Sizce ülkemizde medya mı toplumu yönlendiriyor, yoksa toplum mu medyayı?

Sizce ülkemizde medya mı toplumu yönlendiriyor, yoksa toplum mu medyayı?

Anket Sorusu

• Medya toplumu yönlendiriyor A seç
  • Toplum medyayı yönlendiriyor B seç

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• zenginler medyayı yönlendiriyor.zaten günümüzde dünyada demokrasi böyle.zenginler medya ile, ya da başka şekillerle toplumu yönlendiriyor.toplum da kendi iradesi ile oy kullandıgını sanıyorama hangi zengin kesim daha güçlüyse onun dediği oluyor.tüm dünyada böyle, abd seçimlerine bakın, daha net anlarsınız

• güç para ve siyasettir arkadaşlar. bilgi değildir. önce paran olacakki bilgin olsun.
      dünyada hiçbir ülke yoktur ki bilgiyi paraya dönüştürsün. önce para ya da siyaset gücü gelmiş, ondan sonra bilim ve teknolojide ilerlemişlerdir.

örneğin avrupa ve abd önce paralanmış, ondan sonra aydınlanma çağı ve sanayi devrimi yaşamıştır
      yada japonya önce paralanmış, ondan sonra teknolojik atılım yapmıştır.

• Güç zaten bilgidir teknolojidir. Sen yurtdışından bilgi satın alırsın. Sana istediği kadar istediği bilgiyi satarlar. Sen kendin bişey yapmaya kalkarsan seni indirirler ( aselsan müh.)

• Bilgi ile kastım sadece medyanın elinde bulundurdukları değil. Önce bilimsel bilgi, ardından diğerleri. Bugün dünyada söz sahibi olanlar hep bilimde ve teknolojide önde olanlar.

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 53

• bana göre çok saçma bir soru ama ilgi çekici bir soru orası ayrı cevabım şu olacak sen nerede gördün toplumun medyayı yönlendirdiğini, ben görmedim göremezsin de önümüzdeki 246167436762 yıl boyunca, eğer b şıkkını işaretleyen varsa dünyanın en gereksiz insanıdır o

• Kısacası Medya toplumu yönlendiriyor

• Medya toplumu yönlendiriyor

• şüphesiz medya toplumu herkein evinde televizyonu var neti var daha ne olsun medya yönlendiriyor tabikide

• zengin burjuvazi ve siyasiler medyayı, medya da toplumu yönlendiriyor

• Avrupa ülkelerini çok merak ediyorum. Acaba Almanya'da medya tam anlamıyla medya mı? İtalya'da durumlar nasıl? Acaba medyanın sadece topluma çalıştığı bir ülke var mı?Kanada'ya kaçcam ben yaaa, 11.5 ay kış 5 gün ilk bahar 5 gün yaz 5 gün son bahar. (Nalaka?)

• Toplum medyayı yönlendiriyor diyebilecek insan varsa cidden çıksın ben niye yaşıyorum ya diye bir sorgulasın.

• Olmayan çoğu aylaktan farklı olmayan her şeye boyun eğen sorgulamayan kabul eden bu millet nasıl olurda medyayı yönelndirir :S Onların işi gücü yönlendirilmek.

• heryerde mesya toplumu yönetir heleki biizm gibi cahil bir ülkede medya ülkeyi yönetir ülkeyi yıkanmaya hazır beyinlerimizle herşeye inanıyoruz

• Ülkemizde malesef bu aralar medya toplumu yönlendiriyor. Mesel gezi parkı olaylarında, medyanın yalan haberleri insanları iyici sinirlendirip sokağa çıkmasına neden oldu.

• Sorunun cevabı 4 kelime :)Tayyip medyayı medya toplumu :)

• Madya tabiki.. Medya sürü piskolojisi açısından tüm ülkelerin kullandığı en basit algı değiştirme yöntemi.

• hükümet her seyı yonlendırıyor

• Medya toplumu yönetemez. Medya koyunları yönetir.

• Medya toplumu yönetiyor tabii ki. İnsan görmediğini bilmez, gördüğünü tekrar görmezse unutur, hatırlamaz, medya da bu işi yapıyor.

• medya sektörün de çalıştığım için :) her ikiside değil ;) başbakan medyayı yönetiyor ;) ne toplum medyayı yönetebilir, ne de medya toplumu yönetebilir :) Çünkü: ikiside özgür değil ;)

• Bildiğim tek şey masonlar aptal insanları kontrol ediyor ve yönlendiriyor özellikle medyayla

• Tabiki Medya toplumu yönlendiriyor ve toplumumuzda koyun gibi medyanın söylediklerinin peşinden gidiyor... Ben askerdeyken sırf haberlerde tehlikeli gösteriliyor diye doğuya gelmeyen arkadaşlarım oldu... Biraz araştıralım , öğrenmemiz gerekenleri yancı medyadan değilde öğrenmemiz gereken yerden öğrenelim.

• Önceden ve halada bazı kanallar toplumu yönlendiriyor .! özellikle dha kuruluşları . recep abimiz haklarından gelmıyor degil :)

• hükümet medyayı, medya toplumu, toplum azınlıkları, azınlıklar da birbirlerini.

• ANKETE YANLIŞLIKLA B DEDİM AMA BİİZM ÜLKEMİZDE MEDYA TOPLUMU YÖNETİYOR HERKES BİŞEY BİLDİĞİNİ İDDAA EDİYOR NEREDEN BİLİYORSUN DİYE SORULDUĞUNDA TELEVİZYONDA GÖRDÜM İNTERNETTE GÖRDÜM MESELA ŞU GEZİ PARKI OLAYLARI VARDI GÜNLERCE GÜNDEMDEYDİ VE BİRÇOK KİŞİ KATILMIŞTI EĞER FACEBOOK OLMASA FACEBOOKTA PROPAGANDALAR OLMASA KİMSENİN HABERİ DAHİ OLMAZDI MİLELT ÇOK İYİ BİŞEY SANIP TELEVİZYONDAN ORDAN BURDAN MEDYADAN ALIYO GAZI SONRA OLUYOLAR HEPSİ BİLGİLİ HERŞEYİ BİLEN KİŞİLER

• Hükümet zenginleri, zenginler de medyayı yönlendiriyor

• cevap: link kdjbladjfnbdgjö

• koyunlar her sey yonetır medyada bır ampulde 1 torba komurde

• medyayı ben yönlendiriyorum

• Medya toplumu yönlendirmeye çalışıyor

• Ülkemizde hükumet medyayı yönlendiriyor. <<

• Medya toplumun büyük bir kitlesini yönlendiriyor maalesef

• normalde olması gereken:toplum >medya>iktidar olaması gerekirken bizde olan:iktidar>medya>toplum

• Medya Toplumu

• yani hiç bir yerde var mıdrı ki toplum medyayı yönlendirsin ha belki talebe göre vericekleri şey değişirse değiştirmiş olur da a dedim

• medya toplumun içine ediyor... suriyenin kuzeyine pkk özerklik aldı , kimin umurunda ? yarın bugün sıra bizede gelicek siz hala tayip denen itinin kılı olun anca (sözüm akpli vatan hainlerine)

• medya toplumu

• Medya toplumu

• Her ikisini de örümcek beyinli insanlar yönlendiriyor !

• medya yönlendiriyor.adamlar resmen göz göre göre kandırıyor milleti

• ülkemizde değil dünyada toplumu medya yönlendirir.bazı ülkelerde devlet kontrolünde olur bazı ülkelerde sermaye gruplarının kontorlünde olur..medya gibi cidd ibir silah asla başı boş bırakılamayacağı gibi elinde bulunduranlar bu silahla ülkemizde de oldğu gibi toplumu yönlendiri hükümetleri değiştirir başbakanın karşınına pijamayla çıkar...dünya üzerinde hiç bir toplum ya da birey yokturki fikirlerim bana aittir desin,kişiler gördüklerinden duyduklarından okuduklaırnedena dinlediklerinden etkilenir ve buna göre fikir üretirler medyada bu fikirleri edinmesi için insanlara topluma bardağın ya boş tarafını gösterir ya da dolu tarafını gösterir ve birey o gördüğüne göre okudğuna öre duyduğuna göre fikir edinir:) yani medya yönlendirirken kişi fikir edinmiş olur ama o edindiği fikir medyanın istediği fikirdir.maalesef ülkemizde değil dünya üzerinde bu böyle...yaladna kimse itiraz etmesin ben basın mensubuyum çünkü...başbakanlık basın enformasyon genel müdürlüğünün verdiği sarı basın kartı sahibiyim.

• Hiyerarşiktir sırasıyla. Para ve insan gücü > Baronlar ( Rackfeller Vb. ) > Tarikat ve camialar ( illumunati, Skull and Bones ) > ülkeler (ABD, U.K) > Ülkeler ( Türkiye ve yüzlercesi) > Hükümetler > medya > toplum > birey.

• A şıkkı tabiki ama birde o medyayı yönetenler var ;)

• hükümet medyayı medyada bizi yönetiyor

• medya toplumu yönetiyor. medya ne dese toplum hemen galeyana geliyor

• hükümet medyayı medya toplumu yönlendiriyorbu da ne demek insanlara hakaret ediyorlar

• Eskiden bu olay bir terazinin kefeleri gibiydi, biri ağır basar diğerini etkilerdi ancak şimdi acınası halde tüm yönlendirme bu ikisi arasında değil de Hükümetin kirli politikası ile yönetilmekte.En doğrusu bir gazetenin gerçekten de tarafsız olabilmesi ancak bugünler de bunu sağlayabilen gazete kuruluşlarının sayısı bir elin parmaklarını geçmeyecek kadar az...

• Gundemı medya olusturuyor...

• para- medyayı-medya toplumu sonuç para herşeyi ve herkesi yönlendiriyor

• link tartışmasına bile girmem kesinlikle medya o. çocuğu ;)

• hükümet medyayı yönetiyor diye bir şık yokmuydu

• Medya kendini yönetemezken bizleri nasıl yönetsin.

• Hükümet medyayı...

• İkisi de yönetmiyor, yukarıda birileri var ortalığı karıştırıyorlar.

• medyayı sahipleri yönetiyor :P

• çok bil sen :)

• medya baglı oldugu kişilere yaranmak için o kişilerden aldıgı emirlere göre toplumu yanlış yönlendirir

• Toplum olmazsa medya da olmaz

Kızlar Ne Diyor 18

• a şıkkı cunku toplum yanlıs yonlendırıyor yanlış yonetım medyayıda yanlıs yonetiyor

• İktidar medyayı medya da koyunları

• Medyada çok pis dolaplar dönüyor. Londrada müslüman oldukları öne sürülen bir adamı kesen 2 zenci hristiyan çıktı mesela ve her devlette müslüman katil denildi hristiyan olduklarıda sonradan düzeltilmedi. İğrenç

• kesinlikle medya toplumu yönlendiriyor,bazı çarpık hayatları toplum için gözler önüne seip normalleştirme çalışıyor, bu da toplumda ahlaki olarak bir çöküş meydana getiriyor bknz:en klişe örnek aşk-ı memnu...

• Medya toplumu yönlendiriyor.

• rte medyayı medyada %50yi

• a tabi ki.

• Devlet medyayi yonlendiriyor medya toplumu yonlendirme cabasina giriyor.

• medya toplumu yönlendiriyor

• Cahil bir toplumu ancak medya yönlendirebilir.Bizdeki durum bu şekilde

• Başbakan medya eşliğinde toplumu yönlendiriyor.

• Kesinlikle medya, onları da tayyip yönlendiriyo gerçi

• Tayyep medyayı

• medya toplumu

• medyayı patronları > patronları devlet > devleti de ...neyse sustum.bu kadar yeter:)

• ABD HÜKÜMET ' İHÜKÜMET medyayıMEDYA halkı

• medya toplumu.

• medyayı para yönetiyor

Yükleniyor...