Kader/Kısmet inanır mısınız? Yoksa herkes kendi k.k.'ni kendisi mi çizer?

Kader/Kısmet inanır mısınız? Yoksa herkes kendi kader/kısmetini kendisi mi çizer?Bana soracak olursanız; Ben tamam inanırım kadere kısmete falan ama Bence biraz da değil çoğunu insan kendisi belirler kendi yolunu kendisi çizer ya..?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Kader hayatımızın önceden çizilmiş olması demek değildir. Bu sebepten,”ne yapalım, kaderimiz böyle”deyip boyun bükmek cehalet göstergesidir. Kader yolun tamamını değil, sadece yol ayrımlarını verir. Güzergah bellidir ama tüm dönemeç ve sapaklar yolcuya aittir. Öyleyse ne hayatının hakimisin,ne de hayat karşısında çaresizsin.Tebrizi

• heeee alıntıymışyaa laa :DD yeni gördüm pardon

• şems tebrizinin sözü bende beğeniyorum.

• güzel.. çok güzel yazmışın

Kızlar Ne Diyor 11

• elbette inanıyorum kadere ama bazı şeyler de bizim elimizde tabi.

• Herkes kendi kaderini kendisi çizer diye düşünüyorum.Her şeyi kadere kısmete bağlamak saçma.Bana göre değil.

• Benim kafandansın işte. +

• İnsanlar kendi kaderini kendi çizer.

• inanırım olmuyorsa ısrarla kaderdendir

• tabi ki kader Kısmet vardır .Ama her insan kaderini kendisi belirler.Mesela örnek verirsek bir öğrenci sınava çalışmasa hiç boş boş gezse üniyı kazanmasa gitmese inşaatta amele olsa hep kendi kendine yakınır durur kaderimmş şöyle böyle diye halbuki kendi elleriyle oraya itekledi kendinı.Herkes önce tedbirini almalı takdiri Allah'a bırakmalı.Bizim elimzden geleni yaptığMzn arkası kaderdir ancak .

• aynen güzel

• teşekkurler canım

• Evet bu güzel açıklanmis. +

• Tabiki insan kendi belirler. Allah irade vermistir insan. Insan istedigi yoldan gider.

• olay tam olarak şöyledir,insanın önüne seçenekler çıkar kişi onlardan birini seçer ve ona göre kader yazılır,ama Allah herkesin ne seçeceğini bildiği için kaderimiz bizim seçimlerimize göre önceden yazılmıştır...

• Bazı şeyleri kendin çizersin bazen de ne kadar uğraşsan da olmaz.İşte o kaderdir.Mesela birinin seni sevmesi kaderdir..Ama iyi bir üniversiteye gitmeyi sen seçersin.

• kısmete-şansa inanırım..şansın varsa ne yeteneğin ne paran ne zekan önemli...

• aynen max paynen

• Kendi çizer

• kesinlikle +

• kaderede kısmete de inanırım

Erkekler Ne Diyor 4

• Kesinlikle inanırım.Bazen küçük talihsizlikler olarak gördüğümüz şeyler aslında bizi büyük sıkıntılardan koruyan kader dönemeçleridir bence.

• insanlar kaderini kendi yaratır örneğin bir memursun senin adına karar verildi müfettiş gönderildi senin haberin yok rüşvet verdi alırsan denecek ki bu adam söyle böyle tutanak adın lekelenecek vesaire parayı almadın itiraz ettin tutanak tutulacak denecek ki bu memur dürüst kıdemi artık amirdir 2 seçim yaptın ne kadar fark etti ? hayatın bunlar birer örnek birde elimizde olmayan kader vardır bunlar ise göz rengin ne zaman veya nasıl öleceğin kimle kardeş olacağın çocukların kaç tane olacak vesairedir umarım anlatabilmişimdir iyi geceler

• Kesinlikle herkes kendi yolunu çizecektir. Kader dediğimiz şey değiştiremediğimiz, bilmeden, beklemeden gelen olaylar olabilir.

• Evet.

• herkes kendi çizer

Yükleniyor...