Katar da yaşamak hakkında bilgi sahibi olanlar?

iş vb sebeplerden dolayı katar da yaşamak zorunda olanlar duyanlar bilenler var mı nasıl bir yer, kiralar, çalısma ücretleri, insan ilişkileri,... Daha Fazla

Güncellemeler:
yok mu iş için giden veya halaa orda olan arkadaşlar?

En İyi Görüş

• kişi başına düşen gelir oranlarına göre dünyanın en zengin ülkesidir.

resmi dili arapçadır.

vergi oranları çok az,enerji çok ucuzdur.

Ülkede hemen hemen hiçbir tüketim maddesi üretilmemekte, dışarıdan ithal edilmektedir

Katar Araplarının genelde üst düzey yönetici, bürokrat ya da mal sahibi olduğu ülkede diğer ülke arapları bankalarda, gas plantlerde ya da devletin kurumlarında memur olarak çalışırlar.

Ülkenin demografik yapısı göçmenlik sistemine dayalıdır. Ülkede yabancı ülkelerden yaklaşık 1,5 milyona yakın işçi çalışmaktadır.

Genellikle Filipinler, Nepal, Hindistan gibi ülkelerden insanlar bu ülkeye inşaat, sağlık, hizmet, enerji sektörlerinde çalışmak için gelirler.

Öğrenci sayısı az olduğundan daha iyi eğitim olanakları sağlanmaya başladı. Herkese bedava olarak verilen sağlık hizmetlerinin yanında anaokulundan üniversiteye kadar eğitim tüm Katar vatandaşları için ücretsiz hale getirildi.

Yazın kurak, kışın ise ılık ve yağışlıdır.

Katar sosyal hayat olarak da birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.Hareketli gece hayatı ve birçok dünya starının uğrak yeridir. Uçsuz bucaksız çöllerinde kamp yapabilir, Şubat ayında bile denize girilebilmektedir. Birçok alışveriş merkezleri bulunmaktadır.

• 8 yıldır Katar'da yaşıyorum ve katarda yasam hakkında bri web sıtem var. QATARACT