Cennette öyle bir saray vardır ki, oraya sadece “Recep” Ayında oruç tutanlar gireceklerdir.”3 aylara girdik hayrolsun diyelim mi?

Cennette öyle bir saray vardır ki, oraya sadece “Recep” Ayında oruç tutanlar gireceklerdir.”3 aylara girdik hayrolsun diyelim mi?Akşam ezanıyla birlikte 3 aylara girmiş oluyoruz, haliyle bu gece Recep ayının ilk gecesi, kavuşturana hamd olsun, cümle Müslüman din kardeşlerimizin 3 ayları hayırlı olsun, dualarda buluşmak ümidiyle (nolur beni de unutmayın :-) )

8|7

En İyi Erkek Görüşü

• Rabbim bu ayları en güzel bir şekilde geçirebilmemiz için bize iman kuvveti versin... çok değerli bir paylaşım olmuş emeğine sağlık :)

1|1
    0|1

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 30

• Allah senden razı olsun..
    Allah'ım sana inandım sana güvendim sana sigindim.. Senden başka tapacak yoktur.. Bilerek bilmeyerek isteyerek istemeyerek işlediğim günahlarımı bağışla.. Kalbimi imanla doldur şeytanla dostluktan uzak tut yarabbi.. Beni vatanımi milletimi sevdiklerimi koru ve kolla kötülere fırsat verme.. Sen herşeyi gorensin bilensin duyansin.. Hakkımızda herşeyin hayırlısını ver, gonlumuzede razı eyle.. Senin herşeye gücün yeter..
    Ne yasarsan yaşa.. nasıl yasarsan yaşa.. ebedi istirahatin cennette başlayıp orda sursun kalbi güzel huyu güzel dili güzel ahlakı güzel..

1|1
    0|0
    • Allah razı olsun aminnn ne güzel dua, beni bilen biliyor Rabbim biliyor Hamd olsun, şu paylaşım için hurafeci ilan edildim çok ağırıma gitti, Rabbim biliyor niyetimi belki bir kişi bugün ibadet eder tövbe eder bende vesile olurum inşallah dedim ama ne bilim işte ya

• @blacktigger estagfurullah kardeşiz !

• eyvallah reis😂

• Şuhûr-u Selâse (üç aylar)..

".. Her hasenenin sevabı başka vakitte on (10) ise, Receb-i Şerifte yüzden (100) geçer, Şaban-ı Muazzamda üçyüzden (300) ziyade ve Ramazan-ı Mübarekte bine (1000) çıkar ve cuma gecelerinde binlere (+1000) ve Leyle-i Kadir’de otuzbine (30.000) çıkar. Bu pekçok uhrevî faideleri kazandıran ticaret-i uhreviyenin bir kudsî pazarı ve ehl-i hakikat ve ibadet için mümtaz bir meşheri ve üç ayda seksen (80) sene bir ömrü ehl-i imana temin eden şuhur-u selâseyi böyle bire on kâr elbette büyük bir kârdır..."

Risale-i Nur'dan..

3 aylar içinde 80 küsür yıl ibadet mevcut demektir..

Tebrik ediyorum şuhûr-u selasemizi..
    Hayırlara vesile olsun..
    Yarın oruçlu muyuz şimdi? 😅😅

#Vesselam

2|0
    0|1
    • Allah izin verirse kaçar mı Seyyah, uyanık olmak lazım 3 gün üst üste inşallah :-) hadi rekabet bunda güzel yarışalım mı ;-)

• Olur inşallah da söz vermeyim şimdi 😅
      Allah tutanınkini kabul etsin.. 😊

• Aminnn inşallah :-)

• üç aylar, kamerî aylardan recep, şâban ve ramazan aylarıdır. bu mübârek aylardan birincisi olan receb'in mânevî değerine, kur'an-ı kerim'de ve sevgili peygamberimiz'in hadis-i şeriflerinde işaret buyurulmuştur. kur'an-ı kerim'de şöyle buyurulur: "allah'ın gökleri ve yeri yarattığı günkü yazısına göre ayların sayısı onikidir. bunlardan dördü haram aylarıdır. bu, dosdoğru bir nizamdır. öyleyse o aylar içinde kendinize yazık etmeyin..."

bu âyet-i kerime'de işaret buyurulan "haram ayları"nın zilkade, zilhicce, muharrem ve recep ayları olduğunu
    peygamberimiz (s. a. s.) şu hadis-i şerifleriyle açıklamışlardır: "muhakkak ki zaman allah'ın yarattığı günkü şekliyle olup akıp gitmektedir. sene oniki aydır. onlardan dördü haram aylardır. bunlardan üçü peşpeşedir: zilkade, zilhicce, muharrem, bir de cemaziyelâhir ile şâban ayları arasında olan ve mudar kabilesi'nin ayı recep'tir."
    ayrıca hz. peygamber (s. a. s.) üç aylar hakkında şöyle buyururlar:

2|0
    0|0
    • "recep allah'ın ayı, şâban benim ayım, ramazan da ümmetimin ayıdır."
      "ey allah'ım! recep ve şâbanı bize mübârek kıl, bizi ramazan'a kavuştur."

• Sağol ablacım yorumun için

• Rica ederim :)

• Öyle bir soru ki balık sırtı bir durum.

Bildiklerimi söylesem paylaşım iyiye davet ediyor yapan zararlı çıkmaz.
    Söylemesem hurafelere göz yumup , akĺı yok sayacağız.

Lütfen kaynak belirtin paylaşımlarınızda.
    Örnek filanca kitabin filan saifesi.

1|0
    1|0
    • Ya inanın moralim bozuldu halisane niyetle paylaşım yaptım sanki milleti günaha çağırıyor muamelesi gördüm, millet özgür olun özgür olun diye günaha zinaya çağırırken iyi, ben bu paylaşımı yapınca hurafeci oldum, İslami yayın yapan bir siteden aldım aynı bilgi elimdeki kitapta da mevcut. ya namaz kılalım oruç tutalım dedik kötüye çağırmadık ki neden bu kadar olay oldu anlamadım ki, derdimi size döktüm ama kusura bakmayin

• @DüşünürYazar İsteiğin zaman yorum yapabilirsin benim şahsınla alakalı sorunum yok, sadece bana hurafeci muamelesi yapman Zoruma gitti, inan şu sitede dahi bugüne kadar kimseyi incitmemek için itina ettim herkese hatta bana hakaret edene bile, korkarım bir gönlü yıkmaktan, seni de kırmak istemem yorumunu silmem sana karşı olan bişey değildi, inşallah artık anladın yüreğimi, daha fazla uzatmak istemiyorum inan duygusal bir insanım ve çok üzüldüm bu duruma

• Insanlar oluk oluk günaha davet ederken belki gücüm yeter de bende güzele çağırırım dedim gücüm yetmezmiş anladım, sağlık olsun karınca misali gücüm yetmez ama safım belli, Allah herkesin dualarını kabul etsin inşallah sağolun inceliğiniz için

• Bu ay Allah'ın, şu ay benim diyen bir peygamber olamaz, ki hadislerini yaktırmıştır ve yazılmasını yasaklamıştır. Öyle demesi şirke girer. Kadir gecesi hariç kutsal gün ya da gece yoktur. Şunu şu kadar kere okuyun, şu kadar sevap alın diyen bir din sadece Emevilerin ideolojiye çevirdiği dindir.

2|2
    0|0
    • Yorumları silmek yerine (kim sildiyse) komple görüşü de silebilirsiniz. Bu gerçeği değiştirmeyecektir.

• Kur'an ayeti paylaştım ama dinsizliğe çekebilirdi diyorsunuz hala. Emevi dini zaten dinsizlikten beter, neyse ki ''sadece'' Kur'an'a inanıyorum. Neyse, sustum.

• niyetın cok onemlı oldugu bır dın mensubuyuz.. ki boylesı ıyı nıyetle yapılmış bırseyde ustelık gunah ve haram yok ıken su mubarek gunde pırlanta gıbı bır kalbı kırmak dahamı dogru bır hareketdır?

• Hayırlı olsun ins hocamm

1|0
    0|0
  • allahım sana şükürler olsun ki bu yılda yaşıyoruz sen sokakta kalanlara bu soğuk havalarda yardım et. 3 aylara hayırlısıyla girmiş bulunuyoruz hepinizin hayırlı olsun..

1|0
    0|0
  • Allah hayirlisi ile Ramazana ulasmayi nasip eder umarim

1|0
    0|0
  • birinci günü tutana yani bu gece oruca kalkan 3 yıl oruç tutmuş gibi sevabı var. ikinci güne iki yıl üçüncü güne bir yıl, diğer her bir gün için bir aylık oruç tutmuş sevabı var...

1|0
    0|0
  • 3 aylar çok hayırlıdır değerini iyi bilmek gerek ama maalesef biz değerini bilemiyoruz dünya işlerine ve telaşesine düşüyoruz, ayrıca sadece cennette saraylar değil huriler de olacak, bir erkeğe 4 huri belki daha fazla 😁😊

1|0
    0|0
  • İnşallah kardeşim içimiz huzur bulsun İnşallah.

2|0
    0|1
  • Bu güzel hatırlatma için Allah senden razı olsun. Bizler için çok sevap kazanacağımız günler var. Bize kalan sadece bu armağan niteliğinde günleri değerlendirmek.

1|0
    0|0
  • Allah gunah yazmasin ama bana saraylar degil annam babam kardeslerimle insallah tekrar biraraya gelmek nasip olur. Onlarin yanindayken klube olsa yeter bana:)

1|0
    0|0
  • Daha dün gibi bitirdik mübarek ramazan ayını

1|1
    0|0
  • Hayırlara vesile olsun

1|0
    0|0
  • Allah razı olsun

1|0
    0|0
  • Hayırlı ve bereketli olsun inşallah.. ülkemiz ve milletimiz için..

2|0
    0|1
  • Bravo be yerinde paylaşım..

3|0
    0|1
  • Böyle hayırlı bir Paylaşım yaptığın için Allah razı olsun kardeşim sağol çok teşekkür ederim

1|0
    0|0
  • ben tutamıyorum yaa:(

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    10

Kızlar Ne Diyor 19

• Allah razı olsun," dua edecek güzel bir gönlün yoksa güzel yürekli insanlardan dua iste "demiş Mevlana, Allah dualarımızı kabul etsin. :)

2|0
    0|1
  • Allah kabul etsin ^_^

1|0
    0|0
  • Hatırlattığin için Allah razı olsun ablacim

1|0
    0|0
  • Rabbim tüm ibadetlerimizi kabul etsin ablacim 😊💕

1|0
    0|0
  • Hayırlara vesile olsun inşallah 😊

1|0
    0|0
  • Hayırlı olsun inşallah benide unutmayın 😊🤗

1|0
    0|0
  • Allah hayırlı etsin inşallah.

1|0
    0|0
    • Amin cümlemize

• Kimsenin sözleri canını sıkmasın. Gerçek anlamda Amentüye inananları önemse boşver gerisini.

• Sağol kuzum Allah razı olsun inan dün canımı çok sıktım ama bugün iyiyim, Allah vekil elhamdülillah :-)

• Allah kabul etsin oruç tutanların oruclarini. ..

1|0
    0|0
  • Hayrolsun inşallah😊Ramazana az kaldı onada kavuşuruz inşallah.

1|0
    0|0
  • Hayrolsun inşaallah kuzum😊

1|0
    0|0
  • Çok şükür bin şükür kavusturana🙏🏼🙏🏼

1|0
    0|0
  • Herkese mübarek olsun

1|0
    0|0
  • Meyve veren ağaç taşlanır

1|0
    0|0
  • cok guzel bir paylaşım olmuş Allah kabul etsin

1|0
    0|0
  • Diyelim abla.

1|0
    0|0
  • bakalım daha neler çıkacak başımıza

0|0
    0|0
  • Kuran'da yazmayan hiç bir şeye inanmam ben.
    Ortalıkta hadis adı altında bir yığın yobaz yalanları dolaşıyor.

www.birlikhabergazetesi.com/.../

1|3
    0|0
    • Aman dostum, her an silinebilir dikkat et.

• @DüşünürYazar ben kötü bişey dedim mi namaz kılmanın Allah' ı zikretmenin neyi kötü hurafe diyip sırt çeviriyorsunuz, sevabı var günahı yok bunun. kimseye gidin adam öldürün zina yapın gıybet yapın demedik, Allah rızası için ibadet edelim dedik kötüye çağırmadık. ben mi dinsizlige ittim insanları bu iftira için sizi Allah'a havale ediyorum. kimin niyeti halisse Allah gönlüne göre versin evet kırıldım, daha da yazmicam cevap, selametle kardesim

• Kur'an'da olmayan şeyleri dinin esası gibi göstermenin günahı var ama neyse. Allah biliyor.

• Allah razı olsun. Hatırlattığın için sana da dua edecegim. Ins oruc tutma niyetim var.

1|0
    0|0
    • Amin kuzum nasıl memnun oldum dua etmene sağol tatlım Allah senden de razı olsun

• Aminn Allah hepimizden razı olsun. Namazi da biraz boşlamıştım inş baslayacagim yatsiyla.

• İnşallah tatlım Allah kabul etsin

• kaynak sız paylaşım yapmayalım

0|1
    0|0
    • Anayasa maddesi paylaşmadım, ameller niyete göredir

• imam hatipta bir hocam vardı her ne olursa olsun kaynak sorardı Kuran dan hadistan kim rivayet etmiş gibi gibi
      ameller niyetlere göredir lafi burda oturmadı şekerim😀

• Tamam dalga geçen inançsız biri sandım kusura bakma :-) kuzum dini yayın yapan bir siteden aldım Ya Hu reklam olursa soru kalkar belki diye paylaşmadım idare et işte :-)

Yükleniyor...