Sizce deizm mi daha mantıklı yoksa agnostisizm mi?

mimarkiz61
Deizm: Tanrıya inanan, dinlere inanmayan inanç sistemi
Agnostisizm: Tanrının varlığını kesin reddetmeyen ama varlığını da kesin kabul etmeyen, Tanrının var olup olmadığını bilemeyiz görüşünü benimseyen inanç sistemi
Öncelikle deistim. Dinlere inanmıyorum. (Dini savunacak olanlar inandırmaya çalışanlar lütfen yazmasın rahatsız oluyorum) Ama bazen Tanrının varlığını ya da yokluğunu bilemeyiz ne varlığını kanıtlayabiliriz ne yokluğunu kanıtlayabiliriz düşüncesini mantıklı buluyorum.
Sizce deizm mi daha mantıklı yoksa agnostisizm mi?
ÖNEMLİ!!: Lütfen bir dine inanan arkadaşlar görüş bildirmesin. Sonuç hep kavga ve küfüre gidiyor. Böyle bir görüş gelirse direk engelliycem
Sadece deist, agnostik, ateist arkadaşlar cevaplarsa sevinirim.
Deizm
Agnostisizm
Yaşını ve cinsiyetini belirt, oyunu kullan:
Güncellemeler
+1 yıl
Arkadaşlar bakın lütfen dini inancı olanlar görüş bildirmesin. Dini şeyler dinlemek istemiyorum. Bans mantıksız geldi inanmıyorum. Ve din için zorlanmaktan din dayatılmasından rahatsızım.
Sizce deizm mi daha mantıklı yoksa agnostisizm mi?