Yüksek lisans nasıl yapılır?

arakdaşlar bu konuda bilgisi olan var mı benim bilgim yok okulun bitmesine çoı var ama ona göre kendimi ayarlayayım nasıl oluyor neyle başvuruluyor dil lazım mı ? Yüksek lisans nasıl yapılır ?

Güncellemeler:
hepinize çok teşekküür ederim
en iyi cevap için seçim yapamadım :(
ayrı ayrı tek tek teşekkürler hepinize +1

Cevabın Var mı?

Gizli Kullanıcı paylaşımına izin verilmiyor

0/2000

En İyi Cevap

• prosedür olarak her üniversitenin belirli puanları vardır ve yapmak isteyeceğin alana göre ALES ilaveten YDS gbi sınavları ister ve bu sınavlardan xx değerinde puan bekler...ama torpilin ya da istediğin üniversitede bir tanıdığın varsa şayet bu sınavlara girip adını soyadını yazıp çıkman bile kafidir...bu tip sınav kriterleri sağlandıktan sonra bir tür komisyon oluşturulup sözlü mülakata tutulursun ve ondan sonra kabul olup olmadığın sana tebliğ edilir...2 yıl sürer ve yarım dönem uzatma hakkı nvardır yani totalde 2.5 yıl

• torpilsiz olmaz mı işer ya
      torpilimiz yoksa öleleim mi yani off
      bide o arada çalışma şansımızda oluyor mu

• torpilsiz olur alesten çak 90 ı ama çok zor :) o arada çalışma şansın tabiki oluyor ve bazı büyük şirketler bunun için haftada 1-2 gün erken çıkmana izin verebiliyorlar

Erkekler Ne Diyor 3

• :))) yaparsın yaparsın:)))fiyatları bir araştır istersen:)) devlet ğniversteleri uygun tezli yaparsın donemlik 125 250 arası 4 donem vakıf universteleri cok pahalı elini atsan yanarsın...baban zengin değilse... devlet universtelerinde binbir tane dolap donuyo bunun haricinde yds kpds vbe en onemlisi Ales gereklidir...yanlız sanıldıgı kadar kolay değil dayın varsa kolay onun haricinde acıkta olan kontenjanlara girmek icin baya saglam kasmak lazım ales kpds ve yds de

• bide para mı verliyo :/
      tanıdğım yok ki hiç

• Öncekileri Göster
    • yahu daha bir tane yabancı ülke göremedimm :((
      ykaışıklı şimdi annem çağırıyo misafir gelicek yardım etmem lazım şimdi çıkıyım :(

• tamam peki kolay gelsin...bosver ulkemizde guzel

• nerde yapmak isityorsun? ales lazım yds puanı lazım.

• ben özelde okuyorum
      nrede yapabilirim
      benim pek bilgim yok :(

• Öncekileri Göster
    • tabiki istedğin zaman yaz yanlış anlamamn için bak buradan da sesleniyorum sorusu olan herhangi biri de mesaj atabilir :)

• hehehe :D
      ii geeceler

• ortalamnı yüksek tut alesin yüzde 70 i okul ortlamasının ise yüzde30 u alınır

• aleste ne ile ilgili soru çıkıyor ?
      okuduğun bölümle alaklı mı
      türkçe matematik felan mı
      bide ingliceyle alakı bieşy var mı

• Öncekileri Göster
    • hazrlık okudum ya
      ben
      yinede yds isterler mi

• tabi isterler olamz sınava girmen lazım ..hazırlık gördünse sınava bir gir dene kendini her yıl oluyor yazet takip edersin

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan henüz cevap yok! İlk cevap veren kız olarak fazladan Xper puan kazanabilirsin...

Yükleniyor...