Neden Akp? Ya da aksine?

Neden Ak parti? Erdoganı sevenler neden sever? Sevmeyen neden sevmez? Akp li olupta referenduma hayır diyecek olanların düşüncesi nedir?
Not: Yabancıyım Türkiyede de yaşamıyorum beni aydınlatırsanız sevinirim düşüncelerinizi merak ediyorum.

0|0
25

En İyi Erkek Görüşü

• sana şu kadarını söyleyim kardeşim.
    bu ülkede , büyük çoğunluk ne yaptığını bilmiyor.
    aman canım deyip geçiyorlar..
    erdoğana da güveniyorlar. o ne yaparsa yapsın , vardır bir bildiği diyorlar.
    belki inanmazsın , ama şu türkiyede 2 gün kal.
    dediğimi sende anlayacaksın.
    şimdi gelelim sebeplerine.. bu insanlar neden seviyorlar erdoğanı.
    bundan önceki iktidarlar , milletin anasını ağlatmış..
    kuran okumak yasak , baş örtüsü yasak.
    yıllarca böyle.. sonra birisi çıkıyor , ve her konuşmasında bismisllah , maşallah , inşaallah , hep dinden bahsediyor.
    diyorlar ki bu adam başta kalmalı.. gel gör ki bu adam genel evlerinin başında polis nöbet tutsun diye aylık para bağlayan birisi.
    milli pyangoyu , içki piyasasını , faizi , elinde bulunduran bir isim..
    yani müslüman o diyorlar , ama müslüman değil.. anladın mı? kuranda diyor ki , "allahın hükümleriyle hükmetmeyen kafirlerin ta kendisidir..."
    başka bir yönden daha bakalım.
    su için sıra beklerlermiş eskilerimiz , şeker yokmuş , un yokmuş , herşeye sürekli zam geliyormuş.
    şimdi bolluk içindeler , ilahları para olmuş durumda. ve erdoğan bunu bildiği için, tüm kredi imkanlarını insanlara tanıdığı için , insanlar ona bağımlı durumdalar. piyasa ise öyle bir kriz noktasında ki , bu kredilere sürekli muhtaç durumda halk. başkası iktidara gelirse , dolar uçar gider , piyasa iyice allak bullak olur diye korkuyor millet. o yüzden taptıkları para için , erdoğana yaşasın demeye devam ediyorlar. allah peygamber demelerine bakma sen onların.
    alayı hikaye yani.
    gene bir başka noktadan daha değinelim..
    erdoğan bir melek değil , herkeste biliyor zaten bunu. erdoğanı sevmeyen neden ona oy verir? çünkü kötünün iyisi gözüyle bakar ona.
    başkası geçeceğine o geçsin der gene ona gider oylar...
    sevmeyen neden sevmez , çünkü particidir.
    fanatiklik var yani birde ülkemizde.
    adam ölesiye chp der mesela.
    arkasından gider başındaki adam kim olursa olsun , ne derse desin. fanatiktir yani. takım tutar gibi parti tutar..

1|0
    0|0
    • ama bana sorarsan bunlar hep cehaletten ibaret.
      ki ben bunları uydurmuyorum. peygamber efendimiz zamanını inceleyecek olursan eğer ,
      aynı yaşadığımız çağın yaşandığını görürsün.
      sadece o zamanlar darün nedve vardı. bugün ismi meclis..
      isimler farklı fakat fiiller gene aynı..
      o yüzden , aklı başında olan insan , tüm bu yapılanları düşünür , ve bu particiliğin , sistemin bir parçası olmanın ahiret hayatına kötü bir etkisi olacağını anlar.
      zira , kuranda yapmayın denilen ne varsa bu insanlar sayesinde şu an hayatlarımızda..
      o yüzden , uzak durmakta fayda var...

• dedigimi tam olarak anlamis olman icin.

• Atatürkü yeteri kadar araştırdım da şu an Türkiyede yaşamadığım için neler olup bitdigini bilemem. Dedigim gibi bence oy verilecek parti yok mhp de bildigim kadarıyla milliyetçilik partisi yani ben ya o partiye oy verirdim ya da hiç birine vermezdim

En İyi Kız Görüşü

• Türklüğe karşı bir insanı kabul etmiyorum ben. Normalde her türlü lafı edip seçim zamanları en milliyetçi insan oluyo ya ona deli oluyorum. Menfaati için her yöne dönüyor belli bir çizgisi yok

0|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 4

• Akp li olupta referanduma halktan hayır diyen kişi sayısı bir elin parmaklarını geçmez kardeşim

0|0
    0|0
    • Peki herkes bir fikir söylüyor anlat bana kimdir bu Erdogan neden sevilir/sevilmez?

• Çok doğru peki hangi üşkede yaşıyorsunuz

• Azerbaycanlıyım 😀

• şimdi bu akp erdoğana girmeden şöyle sölyim kimse bilmyo bu referandumu hani gelcek nolcak endir bu başkanlık kimse bilmiyo en azından ben bilmiyorum belki iyi bir şey ya da kötü ama kimse anlatmıyo it gibi dalaşıyolar :D :D

0|0
    0|0
  • bozkurtlardan selam

0|0
    0|0
  • Hayır diyenler özgürlük için hayır diyecek.
    Evet diyenler Allahları evet dediği için evet diyecek.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• akp iktidarda olduğundan beri şu ülkede ne oldu havaalını yaptı köprü yaptı yol yaptı peki başka ne yaptı sayelerinde ülkenin yüzde doksanı yobazlaştı cahilleşti başkada bir faydasını göremedim ben.

0|0
    0|0
    • Şimdi yol köprü konusunda haklısın ama yobazlaşma diye birşey yoktur islam insanı yobazlaştırmaz yüceltir

Yükleniyor...