızsın nasıl kaybettin parayı'' demek çok kolay..

1|1
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Bu bazen çok batabiliyor insana. Sorgu dolu bakışlar konuşmadan da eleştirel tavırlar yaralayabiliyor. Oysa güzel gözlerle bakmak açığı kapatmak kusurları görmezden gelip iyikilerle yaklaşmak görünenle gerçeği yok sayıp sevgiden bir tünel kurup gönlüne oradan bakmak en güzeli içtenlikle..

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 10

• .

Kısacası sadece bakmak yerine HAREKETE geçmek!

Duyarsız kalmak yerine adım atmak!

Ahlak değerleri olan vicdan sahibi insanlar, zaten sadece gördükleri için değil, bilmeyip gördükleri insanlar içinde üzülüyorlar.

Okuyan, bilgi birikimine sahip insanların biz farkında değiliz belki.

Ama onlar her gün yatağına aç giren 800.000.000 ( sekiz yüz milyon ) insanın varlığından haberdar.

Bizim (Türkiye) her gün çöpe attığımız 5.500.000 ekmeğin 3 Afrika ülkesini doyuracağının farkındalar,

Biz burada suları müsrifçe kullanıp, su markaları arasında seçip yapamazken, temiz suya ulaşamayan 1.000.000.000 ( 1 Milyar ) insanın farkındalar.

Bizler bilmiyor olabiliriz ama onlar her yıl 5 yaşın altındaki yaklaşık 1.5 milyon çocuğun, su ve sağlık koşullarına bağlantılı hastalıklardan öldüğünü biliyorlar.

Gönülden iyi dileklerde bulunmak bir başlangıç olsun ama,

Daha da iyisi HAREKETE GEÇİN.

.

.

1|0
    0|0
  • Hayata senin gözündende bakabilmek isterdim😔

1|0
    0|0
  • Doğru

1|0
    0|0