Hayat felsefenizi yansıtan, ünlü kişilere ait özlü sözler hangileri?

Kendinizi anlatmakta zorlandığınız anlarda ya da motivasyona ve de morale ihtiyacınız olduğunda yardımınıza koşan özlü sözler hangileri?... Daha Fazla

En İyi Görüş

• Bir kısmı şöyle:

"Cam kırıkları gibidir bazen kelimeler, ağzına dolar insanın. Sussan acıtır, konuşsan kanatır." -Oğuz Atay

"Bir insana vazgeçilmez olduğunu hissettirirseniz, ilk vazgeçeceği insan siz olursunuz" -S.Freud

"Kadın hiç gitmeyecekmis gibi sever; ama yeri gelir hiç sevmemiş gibi gider." -J. Christophe

"Erkekler güzel kadınları severler; ama kadınlar, sevdiği erkekleri yakışıklı bulurlar." -William Godlam

"Yapmacık olup sevilmektense, kendim olup nefret edilmeyi tercih ederim." -Tom Robbins

"Başkalarına çamur atmadan önce iki kez düşün! Çünkü ilk önce senin ellerin kirlenecek." -Tolstoy

"Bazen en büyük intikam; affetmektir. Ve bazen karşındakine verebilecek en güzel cevap gülüp geçmektir." -Victor Hugo

"Küsmek ve darılmak için bahaneler aramak yerine, sevmek ve sevilmek için çareler arayın." -Mevlana

"Ayna benim en iyi arkadaşımdır.Çünkü ağladığımda, asla gülmez." -Charlie Chaplin

"Bazen dudakların bitiremediği sözleri, gözler tamamlar." -Neruda

"Cümleler doğrudur sen doğru isen, doğruluk bulunmaz sen eğri isen" -Yunus Emre

"İnsanlar sabırsız oldukları için cennetten kovuldular, tembel oldukları için geri dönemiyorlar." -Franz Kafka

"Çok yükseğe çıkamam; bende yükseklik korkusu var. Kimseyi yarı yolda bırakamam; bende ‘alçaklık’ korkusu var." -Oğuz Atay

"Bir kadın erkeğin yanında gözlerini kapatıyorsa aşık oluyordur, Erkek gözlerini kapatıyorsa, kadın alışveriş yapıyordur." -Bob Dylan

"Yalnız yaptıklarımızdan değil, yapmadıklarımızdan da sorumluyuz." -Moliere

"Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen kimsedir." -Oscar Wilde

"İnsan parasını kaybedince fakir, özgürlüğünü kaybedince esir, aşkını kaybedince şair olurmuş." -Özdemir Asaf

"Kimileri 'Seviyorum' der, çünkü ezberlemiştir. Kimileri diyemez, çünkü gercekten sevmiştir." -Can Yücel

"Kimseyi suçlama, suçlanacak biri varsa o da sensin. Sonuçta o sana küçük bir umut verdi, sen ise ona herşeyini verdin" -Cemal Süreya

"Zor olduğu için cesaret edemediğimiz şeyler, aslında biz cesaret edemediğimiz için zordur." Seneca

"Eğer bir insanı gerçekten unutmak istiyorsan onunla yaşadıklarını değil, onun sana yaşattıklarını hatırla." Çehov

"Eğer inceldiği yerden kopmasına izin vermezsen, Gün gelir en sağlam yerinden kopar. Canın yanar, canını yakar." S.Akın

Ömrümün özeti şu üç sözden ibarettir: Hamdım, piştim, yandım. Mevlana

"Kalp neyle doluysa, dudaklardan o dökülür." Goethe

"Ne kadar yürürsen yürü; arkanda bıraktığın yol kadar güçlü, ve henüz yürümediğin yol kadar zayıfsın." Boris Vian

"Hayatta hiç bir zaman bir başkasına tüm benliğinle güvenme, Çünkü; hiç kimse sana tüm benliğiyle görünmez" Neruda

"Aynı yolu beraber yürüdüğümüzü sandığımız insanlar, aslında bize sadece gidecekleri yere kadar eşlik ediyor." M. Twain

"Bazen birinin yokluğuna o kadar alışırsınız ki, başka

• Sonuncu yarım kalmış:

"Bazen birinin yokluğuna o kadar alışırsınız ki, başka birinin gelip o boşluğu doldurmasından korkarsınız." Balzac

• OF! En sevdiğim yazar ve şairlerden alıntılar, tadından yenmez! :)

• :)) Buna sevindim.