Kör bir insana bir rengi nasıl anlatırsınız ?

Kör bir insana bir rengi nasıl anlatırsınız ? Anlatılabilir mi ?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• yemek yedirerektatların verdiği haz ile renkleri bağdaştırabilirsin

Erkekler Ne Diyor 24

• anlatamazsın

• Sonradan kör olmuşsa bilirde doğuştan ise hiç bilmez

• Tanımlayamaz bence..

• ihtiyacı olmadığı şeyi niye anlatayım..

• imkansız :/ daha önce hiç bir şey görmediyse tarif etme olanağı yok malesef

• Görmediğin birşeyi kafanda canlandıramazsın. Beyin bile materyale ihtiyaç duyar.

• diğer renkleri nasıl anlatırsam kırmızıyıda öyle

• Nasıl anlatırsak anlatalım, istediğimiz benzetmeleri de yapalım hiç farketmez. Daha önce görmediği birşeyi görme engelli insan kafasında tasarlayamaz ki..

• O değilde senin gördüğün kırmızı ile benim gördüğüm kırmızı aynı mı acaba?

• "Kör" değil de, "Görme engelli" desek şuna?

• Kırmızı şehvet gibidir, kan gibi akıcıdır, keskindir, mavi soluktur, soğuk gibidir rengi...

• Empati kur ^^

• ben köre dürbün bile satarım bu çeneyle sen ne diyon

• Böyle sorularla iyi beyin jimlastiği olurda bu saatte değil :) Sabah soraydın keşke. Gördüğü şey muhtemelen karanlık yani siyahlıktır diyemeyiz çünkü oda bir görme durumudur. Beyin ve göz arasındaki sinirler çalışmadığı için ne gördüklerini tam olarak bilemeyiz. Bu durum renkleri tarif etmeyi imkansızlaştırıyor.

• seni sevmek kör bir insana rengi anlatmak gibidir böyle bir söz var .d

• Siyah şu anki gördüğün. Bu kadar ancak.

• Bu nası bir konu lan oturdum onu düşündüm bağımlılık yaptı :D

• Onun hayal gücüne bağlı.

• Ancak siyahı anlatabilirsin...

• güzel soru cevap bulamadım. çok iyi puan verip kaçıyorum.

• Anlatılmaz renkler. Sadece siyahı anlatabilirsin.

• rengin ne olduğu nasıl olduğu anlatmak mümkün olmaz o insana ama renkleri anlaması için :siyah - matemmavi - huzurkırmızı - heyecansarı - ferahlık beyaz - temizlikfalan diye sacmalardım heralde :)

• niye kırmızı ışıta dursun diye mi :D

• Bilim adamalrı ve profosörler iş üstünde çalşıyorlar bu konuda yakında mümkün..

Kızlar Ne Diyor 13

• anlatamazsın ama duygularla benzerlik kurdurabilirsin.

• renkler anlatılmaz ya

• Ne diyeceğimi bilemedim :S

• Hayır, doğuştan körse anlatamazsın bence

• Duygular la anlatabilirsin renkleri, baska turlu mumkun oldugunu sanmiyorum.mesela yesil renk huzur verici.Kirmizi renk asabi.Mavi sakinlik veren.Sari mutluluk veren vs vs .. :)

• Anlatamazsın.

• doğuştan körse bence anlatılamaz.patlıcan rengi desen patlıcanı bilmeyecek.muz desen hiç görmemiş ki...anlatılamaz mümkün değil

• Allah onu öyle yarattıysa demek vardır anlatmanın anlamanın yolu ? Rüya görürken gözlerimiz kapalı, ortada ışık falan da yok...ama rüyaları siyah beyaz görmüyoruz. Ortada ışık olmadığı gibi fiziksel olarak ışığı algılama durumu da yok, ama renkleri bal gibi görüyoruz. Bundan yıllar önce doğuştan kör olup sonradan tedaviyle gözleri açılmış biriyle yapılmıiş bir röportaj okumuştum, o şahıs görme duyusuna kavuşunca renklere pek de yabancılık çekmediğini, rüya olarak zaten gördüğünü anlatıyordu. ..:)

• Umut şimdi hiç görmeyen birine gökkuşağını anlatmak kadar zor ve imkansızDiye bir söz var ...

• renk mi? boşversene renksiz hayat daha guzel derdim.

• Anlatılamaz bence..

• anlatamazsın ama betimlersin sadece deniz gökler aynı renktir ılık bir renktir dersin mavikırmızı alev alev ateş gibi bir renktir sıcaktır dersin hislerle yola çıkıp betimlersin

• üff salak :)

Yükleniyor...