Balık aldım ama nasıl bakacağını bilmiyorum 🐠😕😕?

Balık aldım ama nasıl bakacağını bilmiyorum 🐠😕😕?

Günde kaç kere ve ne miktarda beslenmeliyim
Suyunu ne sıklıkla değiştirmeliyim
Ve motor sürekli çalışmalı mi?
Lütfen biriniz yardım edin bu balıklar intihar ediyormuş 😢😢

Güncellemeler:
Ayrıca ismini koymadım henüz ne olsun adı

0|0
89

En İyi Kız Görüşü

• Kaç balık var bilmiyorum ama balıklar küçükse yemi parçalayarak ver balıklar büyükse bütün ver. Her bir balık için 1 tane sabah kalkınca vermen yeterli olur.. motoru sürekli çalıştırmana gerek yok eğer japon balığı ise ama günde birkaç saat suyu havalandırması iyi olur.

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Ya abi bakmayı bilmiyosanız ne diye alıyosunuz o da canlı e şimdi bilmiyon o canlı yarın ölse vebali başına kalcak bro olacak iş değil 😕

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 7

• günde 1 defa diye hatırlıyorum. suyunu ayda 1 değiştirirdim ama en önemli noktası dinlendirişmiş su olması. yani önceden 1 gün suyu dinlendir.

0|1
    0|0
  • Ay benim şakire benziyor, sabah akşam bir yem at daha az olmasın suyunu düzenli değiştirmeye dikkat et..

0|1
    0|0
    • Yani 15 günde bir suyun yüzde 70ini değiştirsem olur mu birde motor sürekli çalışmalı mı

• günde iki kere ya da bir hatrlamiyorum bayagi olmuş beslemeyeli

0|1
    0|0
  • Sabah bir akşam bir yem at. Balıkçı sana muhtemelen bir tane at dedi. Sırf ölsün diye öyle diyolar. Oksijen balık için önemli motoru takılı kalsın. Bide yanında bir balık daha al ama aynı cins olsun yoksa diğerini yer.

0|0
    0|0
  • Balık kolleksiyonum vardı şimdide var. Bu baliktan bende 2 tanesi var. Günde 1 defa besliyorum + vitaminleri dahil. Motor evet sürekli çalışmalı, çalışmadık da akvaryumun üstün açık koya bilirsin. Suyunu sık sık değişmiyorum. 3 aydan 6 aydan filan bir değişe bilirsin. Umarım yardımcı ola bildim

0|0
    0|0
    • Anladım teşekkürler yani şimdi motor ses çıkartıyor o yüzden açmak istemiyorum yani akvaryumun üzerini açık bıraksam ve günde 1 saat motoru açsam sorun olmaz demi.

• Yillardir kendimi bildim bileli ben motoru hep açık tuttum. Elektrikler sık sık sürekli gidib gelmiyorsa birşey olmaz

• Anladım teşekkürler

• Ben günde bitane atiyorum suyuda pis oldukca motorunu fazla cikartma ama cokta takma cunku yanabilr suyla temaz okdugunda korkma benimde var bitane :)

0|0
    0|0
  • Alirken adam soylemedi mi birde nasil intihar ediyormus nefesini mi tutuyormus jshshdh

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• o büyük kabukları al en azından yüzecek yer olsun zaten küçücük yerde

0|1
    0|0
    • Normalde aldığım akvaryum 5 balık için rahatmış
      50×30×25 ebatlarında

• tabi satmak için herşeyi söylerler japonlar en az 300 lt de bakılmalı ölmüyor diye o küçücük akvaryumlara koyuluyorlar hatta fanuslara o balık 30 cm kadar olur ve yaklaşık 12 yıl yaşar 300 ve üstü bir tankta

• Yem sakın çok atma

0|1
    0|0
  • Günde 2 kez bir tutam yem ver fazla verme ölür haftada bir %50 su değişimi yap çeşme suyu koyma

0|1
    0|0
  • Oy yerim

0|1
    0|0
  • simit at simit 😏😏

0|1
    0|0
  • Gözlükle bak

0|1
    1|0
  • alkol dök kafasını sallasın

0|1
    0|0
  • japon balığı ölümsüz zaten. günde 1 balık için 3 4 adet yem ver çok verme patlar hayvan. suyunun yarısını 15 günde bir değiştir motor sürekli çalışmasada olur

0|0
    0|0
Yükleniyor...