Bu dunya ne sana ne de bana kalmaz...sultan suleymana kalmadı boyle hıc bır kıtap yazmaz.sorum şu?

sız ne ıcın yasıyorsunuz ?bazen dusunuyorum hayvanlar gıbı ye ıc uyu baska bırsey yok ne bırsey ıcat etmısız ne yardım yapabılıyoruz en fazla kendı capımızda... bu dunya gelecek ıcın hıc bır ugrasımız yok..ne de obur dunya ıcın tam anlamıyla ugrasıyoruz, nefıslerımızn kurbanı olup cıkmısız hayvansılasmısız hersey tepetaklak .sız ne dusunuyorsunuz?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• Birşeyleri icad edebilmen için öncelikle içinde bulunduğun ülkenın gençlerine yol açması gerekir imkan sunması gerekir ülkede herşey sınavlı matematik çözebilen iyi üniversitelere gidiyor orada da boş boş yatıyorlar bugün amerika da ki üniversite öğrencileri o kadar şey üretip calısırken bizim hangi üniversitemiz de örneğin uzay ve araştırma konusunda gelişim var ki ? Adamlar bırak uzay ve araştırma konusunda gelişimi kendi ırkını katleden Çin'e uydu gönderebilmek için milyonlarca dolar para verdi.

• haccettepe odtü gibi büyük üniversiteler destek çıkacak olsa uğraşan insanlara daha iyi şeylerin yapılabileceğine inanıyorum bizler gayretli ve zeki bir milletiz herşeyin önüne sınav abur cubur koyarlarsa bu ülke amerika gibi teknoloji devi ülkelere çok zor yetişirler zaten aselsanda ki bütün başarılı silah mühendislerimiz öldürülüyor

• teknolojı adına ugrasıyorussun eh guzel:)

• Ben bilgisayar programcılığı okudum.Amacım gündelik hayatı kolaylaştırabilecek araçları geliştirmek ya da düşünüp uğraşmak.Bu konu da bugune kadar hiçbirşey yapamadım yeterli desteğim olmadiği için fakat bilgisayardan kontrollü oyuncak helikopterim var :)

• Öncekileri Göster

Erkekler Ne Diyor 10

• bundan sonra ulu erenleri anlamaya çalışacağım hakka daha yakın olmak için. link

• evet

• guzel ..alevımısın

• Ve önce insan olmak gerekir. İnsan olabilmek için önce kul olman gerekir. Kulluk için yürek gerekir. Yürek köpekte de vardır (!) İBRAHİM , ADEM , YUNUS , MUHAMMED olman gerekir !

• hedeflerimiz, şerefimiz ne namusumuz için yaşıyoruz

• öyle haklısın ki diyorum

• Bende öyle değil. Hedeflerim var, sorumluluklarım var. İnsanlara istihdam sağlıyoruz. Geçim olmalı. Bu bir Çark ve dönmeli.

• Özel Sektör 70alışan ve şirket üzerinden ekmek yiyen 600-700 insan var.

• mesela ıstıhdam ?ısınız ne

• Herkes icin böyle düşünme. sen kendini önce hesaba cek. herkes böyle degil.

• ey Allah ım sabah sabah cattık hala anlamamısın benım yazdıgımı :)ben genel olarak konustum ne yapıp yapmadıgımıda bılmıyorsun tekılde konusmuyorum herkesın yaptıgı bırseyı sordum ?anlatabıldım mı kımseye hayvan demedım kımse gocunmadı senden baska trıplı ınsan :D:D

• Hayvansallasmısız nedir ya? neyse seni senle bırakıyorum. lütfen cogul kullanma. herkese hayvan diyemezsin!

• Hiç de kendini hesaba cekmiş göremiyorsun. anlatabildigin kadar anlarım. anlatamamışsın demek ki.
      Herkesin ne yaptıgını bilmedne kafadan sallıyorsun.
      bu dunya gelecek icin ugraşımız yok öbür dünya icin yok. senin yok bizim diye degil tekil konuş.
      önce yazdıgını oku.
      Ben soru tarzına yorum yaptım .

• Öncekileri Göster
  • zaman zaman senin gibi dusunsemde gencim daha zamanım var :) ama basımı yastıga koydugumda ya yarın olursem deyip gaza geliyorum genelde sonra ertesi gun tekrar aynı :) hergun kendini yeniliyen ve aradan gece 5 yıl boyunca kendimi sorgulamama sebeb olan senin bu soruyu sormanla beraber uyanıkken de dusunmeme seben olan bir soru:)))

• evet aynen sen pratikte birşeyler yapıyormusun yani dusunmekten cok harekete gectinmi

• :)ınsan dusnuyor helekı aynı seylerı uzun sure tekraRladıgı zaman :)ne oluyoruz yahu nereye gıdıyoruz uyuyoruz yıyoruz bosaltıyoruz sonra?acılar cıleler cek dur sevdıklerımızde olmasa ne olcak halımız

• o zaman baştan alayım cevabımı, doğru sölüyosun :) insanlık için bişey yapmak lazım, bir buluş bir yenilik, insanlığa faydalı olabilecek herhangi bişey, zaten bunları yapmadan önce insanın temel görevi Allah'ı bilmeyen insanlara Allah'ı anlatmak, bunu yapamıyooruz ki, bir müslüman olarak insanlık için en faydalı olan içi kaldı ki diğer icatlar...

• eveeet:))

• rica ederim, umarım bu sefer olmuştur :)

• tesekkur ederm evet aynen oyle ılk once kendımızı bılmek lazım neden geldıgımızı bu dunyaya bılmek lazım

• o zaman hayvandan ne farkın kalır ki..

• aman ya soruyu ıyı okumuyorsunuz sanırım

• hayvanlar yardımlaşır dikkat edersen

• kendi gurubundan olanları korurlar

• edıyorum :)))

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...