Kedi almayı düşünüyorum sorularım var?

Kedi sahiplenmeyi düşünüyorum kedi sahipleri sorularıma cevap verirse mutlu olurum.

Çok masraflı mı?
Yavru almak mı daha iyi olur yoksa birazcık büyümüş bir kedi almak mı?
Olumlu ve olumsuz yanları nelerdir?
Kedi beslerken nelere dikkat etmemiz gerekir?

0|0
32

En İyi Kız Görüşü

• Evimde kedim var ve sokak kapımda bir çok kedi besliyorum, Önerim öncelikle size bağlı kalmasını istiyorsanız dişi kedi almanız lazım, erkekler evden kaçmak için bir çook yol arıyorlar. Yem masrafı ve tuvalet kumu dışında hiçbir masrafı yok, veterinere götür düzenli olarak, veterinerinde ucuz yolu var artık belediyelere bağlı bir kaç veteriner oluyor onlar gayet ucuz mesela 3ayda olan 1 iğne sadece 20 tl gibi, dişi kedi alırsan sana güvenmesi zaman alabilir, o eve alışana hep onunla ilgilen oyna, yavru kedi almanı tercih ederim çünkü ömürleri kısa oluyor ve de eve alışması yavruyken daha kolay olur amaaa kesinlikle sütten kesilmemiş bir kedi sahiplenme o zaman sana küsecektir

0|1
    0|0
    • çok teşekkürler zaman ayırdığınız için.. İki kedi arasında kararsızdım biri yavruydu digeri ise biraz büyüktü kararsızdım doğrusu ama sanırım yavruyu sahiplenicem. Birde son olarak mama olarak ne kullanıyosunuz hangi marka güvenilir pek emin değilim de zarar gelmesini istemem yavrucaga

• Ben whiskas kullanıyorum ama bazen değişiklik yapmak için evden yemek ya da whiskasın farklı yemlerini de veriyorum, kesinlikle evden verirken çiğ bir şeyler verme çünkü midesinde küçük kurtçuklar oluşturuyor ve bunlar da onu hasta ediyor, en önemlisi de süt ve süt ürünleri verirken su ile karıştırmadan vermeyin bu da kurta yol açar

• Bir de ilk geldiği günden itibaren mesela mutfak tezgahının yanında onu sakın sevme çünkü bidaha oraya alışır kuralları kendi illaki belirler ama mutfak konusunda ona nazik olma gibi

En İyi Erkek Görüşü

• Masraflı dediğin tek nokta yıllık aşıları olur onlarda yaklaşık 600₺ felan

0|0
    0|0
    • Neden o kadar? Ben tüm yıllık aşklarını sadece 100tl ye kadar hallettim , çünkü belediye ye bağlı veterinerlere gidiyorum aynı ilgi ve aynı titizlik orda da var

• bir çok veteriner ve bir çok cins hayvan besledim baktım senin derecede ücret ödemedim, acaba kazıklandın mı?

• Olabilir 😂

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• benimde kedim var masrafı aşıları iç dış parazit ve senelik olmak üzere bir kac tane aşısı var mama masrafı var kumu sürekli bakim istiyor tüy döküyor benim önerim hiç ev yemeği vermemen çünkü alışınca sürekli mutfakta tezgahta veya yemek masasında bulabilirsin kedini mamayla beslersen sadece yemeklerin üstüne atlama gibi bir özelliği olmaz kediler çok mükemmeller bence hiç te nankör olduğunu düşünmüyorum yavru almanı ve sana bağlı olmasını istiyorsan disi almanı tavsiye ederim

0|1
    0|0
  • Yavru al olumsuz bir yanı yok tüy döküyor bazen o kadar ev yemekleri de yiyorlar hem mama da ama bizim kedi ev yemeklerine daha çok ilgi duyuyor mesela

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 1

• Usta kedi alma kediler nankördür

0|0
    0|0
    • Kedilerle ne kadar iç içe oldun ki?

• Sensin garip 😒 Onlar gayet samimi ve sevgileri çook içten 😔 Yaa bak geçen gün ağlıyordum geldiler ve biri kucağıma diğeri de boynuma öyle ilgililer ki anlatılmaz bu duygu yaa

• Çok şaşırdım gerçekten yanlış anlamsan bana özelden yazarmısın

Yükleniyor...