• Sor
  • Bence

Ne demek istemiş bu adam ?

"Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir."Maksım Gorki.cut.

Güncellemeler:
Dersimizi aldık Hayden hayırlı olsun.

Not : Zaten açık değil mi deyip yorum yeteneğini bastıran kardeşlerime ayrıca teşekkürler <3

En İyi Görüş

• Bütün altınlar yumuşakBütün kadınlar dünyalık arzusundan harıl harıl yanıyorBütün erkekler de .mbiti.İstisnalar hariç.Demiş.

Kızlar Ne Diyor 19

• ne dediği çok açık değil mi

• evet çok açık

• Çok açık değil mi la

• açık ama amaç mesaj balım :d

• Mesajı aldım :d

• :d

• kalite standartlarından bahsetmiş:D

• demi kalite

• aynen şaka bir yana çok güzel söz ama. erkeği de kadını da yoldan çıkar, mal da helal olmazsa gider. helal kazançtan kastım dini değil(o adamın zihniyetine göre) aslında. nice iş adamları var haksız yoldan bir anda yükseliişe geçiyorlar ama bir bakıyorsun ki senden benden beter muhtaç oluyorlar...

• aynen veren allah alır

• Ne demek rica ederiz :))) asdhd

• Para kadını çeker demiş yavaştan

• Gayet açık ve net.. kalite ancak bu kadar güzel anlatilirdi...

• Ateş karşısında bozulmayan altın, altın karşısında bozulmayan kadın, kadın karşısında bozulmayan erkek; kalitelidir.' demek istemiş

• hahaahhahaha süperdi :)

• bu zekayla az yaşarsın :\

• adam Gorki daha ne olsun. insanın tanımını yapmış.

• bozulanlar sahtedir demiş ...

• Malın iyisini seçebilmemiz için bize bazı yöntemler öğretmeye çalışmış. iyi de yapmış :)

• Gercekten anlamadin mi ?

• Sence ?

• çok açık değil mi sence

• evet açık

• yani kendisinden yüksek ve kendisini cezbedebilcek şeylerde kendi has özellikerini kaybetmeyen efendime söyliyim kişiliğinden edepliliğinden ödün vermeyen kişilere kaliteli demiş

• Guclunun de karsisinda bozulmayan daha guclu bir irade mevcuttur. Beni bu bastan çıkardı demek en kolayi zayıf iradeler için.

• kadının altına zaafı vardır, erkeğinde kadına zaafı vardır, güçsüz noktalarıdır, eğer bunları yenebiliyorlarsa iradelerine sahip çıkabiliyorlarsa kaliteli insanlardır..

• saolasın hocam :)

• dönemeçli bişey hepiniz adam olun diyor

• Cümleyi sokmus bize cekmis gitmis bu hacı!Babalık dogru demis..Bu da benden olsun;" Hakaret karsısında bozulmayan erkek, erkek karsısında bozulmayan kadın, kadın karsısında bozulmayan kadın; kalitelidir."WeaK-insuLT-(;Sonunu güzel baglayamadık ama idare edeceksiniz artık.

• est zahmetin kafi

• Öncekileri Göster
    • Bak bunda haklısın :)

• Yavru geri dönmüş :D

• Süper söz ben bunu bir yere not edeyim.

• Zaaflara yenilmemek kalite göstergesidir.

Erkekler Ne Diyor 30

• Gayet açık, daha nasıl açık ifade edilsin ki!?

• ambalaj değil adam olun demiş... azıcık karakterli olun vs.. cut zkc :)

• zekirdekçi seni :)

• çekirdek değil tatlım zekirdek :D

• :D

• yani nefsine müdahale edebilen insan kalitelidir. burada insanların zaafından bahsetmiş ve o zaaflara karşı dayanıklı olan kişiler kalitelidir demek istemiş işte bence.

• NE dedigi ortada zaten olgunca gercekci bir laf soylemis adi mallar insanlarla kaliteli insanlar arasindaki fark

• Anladım ama anlatamıyorum :D

• helal olsun adama erkeği anlatsak yeter 2 anlam çıkarabiliriz ;- bir kadın görünce kadına karşı hareketleri değişmeyen cıvımayan,kadına sırnaşmayan-genel karakterini değştirmeyenbiraz zorlama oldu ama çıkarım neyse ...

• kalite, bir ürün ya da hizmetin, müşterilerin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayabilme derecesi olarak tanımlanmakla beraber, bir ürün ya da hizmetin belirlenen özelliklere uygunluğunu ve hatasız olma derecesini gösteren bir performans boyutu olarak da ele alınmaktadır.

• adam güzel söylemiş

• ''Eğer zaafların, zayıf yönlerin seni bozmuyorsa kalitesin.'' Diyor şahıs :)

• Yeteri kadar açık ,işte be arkadaşım... Film belli ; Altın ateşe, kadın altına, erkek kadına, sonra hepsi ateşe :)

• cem yılmaz esintisi gördüm :D

• yaa bugün fundamental den tut, soru-cevaplarına kadar izledim. O yüzden aklıma geldi hemen cover yaptım.

• farkettim :)

• Bana göre: parayı değil erkeği seven kadın cinsel münasebeti değil kadını seven erkek kalitelidir

• Adam haklı

• Erkek kadına teslim olmazsaKadın altına gönlünü kaptırmazsaAltın ateşte eriyip yanmazsa...YANİ DİYOR Kİ:Her kimki özünü korumaz, aslını inkar ederse BİZDEN DEĞİLDİR!

• maydonozda cilde faydalıymış. boşverin takılmayın böyle şeylere

• altın ateşte dövülür, ucuz kadın altınla

• Kadınlar erkeklerin gelirlerine, erkekler de kadınların giderlerine baktığı sürece; biri gelir biri gider... demiş

• Kısaca kendine hakim ol azman diyor :D

• Yazanın adı Gorki.Bunu yazıları Adama Öyle Bir "Gor ki" bişey anlamazsın.

• altın kalptir ates amansiz sevgidir ? Güzel söze ne denir söylenilecek en güzel sözü söylemiş üstad ağzına sağlık ((( çok doğru ama bu zamanda bulmak zor bir ben varım onu da aynaya bakınca görüyorum.)))

• altının kalitesi saflığındandır mesela 24 ayar altın 18 ayar altından daha kalitelidir. daha kaliteli olunca ne oluyor peki? ateş karşısında daha dayanıklı oluyor 18 lik altın 700derecede eriyorsa 24lük olan 1500derecede eriyor..kadınların en büyük zaaflerindan biri altın ver altını tak boynuna kendinden geçer kendini erkeğe teslim bırakanlarda vardır ama kaliteli kadın ödün vermez ne kadar altın olursa olsun...erkeğin bariz ortadaki doymadığı tek şey kadın bu bir gerçek çok büyük zaafları var güzel çekici bir kadın karşısında hemen yelkenleri suya indirme potansiyeli çok büyüktür ama kaliteli erkek kendini kontrol edebilen kendinden ödün vermeyen erkektir...

• Boş bir tepeye çıkıp rüzgara ... dön demiş.Kaliteyi hissediceksin.

• Altın dayanıklıdır. En yüksek derece sıcaklıkta ancak eritebilirsin onu ama bunun asıl manası paradır. Çünkü kadınlar parayı sever. Paraya değer vermeyen bir kadın ancak kendi huzur ve mutluluğuna değer verebilen biridir. Ve erkekler... Erkekler bir kadın karşısında her zaman 1-0 yenik başlar. Çünkü kadınlar her zaman onlar için çekici bir varlıktır. Ama tek bir erkek vardır ki o çekicilik karşısında aldırış bile etmesin ve kendi devam ettiği yolda emin adımlarda yürüsün. İşte öyle birini asla yenemezsin. Kadına yenik düşmeyen bir erkeği kimse yenemez!

• Yani diyorki farkındalık insan olduğunun ;)

• Kimseyi Bozmasan kimsede seni bozmaz Demek istemiş Adam

• doğru söylemiş .içinden geçeni açıklamış .

• Abicim adam açık ve net söylemiş :) daha ne desin ki :D Senden benden bahsediyor işte :)

• :) çok hoşuma gitti ama abi

• Öncekileri Göster
    • haha :D

• :D

• İnsanları tek cümleyle özetlemiş.

• kesinlikle katılıyorum :) +1

• Öncekileri Göster
    • Bozulursan da suçlusu Tanrı yani, anladım.Soruyu yalnızca fazla genel konuştuğun için sormuştum.

• Bozulursa suçlu Tanrı mı dedik yahu nasıl okuyorsunuz yazdığımı ? Ancak Allah bilir ne yapacağımı dedim, Allah'a bağlı demedim. Tövbe tövbe.

• ateşe dayanabilen altın gerçekten saf altındır en kıymetli altındır, kadınların en büyük zaaflarından biri para dır , para nın karsısında kendisini tutuyorsa huyunu kişiliğini koruyorsa o kadın iyi sağlam bir kadındır , ve erkeklerin en büyük zaaflarından biri kadındır eğer erkek kadın karsısında bozulmuyorsa adam gibi adamdır işte..

• teşekkür ettim

• Erkek için kadın, kadın için para turnusoldür demiş

Yükleniyor...