Kepek nasıl geçer yardım edin bir ?

Kepeklendim :( Güzelim saçlarım gitti assdf :D Ne öneriyosunuz ? :( Kepek nasıl geçer?

Güncellemeler:
Teşekkür ederim cevaplar için :)

0|0
57|87

En İyi Erkek Görüşü

• Şampuanların hiç birinin, asla ve asla saça faydası olmaz. Şampuan sadece temizler. Faydası olsa sürekli değişiklik yapmazlar, doğru kimyayı bulsalardı asla değiştirmezlerdi, ayrıca sürekki bir kimyasal arttırarak vücudun dengesini bozuyorlar. Şampuanlar, dünyanın en büyük reklam başarısıdır.
    Nohut kaynat suyunu süz, siprey kutusuna koy, içine 2 ya 3 damla terebentin (çam yağı, fazla damlatma gaz gibi kokar) damlat saçına sık, yedire yedire sık. Kurusun yat, sabah yıka. İçindeki demir hem saç dökülmesini önler hemde kepeği. Ayrıca şampuan kullanacaksan içieriğini en az değiştiren firma hangisiyse onu kullan ama şampuanını yarı yarıya sulandır, öyle kullan.

0|0
    0|0

En İyi Kız Görüşü

• Merhabalar öncelıkle kepek sorunu çözmek ıcın şampuan secımını dogru yapmanız lazım.

diğer bır konu ise gunde 2 lıtreye yakın su ıcın kepek sorunu ortadan kalkacaktır vucut susuz kalınca derı dökuyor deneyın 1 hafta ıcınde cok faydasını goreceksınız

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 86

• Mikro silver kepek şampuanı kanıtlanmıştır.. Profilimde link var.
    Oraya tıklayıp görsellere bakabilirsin..
    Gogildan da araştır.
    İlgini çekerse yardımcı olurum.
    Geçmiş olsun.

0|1
    0|0
  • eczaneye git egzama ve kepek için şampuan istiyorum de 8.5 tl di yanlış hatırlamıyorsam ketoral mi neydi 1 hafta kullan 2. haftadan itibaren normal kepek önleyici şampuanla devam et

0|0
    0|0
  • valla en dandik şampuanları kullanıyorum. fonex, ipek, hacışakir falan. şampuan bitince sabunla yıkıyorum başımı. öyle bir ameleyim işte, neyse, bir tane kepek olmaz başımda :) saç sağlığı ile alakalı bir durum olabilir şampuan ile alakalı değildir belki.

1|0
    0|0
  • saçları kazıt sen kenks kurtul:\

0|0
    0|0
  • şampuanı degıstırme, sık yıka,ıyıce durula:)

0|0
    0|0
  • Elma sirkesini 2-3 gün saç derine pamuk-peçete yardımıyla yedireceksin.Saçların parlak görünecek ve iki üç gün sonra kepek yok denecek kadar aza inecek ve sonunda bitecek.Saçında beklet elma sirkesini...25 dakika kalmalı en az.Daha sonra ılık suyla durula.Normal şampuan kullanma,doğal "SLS ve tuz İçermeyen" şampuanlar kullan.

0|0
    0|0
  • Dandik şampuanın yüzünden olabilir

0|0
    1|0
  • Banyo yaptığın suyun sertliğinden kaynaklanıyor!

0|0
    0|0
  • kLİTELİ ŞAMPUAN VE BOL BOL YIKAMA

0|0
    0|0
  • Şampuan değiştir.

0|0
    0|0
  • Kepek değil o cilt hastalığı. Dermatolaga git mutlaka raccotune mu ne öyle bir ilaç var genelde vermezler onu ama sen özellikle iste bu tip cilt hastalıklarının birebir çözümü. Yan etkisi çok ama onuda belirteyim.

0|0
    0|0
  • saçlarını sıcak suyla yıkama. daha ılık suyla yıka. çok sıcak suyla yıkanıyorsan olabilir o. bir de yediklerine dikkat et. çok yağlı ve tuzlu şeyler tüketme. sık sık yıka saçlarını. tarama fazla ve jöleyi bırak.

0|1
    0|0
    • 1ay

Jole kullanmiyorum zaten. Fön falanda yok.

• 1ay

Denerim bunlari teşekkür ederim

• 1ay

rica ederim. geçer umarım yakın zamanda.

• kepekle yasa artik

0|0
    0|0
  • Medikal sampuanlar var onlari dene

1|0
    0|0
  • Kepek genelde çok aşırı sıcak suyla duş almanızdan kaynaklanıyor. sağlam marka şampuan ve ılık veya soguk suyla duş alırsanız çözülür mesela ben yaz - kış soğuk suyla duş alırım hiç saçımda kepek olmaz daha canlı oluyor parlak dolgun.

0|0
    0|0
  • şampuan mı değiştirdin

0|0
    0|0
  • saçlarını 1 2 hafta çok az bir tasa su ile karıştır tarayarak saçlarına sür

0|0
    0|0
  • arkadaşım duştan çıkarken bir tasın içine su koy daha sonra yarım limonu suya sık başına dök saçlarını biraz sertleştirir ama olsun kepegi önler ayrıca bir öneri daha has zeytinyag sabunu da kullanabilirsin fakat yanında hiç şampuan kullanma son durulama suyunda elidorun saç kremini bir kere sür yıka ve çık

0|0
    0|0
  • marketteki kepek şampuanlarını kullanırsan geçmez tabi

0|0
    0|0
    • 1ay

Öğrenci halimle de eczaneden 50 liralık şampuan alacak halim yok şu an. Doğal yol ariyorum.

• 1ay

Tamam ben araştırayım bunu teşekkürler.

• 1ay

önemli değil

• Parmak uçlarınla bastırarak ovala saçlarını duşta. Tırnaklarını değdirme ama kazıma sakın. İpek şampuanla yap. Ben de uzun süre çektikten sonra bu şekilde kurtuldum

0|0
    0|0
  • Eig haklı

0|0
    0|0
  • doktora git bir şampuan yazsın sana hemen geçiyor

0|0
    0|0
  • dove onarıcı terapi kepege karşı kulanıyorum saçım parlak kepekte yok bide saçını iyi durulayacaksın

0|0
    0|0
  • Bana cildiyenin uyguladığı tedaviyi söyliyim. Eskiden omuzlarım kepek dolardı, şimdi neredeyse hiç yok.

Yapman gereken, biraz garip gelebilir belki ama, saçını sadece haftada 1 maximum 2 kez şampuanla yıkaman. Bunun dışında sadece suyla yıkaman gerek. Yani mümkün olduğunca saçlı derine sabun, şampuan falan değdirmeyeceksin. Bu dediğimi uygularsan zamanla azaldığını, sonra kaybolduğunu görüceksin.

0|0
    0|0
    • katılıyorum çok sık saç yıkıyınca saç kepekleniyor

• link

al ben kullandım. şuan dökülme falan filan durdu. kepek yok. el yapımı sabun. siirtten alacan alacaksan eğer. kilosu 60tl :) ama 4-5 ay yeter bir kişi için 1 kilo :)

0|0
    0|0
  • Şampuan al

0|1
    0|0
  • Capilactif öneriyorum, şidedtle.

0|0
    0|0
  • Sivilcen varmi?

1|0
    0|0
  • Şampuan kullanmayacaksın tek bir sabun kullan ancak böyle çözülür bendede felaket kepek vardı kullanmadığım şampuan kalmadı yine gitmedi en sonunda sabun kullanmaya başladım geçti ben duru sabun kullanıyorum sende sürekli böyle yap kepek kalmaz.

0|0
    0|0
  • Egzama olabilir. Doktora görün. Nazar da olabilir.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56

Kızlar Ne Diyor 56

• Şampuanları boşver sen canım. Ben Uludağ Üniv. Tıp fakültesi Dermatoloji anabilim dalında pratisyen bir hekimde tedavi gördüm ve bana bir ilaç verdi kepeği şak diye kesti. İlacın adını tam hatırlayamıyorum ama yanılmıyorsam proxidine migdi neydi tam bilemicem. Ben Bandırmalıyım, tedavi olmaya Bursa'ya gittim, Hayat hastanesinde Prof. Dr. Zeki Palalı ve.Anadolu hastanesinde Uzm. Dr. Sait Çal iyi doktorlardır. Bursaya yakınsan bu doktorlara gelebilirsin. Tıp fakültelerinde yapılan araştırmalar sonucu ortaya çìkıyor. Normalde kepeğe sebep olan şey mantar ve bu mantar yağlanan saçlardaki yağlarla besleniyor ve sonra dışkılıyor. Mantar dışkısıyla deri zamanla aşınıyor ve saçlarda kuruluk ve kabul oluşuyor. Sonra da "akar" diye tabir edilen örümceğimsi parazit canlılar türüyor ve bunlr kafa derisini ve kepekleri yiyerek besleniyor. Ve sonucunda kepek oluşuyor...

0|0
    0|0
  • Sirkeyle

0|0
    0|0
  • head&sholders öneririm

0|0
    0|0
  • head & shoulders kullan işe yarıyor

0|0
    0|0
  • yakin arkadasim head&shoulders kullaniyordu sürekli kepek sorunu oldugu icin

ama sende yeni olduysa eger kepeklenme eczaneden bir sampuan almani öneririm, sonrasinda yine asil önceden kullandigin sampuana gecersin

sanirsam vichy den vardi iyi bir tane

0|0
    0|0
  • Cok sicak suyla yikama sacini

0|0
    0|0
  • sirkeli su ile durula banyodan çıkarken. bir kova suya bir çay bardağı sirke gibi.. fazla koyma kokarsın

0|0
    0|0
  • kelin ilacı olsa başına sürer derler ya :) hergün yıkanmak zorundayım saçlarım 2 günde bir yağlanıyor ve 3.gün kepek oluyor . çaresini bıulursan bir haber verirsin :)

0|0
    0|0
  • Şampuanını değiştir

0|1
    0|0
  • toprakla yıka saçını kil olabilir bu ne kepek kalır ne elektrik..

0|0
    0|0
  • Benim de saç derim yağlı ve kaşıntıli .Uxun sure Gliss kullandm son zaman sacim deli gibi kasiniyor ve kepek oluyordu.Yani uzun sure ayni sampuani kullanmakta kepek yapar.Head&shoulders in okaliptus ozlusunu kullanmaya basladim 0 kepek 0 kasint ama uclariina bakim yap kuruyor.bir de sac kremi kullanma diplerine ve hafta 1 kez en son dustan cikarken soguk ya danormal maden suyudök sacina.Mucuze gubi😊

0|0
    0|0
  • sıcak su kullanma saçını yıkarken tırnaklama

0|1
    0|0
  • Eğer her gün yıkanıyorsan bunu 2-3 günde bir yap. Kafa derinin yağ üretmesine müsaade et. Ama eğer haftada bir yıkanıyorsan bu sefer de yağ kaşınmana, kaşıntı da kepeğe sebep olur bu yüzden yine 2-3 günde bir yıkan. En sağlıklısı bu. Sürekli şampuan değiştir. Aynısında takılı kalma.

0|1
    0|0
  • Saçına uygun şampuan+çok sıcak olmayan su+son durulama suyunda su ile seyreltilmiş sirke. Bunları dene canım geçmezse bir dermatolağa görünmen en iyisi olacaktır ;)

1|0
    0|0
  • Saçlarını çok sıcak suyla yıkamamalısın ve iyi durulamalısın çok şampuan kullanmamalısın çam terenenti kullan saçdiplerini yakar saçlarına parlaklık kazandırır şampuanınla karıştırabılırsın veya kafana 10 dk onceden sürüp masaj yapıp bekleyıp yıkayanbılırsın cok faydalı kepeği anında götürüyor

0|0
    0|0
  • bıttım sabunu yada saf yeşil sabun

0|0
    0|0
  • Kepek sadece aşırı sıcak suyla kafa yıkamaktan olur. Derin hassas yanıyor ve dokuluyor. Bu kadar basit her sey.

0|0
    0|0
  • Düzenli olarak 2 günde bir yıka en az.

0|1
    0|0
  • Head shoulders kullandım ben kepek falan kalmadı :)

0|0
    0|0
  • şampuanını değiştir , derini yağlayabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Durulama suyuna limon sık

0|1
    0|0
  • Elma sirkesini denedin mi bende hemen kesiyor

0|0
    0|0
  • eczanede kepeklı saclar ıcın sampunlar var

0|0
    0|0
  • Benim de dönem dönem oluyor. Saçı iyi durulamak gerekiyor ve head & sholders kullanmanı öneririm. Kepeğe karşı şampuanı epey etkili.

0|0
    0|0
  • sırkelı su ıyı gelıyormuss

0|0
    0|0
  • Sebamed şampuan

0|0
    0|0
  • Bu aralar bendede oldu ya baya var sampuan bı ıse yaramıyo sudan falan mı oluyo acaba

0|0
    0|0
    • 1ay

Stresten oluyor diyorlarda ven stresten saç dökulur diye biliyorum.

• 1ay

Belki paikolojiktir. Surekli kasimaya alistik bir nevi bagimlilik yapti.

• 1ay

Olabılır ıhtımal var

• Son durulama suyuna sirke koy yarım bardak

1|0
    0|0
  • eczanede bazı günler uzmanlar tarafından saç analizi yapılıyor bunları takip et analiz sonucunda şampuan öneriyorlar . bende denedim gayet iyi şuanda. şampuanımın isminide verebilirim :) dermozinc

0|0
    0|0
  • head shoulders kullan hemen kepeği götürüyor

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    26
Yükleniyor...