Kör bir insana bir rengi nasıl anlatırsınız ?

Kör bir insana bir rengi nasıl anlatırsınız ? Anlatılabilir mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

Erkekler Ne Diyor 24

Kızlar Ne Diyor 13

• Ne diyeceğimi bilemedim :S

• anlatamazsın ama duygularla benzerlik kurdurabilirsin.

• renkler anlatılmaz ya

• Hayır, doğuştan körse anlatamazsın bence

• Duygular la anlatabilirsin renkleri, baska turlu mumkun oldugunu sanmiyorum.mesela yesil renk huzur verici.Kirmizi renk asabi.Mavi sakinlik veren.Sari mutluluk veren vs vs .. :)

• Anlatamazsın.

• Allah onu öyle yarattıysa demek vardır anlatmanın anlamanın yolu ? Rüya görürken gözlerimiz kapalı, ortada ışık falan da yok...ama rüyaları siyah beyaz görmüyoruz. Ortada ışık olmadığı gibi fiziksel olarak ışığı algılama durumu da yok, ama renkleri bal gibi görüyoruz. Bundan yıllar önce doğuştan kör olup sonradan tedaviyle gözleri açılmış biriyle yapılmıiş bir röportaj okumuştum, o şahıs görme duyusuna kavuşunca renklere pek de yabancılık çekmediğini, rüya olarak zaten gördüğünü anlatıyordu. ..:)

• doğuştan körse bence anlatılamaz.patlıcan rengi desen patlıcanı bilmeyecek.muz desen hiç görmemiş ki...anlatılamaz mümkün değil

• Anlatılamaz bence..

• renk mi? boşversene renksiz hayat daha guzel derdim.

• Umut şimdi hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansızDiye bir söz var ...

• anlatamazsın ama betimlersin sadece deniz gökler aynı renktir ılık bir renktir dersin mavikırmızı alev alev ateş gibi bir renktir sıcaktır dersin hislerle yola çıkıp betimlersin

• üff salak :)

Yükleniyor...