• Sor
  • Bence

10 milyara ne kadar faiz gelirr...?????

arkadaşlar sorum şu 10 milyar paramı faizle yatırmak istiyorum ayda ne kadar getirir bilgisi olan varmı_?

En İyi Görüş

• Yıl: 2012; Yükseklisans mülakatındayımHoca bana soruyor; ben cevaplıyorum; konuyu faize getirdimFaizsiz ekonomi üzerine tez çalışması yapmak istiyorum dedim.Dümbük bir profesör dedi; yiyen yesin faizi bundan sana ne ki dedi.Hoca dedim; Aristo bile demiş faiz kadar ahlaksızca bir şey yok diye, dedimOnu boşver kendi görüşünü söyle dedi;Dedim; bugün bir evlenecek olacak genç, yakınlarından borç para bulamadığından, faize bulaşıyor, bankaya bulaşıyor ve ona o borcun külfeti maliyeti kat kat artarak geri dönüyor bu da insanlara eziyet sıkını veriyor, kazancının bereketini bitiriyorBugün ben borç alacak durumdayım, yarın sen veya yakının..Bu faiz çarkı döndükçe, çarkın dişlisi birgün sizi de içine alıp, sindirebilir.O'nun için kimsenin faiz karı elde etmemesini ümit ederim.

• teşşür edeim peki ben şöyle yapsam olurmu gelen faizi fakir birilerine dağıtsam olurmu..

• Öncekileri Göster
    • çok teşşür edeim keşke yatırmadan sorsaydım bu soryu günah işlemekten her konuda sakınmaya çalışıyorum ölümlü dünyada ordan geleck 2 kuruş paranın hesabını veremem öldüğümde çok teşür ederimm allah razı olsun

• Amin, cümlemizden

Erkekler Ne Diyor 32

Kızlar Ne Diyor 2

Yükleniyor...